IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 04 Сеп 2021, 22:16

Вземай VOLVO, забрави Huyday
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 05 Сеп 2021, 0:59

SpeedyMan написа:Вземай VOLVO, забрави Huyday


Два пъти по-скъпо от RAV4, ти шегуваш ли се???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от peshehodetz » 05 Сеп 2021, 2:22

Като каза RAV4 не знам как са, но съм имал 5 Тойоти ( и 4 БМВ-та) и от още 5-6 други марки по две. Та РАВ никога не съм имал, чел съм ревюта че са много безпроблемни, обаче най-добрата от всичките ми Тойоти беше един 4Runner, просто железен автомобил, направо бетон както казваше един наш спортист, кола която преди да отидеш да я ремонтираш вече ще ти е омъзнала да я караш, не че нещо ми се наложило да правя де. А моята беше и с V8 каквито вече няма. Освен със здравината си едно от най-ценните и качесва е че страшно много държеше и сега дори държат цена, като в това отношение запазването на цената е по добро от луксозния и по-голям събрат Lexus GX460, който в Европа в това число и в родината се продава незнайно защо като Ленд Крузер с някакви измислени 4 цилиндрови дизели. Накрая след 3.5 години каране я продадох като и взех някъде около 90% от цената на която я бях купил, но момента на раздялата с този автомобил си остана тежък за мен в един момент почти да се откажа. Та мисълта ми е вместо да се занимаваш с разни измислени марки и модели що не се насочиш към една такава, не е нужно да е нова и моята беше употребявана. Много ще ти пасне, за начина ти наживот, само гледай да е Certified Preowned и Лимитед че AWD системата им е различна а и са по добри от към комфорт и качество. Слагаш и едни чисто нови Michelin MTX M/S2 и няма да имаш абсолютно никакви проблеми нито зимата нито лятото. А като все пак темата ти е за този тип трансмисии след 4Runner-а взехме чисто ново Субару Аутбек с такава кутия, та и с него не сме имали проблеми за около 6 години и почти 120к мили ма си беше малко като размяна на кон за кокошка.
Последна промяна peshehodetz на 05 Сеп 2021, 15:30, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 05 Сеп 2021, 2:55

4Runner и HIGHLANDER тук буквално се изпаряват. Има разработени канали за износ и ги крадат отвсякъде. Крадоха ги дори от паркингите на дилърите. Отварят и местят няколко коли, за да изкарат тази, дето им трябва. Полицията е вдигнала ръце.

Бях се загледал в KIA Seltos, ама с тази скоростна кутия няма да стане :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 05 Сеп 2021, 14:55

BMW_POWER написа:
SpeedyMan написа:Вземай VOLVO, забрави Huyday


Два пъти по-скъпо от RAV4, ти шегуваш ли се???


Извинявай. Темата явно не е за коли а за консерви.


Според мен тази тема започна да става неадекватна за аудиторията. Няма да коментирам, че дори не става дума за БМВ или конкуренцията от Европа.

Говори се за коли за друг пазар, които никой в България не познава и ако съдя по себе си, бих купил само на старо и само ако са за трицифрени суми в лева.
:mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 05 Сеп 2021, 15:35

SpeedyMan написа:
BMW_POWER написа:
SpeedyMan написа:Вземай VOLVO, забрави Huyday


Два пъти по-скъпо от RAV4, ти шегуваш ли се???


Извинявай. Темата явно не е за коли а за консерви.


Според мен тази тема започна да става неадекватна за аудиторията. Няма да коментирам, че дори не става дума за БМВ или конкуренцията от Европа.

Говори се за коли за друг пазар, които никой в България не познава и ако съдя по себе си, бих купил само на старо и само ако са за трицифрени суми в лева.
:mhihi:


Темата е да модел скоростни кутии, които се слагат на различни марки и модели. Не се знае, утре и БМВ може да ги монтира :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от peshehodetz » 05 Сеп 2021, 16:04

SpeedyMan написа:
BMW_POWER написа:
SpeedyMan написа:Вземай VOLVO, забрави Huyday


Два пъти по-скъпо от RAV4, ти шегуваш ли се???


Извинявай. Темата явно не е за коли а за консерви.


Според мен тази тема започна да става неадекватна за аудиторията. Няма да коментирам, че дори не става дума за БМВ или конкуренцията от Европа.



То щото пък Волво въобще вече не са и те консерви. И да много добре знам, а и си ги спомням какви железни коли правеха, само че тия днешните им нямат нищо общо с онези дето ги правеха 80-те и 90-те години на миналия век.
А като дори не става въпрос за БМВ а все пак сме БМВ форум, много ми е интересно защо толкова често се споменава една друга марка която дори не мога да я нарека марка автомобили. Когато и както някой попита за препоръки какво да вземе, все ще се намери някой да му препоръча да бъде въпросната като нова, всеки се сеща за коя става въпрос. Та за мен тези освен че не приличат на коли, ако такова трябва да карам бих предпочел да си ходя пеша или ползвам градски транспорт, ми остави другото ма по средата на името имат една отвратително дразнеща буквичка "Ч" която ми звучи като чалга и ми напомня за чеушеску.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от Моджо » 05 Сеп 2021, 17:01

Кат почнеш да зимаш 500-700$ заплата и ще разбереш.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 05 Сеп 2021, 17:15

peshehodetz написа:
То щото пък Волво въобще вече не са и те консерви. И да много добре знам, а и си ги спомням какви железни коли правеха, само че тия днешните им нямат нищо общо с онези дето ги правеха 80-те и 90-те години на миналия век.
А като дори не става въпрос за БМВ а все пак сме БМВ форум, много ми е интересно защо толкова често се споменава една друга марка която дори не мога да я нарека марка автомобили. Когато и както някой попита за препоръки какво да вземе, все ще се намери някой да му препоръча да бъде въпросната като нова, всеки се сеща за коя става въпрос. Та за мен тези освен че не приличат на коли, ако такова трябва да карам бих предпочел да си ходя пеша или ползвам градски транспорт, ми остави другото ма по средата на името имат една отвратително дразнеща буквичка "Ч" която ми звучи като чалга и ми напомня за чеушеску.

VOLVO си е кола все още и е много по-кола от Хъйдай или Тойота. С удоволствие бих я предпочел пред тия, но това е една много дълга тема, а и явно не е в бюджета на автора.

Таа.. както писах по-горе и както посъветвах автора: при всички положения в момента ако вземаш кола на лизинг, и ако трябва да вземеш нещо сложно и чупливо, най-добре е да си на онзи вид лизинг, при който ти дават новия модел след 4-5 години.

Какво имам предвид: В този случай няма кой знае какво значение марката, защото в момента всичко (особено японско и корейско) е сметнато да изкара гаранцията с тези изцедени технологии. Идеята е, че след 4-5 години колите ще са масово на ток и тогава като ти дадат новия модел (който вероятно ще е на ток), директно си се отърваш от усложнените джаджи на този тип съвременни коли с ДВГ. Въпросните трансмисии са наистина сложни и ще създават скъпи проблеми, за които никой няма да иска да плаща сметката.

PS. колкото до марката с "Ч", доста хора си я купуват и предпочитат простата и доказана техника, а основния проблем в момента е отпадането на адекватните варианти с дизел или бензин и замяната с 1.0 мотори. Т.е. нещата се подготвят за ток и тук.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 05 Сеп 2021, 18:01

SpeedyMan написа:
peshehodetz написа:
То щото пък Волво въобще вече не са и те консерви. И да много добре знам, а и си ги спомням какви железни коли правеха, само че тия днешните им нямат нищо общо с онези дето ги правеха 80-те и 90-те години на миналия век.
А като дори не става въпрос за БМВ а все пак сме БМВ форум, много ми е интересно защо толкова често се споменава една друга марка която дори не мога да я нарека марка автомобили. Когато и както някой попита за препоръки какво да вземе, все ще се намери някой да му препоръча да бъде въпросната като нова, всеки се сеща за коя става въпрос. Та за мен тези освен че не приличат на коли, ако такова трябва да карам бих предпочел да си ходя пеша или ползвам градски транспорт, ми остави другото ма по средата на името имат една отвратително дразнеща буквичка "Ч" която ми звучи като чалга и ми напомня за чеушеску.

VOLVO си е кола все още и е много по-кола от Хъйдай или Тойота. С удоволствие бих я предпочел пред тия, но това е една много дълга тема, а и явно не е в бюджета на автора.

Таа.. както писах по-горе и както посъветвах автора: при всички положения в момента ако вземаш кола на лизинг, и ако трябва да вземеш нещо сложно и чупливо, най-добре е да си на онзи вид лизинг, при който ти дават новия модел след 4-5 години.

Какво имам предвид: В този случай няма кой знае какво значение марката, защото в момента всичко (особено японско и корейско) е сметнато да изкара гаранцията с тези изцедени технологии. Идеята е, че след 4-5 години колите ще са масово на ток и тогава като ти дадат новия модел (който вероятно ще е на ток), директно си се отърваш от усложнените джаджи на този тип съвременни коли с ДВГ. Въпросните трансмисии са наистина сложни и ще създават скъпи проблеми, за които никой няма да иска да плаща сметката.

PS. колкото до марката с "Ч", доста хора си я купуват и предпочитат простата и доказана техника, а основния проблем в момента е отпадането на адекватните варианти с дизел или бензин и замяната с 1.0 мотори. Т.е. нещата се подготвят за ток и тук.


Зет ми си купи Волво, след като се роди малкия племенник. Причината я има в нета. Колата била много сигурна и има високи резултати при краш тестовете. Кара я близо две години и стана звезда в новинарсите емисии в Холандия. Изгоря на магистралата (самозапали се) с такава скорост, че баджанака успя да си вземе само очилата и лаптопа.

Тук най-големите боклуци са немските и американските. С променлив успех в битката са. И то с голямо предимство пред останалите. Няма да забравя едни Дядо и Баба, как искаха да ми продадат един Volkswagen Tiguan. На 60К км. "Много хубава кола, само дето като загрее и гасне" ... Да не говоря за двигатели, скоростни кутии. БМВ и Мерцедес просто нямат равни. Служител във фирмата ми каза, да не взимам нищо след 2000г.

Благодаря за отговора за кутията, оттук нататък може да си спамим вече :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от Jordana » 05 Сеп 2021, 18:42

Тези кутии ги има поне от 50 години , за де не са масови трябва да му светне лампичката на човек че не са баш попадение в 10 ката . Ниска цена , това единствената причина поради която с клизма се опитват да вкарат подобно нещо в автомобил .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 05 Сеп 2021, 19:06

BMW_POWER написа:
Зет ми си купи Волво, след като се роди малкия племенник. Причината я има в нета. Колата била много сигурна и има високи резултати при краш тестовете. Кара я близо две години и стана звезда в новинарсите емисии в Холандия. Изгоря на магистралата (самозапали се) с такава скорост, че баджанака успя да си вземе само очилата и лаптопа.

Тук най-големите боклуци са немските и американските. С променлив успех в битката са. И то с голямо предимство пред останалите. Няма да забравя едни Дядо и Баба, как искаха да ми продадат един Volkswagen Tiguan. На 60К км. "Много хубава кола, само дето като загрее и гасне" ... Да не говоря за двигатели, скоростни кутии. БМВ и Мерцедес просто нямат равни. Служител във фирмата ми каза, да не взимам нищо след 2000г.

Благодаря за отговора за кутията, оттук нататък може да си спамим вече :OT:


Ти ся за Mexico assembly коли ли говориш? :mhihi:
Един приятел пък си взе SANTA FE и на 50 000 км. стопи бутало, което се случвало и на други. Не съм виждал немска кола в Европа да го прави.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от msi200 » 05 Сеп 2021, 21:21

На жената Хондата HR-V е със CVT, колата е 2002г и кутията все още си работи, само сменяме маслото на всеки 30 хиляди км.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 05 Сеп 2021, 22:19

Доброто Масло е фактор за доброто състояние на механиката.
Обаче кога ще се скапе нещо по електрониката и сензорите - никой не може да предвиди.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от alx » 06 Сеп 2021, 16:17

Разбирам култа към Волво-то, но аз лично никога не бих си кулил возило от тази марка.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook