IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 03 Сеп 2021, 22:58

Някой може ли да каже добра дума за това чудо на съвременната автомобилна техника? Бях се замислил за едно моделче, те пък само с такава кутия. Има и нормална, ама комбинирана с турбо мотор. Аз пък не искам такъв. Чета много мнения и масовото е, късия живот на тази кутия. Общо взето, 150К и ремонт (или нова кутия).

Мненията в нета са много разнообразни и меко казано объркващи :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 03 Сеп 2021, 23:59

Т.е. искаш да се набуташ с кола на старо и да се аватюризираш с ремонт? Или да купуваш нова, в гаранция?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2021, 0:18

SpeedyMan написа:Т.е. искаш да се набуташ с кола на старо и да се аватюризираш с ремонт? Или да купуваш нова, в гаранция?


Мисля да взема чисто нова, ама е с ITV кутия :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от grkv » 04 Сеп 2021, 6:13

Интелиджънт не съм карал, ама съм карал вариаторна кутия на Ауди и Нисан Мурано. Интелиджънта предполагам е същото изчадие, ама кръщавано от Хюндай?
Ако си карал скутерче с центробежен съединител, от тия малките, 50 кубиковите - като усещане е горе-долу такова. На мен не ми хареса.
Плюсът е много плавно ускорение, 'щото смяна на предавки реално нямаш. Или поне беше плюс, когато масово автоматите по пътя бяха 5 степенни и смените си се усещаха.
Минуса беше, че ако искаш да ускориш бързо, да изпревариш или нещо по-динамично се изправяш прав на газта, оборотомера обръща стрелката на нещо малко под червеното и стои така докато не пуснеш.
Пак казвам, това са впечатления от коли 2005-2010, сега може да е по-умно, ама като цяло който се е опитал да я направи тая кутия надеждна, все се е оакал. При Ауди всичко живо бяха от мултитрониците (цвт), при нисан на същото това мурано, ама под бадж инфинити си му слагат нормален типтроник.
Покарай, ако не ти хареса - бягай, ако ти хареса - помисли и покарай пак. :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от SpeedyMan » 04 Сеп 2021, 6:49

BMW_POWER написа:
SpeedyMan написа:Т.е. искаш да се набуташ с кола на старо и да се аватюризираш с ремонт? Или да купуваш нова, в гаранция?


Мисля да взема чисто нова, ама е с ITV кутия :confused:

Сега, когато всичко живо минава на ток, не е оправдано да се набутваш доживотно с инженерни недомислици.
По-скоро я вземи на онзи тип лизинг, при който като стане на 4-5 години да може да вземеш нов модел (съответно електрически или поне да не мислиш за ремонти).
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от alx » 04 Сеп 2021, 13:48

Вземи си един шеви болт и не се ебавай…

cvt кола не бих си взел никога
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2021, 14:30

alx написа:Вземи си един шеви болт и не се ебавай…

cvt кола не бих си взел никога


Болта става за втора (градска) кола. В снега е нисък и трудно мога да кача на него три каяка. Oтделно цената му е все още меко казано смущаваща. Кеш отива към +$55К.

Търся SUV.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от alx » 04 Сеп 2021, 16:15

Баси цените… тука са значително по- евтини болтовете. Между другото понеже са тежки и с тънки гумета през зимата се държат много добре…

Но при така зададените изисквания мисля, че трябва да посетиш местния Киа дилър и да си харесаш нещо там. Може за справки да минеш и през местния Фолксваген дилър защото често имат страшни промоции от мадършип-а и един Тигуан може да ти излезе доста евтино.

… Но сега не е за купуване. Няма инвентар а каквото има почти няма дилърски отстъпки. Ако не си на зор аз бих те посъветвал да изчакаш година примерно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2021, 16:28

alx написа:Баси цените… тука са значително по- евтини болтовете. Между другото понеже са тежки и с тънки гумета през зимата се държат много добре…

Но при така зададените изисквания мисля, че трябва да посетиш местния Киа дилър и да си харесаш нещо там. Може за справки да минеш и през местния Фолксваген дилър защото често имат страшни промоции от мадършип-а и един Тигуан може да ти излезе доста евтино.

… Но сега не е за купуване. Няма инвентар а каквото има почти няма дилърски отстъпки. Ако не си на зор аз бих те посъветвал да изчакаш година примерно.


$45К преди таксите. Плюс 13% такси, плюс разните дилърски измишльотини, доставка, подготовка и това е цената на базов модел. Това е приблизително $44-45К USD крайна цена.

Случва ми се в рамките на пет пъти да газя наистина дълбок сняг. С нормална кола е практически невъзможно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 996
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от msi200 » 04 Сеп 2021, 17:06

Наскоро карах някакво Субару Аутбек със CVT кутия, ами направена е да се усеща като нормален автоматик, симулира превключване на скорости, няма го това увисване на оборотите и ми хареса честно казано.
I love the sound of V8 in the morning...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от alx » 04 Сеп 2021, 17:50

О, да… от няколко години са със “предавки” , но проблема не в липсата на удоволствие заради постоянните обороти (дори новите като ги настъпиш заковават до червената линия и държат там) а в надеждноста им… дори Тойота не могат да ги направят като хората…

Между другото ivt- infinitely variable tranny
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от peshehodetz » 04 Сеп 2021, 21:00

BMW_POWER написа:
Болта става за втора (градска) кола. В снега е нисък и трудно мога да кача на него три каяка. Oтделно цената му е все още меко казано смущаваща. Кеш отива към +$55К.

Търся SUV.


Ако ще отиваш на $ 55к и искаш хем градска, хем СУВ истината е само една:

https://www.tesla.com/modely/design#overview
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2021, 21:19

peshehodetz написа:
BMW_POWER написа:
Болта става за втора (градска) кола. В снега е нисък и трудно мога да кача на него три каяка. Oтделно цената му е все още меко казано смущаваща. Кеш отива към +$55К.

Търся SUV.


Ако ще отиваш на $ 55к и искаш хем градска, хем СУВ истината е само една:

https://www.tesla.com/modely/design#overview


Цена преди таксите $54К, крайна около $70К ... Това е лудост.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от peshehodetz » 04 Сеп 2021, 21:49

Е ти ще вземеш по-евтината дето е 49 и нещо с таксите трябва да я докараш до към 55к. А пък ако не държиш да е СУВ и особено ако не караш дълги разстояния не ти и трябва лонг рейндж, та цената може доста да падне.

https://www.tesla.com/model3/design#overview

Между другото как стои въпроса при вас в Канада с електричките, нямате ли такс кредит, т.е. като си попълваш данъчната декларация за съответната година и ако си взел електричка държавата да ти връща едни хубави $ 7-8к .
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: IVT (Intelligent Variable Transmission) - мнения

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2021, 22:01

Тук държавата нищо не връща. Имаше някакви лафове, но не съм проверявал. Когато даваш линкове не забравяй, че USD/CAD 1/1.25. Отделно 13% такси, отделно дилърски такси ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook