Внезапна смърт на акумулатора.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2021, 0:16

Е той мечката си е купил вече нов акумулатор ...вероятно пак ВЕГА така че съвети не са нужни . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ivoaudi » 06 Сеп 2021, 0:25

Ей, драка си обаче, не падаш на гръб :D
Все пак буквално няма не верни мнения. Няма много теми да се похвалят с това.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от enigma » 06 Сеп 2021, 6:47

Jordana написа:Пак да го повторя , 7 годишен БОШ силвър 60А забравям фара от обяд вторник включен и пада на 0 до другия ден сутринта . 2 волта при замерване , зареждам и си върти вече пет дена както си е бил винаги . Втори същия БОШ купувани заедно , не е зареждан от две години стои свален . Декември палих аварийно кола с него и пак го прибрах , във сряда като падна другия БОШ опитах да запаля при даване на контакт всичко угасва . Зареден днес прави цикъл на лампа от халоген 35вт вече направи 20 часа разряд с други думи е ОК също утре ще го заредя наново . И двата са падали многократно на 0 , абсолютно мъртви и работят след зареждане . Покажете го това куче дето издържа подобен бой и работи без проблеми ?


:yes:

Преди години в БГ исках да сменя един застаряващ Бош и отидох в един магазин, мисля че Монбат беше.
И специалистът там ми каза буквално "Абе ти си луд. Аз ще си отрежа ръката ако който и да е нов български акумулатор изкара повече от стария Бош". :mhihi:
enigma
ያለ እኩል

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Borymeckata » 06 Сеп 2021, 7:21

Jordana написа:Е той мечката си е купил вече нов акумулатор ...вероятно пак ВЕГА така че съвети не са нужни . :dunno:

Позна, браво! Пак някакъв ментак ми сложиха, даже не съм го и плащал, щото моят "наемател" на гумаджийницата ги доставя. Дал ми е празна гаранционна карта, сам да си я попълвам... :mhihi: :mhihi:

Уж ми го докараха напълно зареден, а едва завъртя с него. Държах го цял ден на Стека, докато светна седмата лампичка. Засега изглежда ОК. Ще видим как ще се представи... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от mr_petroff » 06 Сеп 2021, 15:01

Баща ми каза , че оригиналният на Ладата /1982 год. / , някакъв сръбски ТРЕБЧА изкарал 8 /осем/!!! години . И това онези години ...Качество , а? :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от nikola59 » 06 Сеп 2021, 17:39

Умират внезапно, умират и постепенно. Всичко е на късмет понякога. Това с теглото съвсем не е лишено от логика както написа колегата "~Мишо~" :D
Моят опит с 95Ah AGM с каране особено зимата на къси разстояния: Септември 2017 купих VARTA SILVER DYNAMIC AGM 95AH, изкара 3год. (3 зими) гаранция без проблем, миналата зима почна в студовете да се предава, добутах с няколко зареждания до лятото. Та накратко 4 год. преко сили. Сега обмислям да пробвам MOLL START/STOP PLUS AGM 95AH. Избирам Moll- a защото на старата е46-ца бях с обикновен и май сегашният и собственик още не го е сменял - май 9-та год. кара, друг приятел година по-късно купи пак такъв и завчера спомена, че още не го е сменял - 8ма год. Сега вече и тяхното качество не знам какво е...та теглото и най дългата гаранция и каквото излезе :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от slatanic » 06 Сеп 2021, 18:09

Аз от Лавиатан имах един гигават дето изкара 2 години в е30,5 във фиат пунто и накрая замина с гранд чероки 5.9.
После не били читави.... :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kurtov » 10 Ное 2021, 21:22

Здравейте.
И моя акумулатор е на път да си отиде.
Не се оплаквам от марката, която е Arexons и не се продава в България, но 5 години как колата е в мен, преди това не знам кога е сменян.
Въртеше все по-слабо, днес отказа да запали.
12 волта показва в покой, което ме навежда на мисълта, че няма дефектирала клетка.
Включих го в зарядно, има ли смисъл да го отварям по някакъв начин и да доливам вода ?
Ориентирам се разбира се и към нов акумулатор.
1 вариант е да купя Титан от Кауфланд, не съм я чувал тази марка, но цената е доста ниска и дават пак 2 години гаранция.
2 вариант е да купя Мутлу, Варта, дайте съвет.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от drifty » 10 Ное 2021, 21:29

Това, че не е запалила, не значи че акумулатора е умрял вече. Зареди го и виж как ще е.

Вода да наливаш ако е обслужваем, ако не е, няма какво да доливаш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kurtov » 10 Ное 2021, 21:59

Благодаря!
Включил съм го в някакво евтино зарядно, преди малко ходих да го гледам и показа, че е на 50% зареден.
Няма да го оставям цяла вечер, след 2-3 часа ще го изключа.
Ще почистя и клемите с wd40 и ще видим какво ще покаже.
Може и да е от това, че колата от 20 дни се кара само на къси разстояния по 1 км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 11 Ное 2021, 8:51

12в е разреден на 20% от капацитета акумулатор . Трябва да го замериш на колата дали зарежда . Препоръчително е 2 пъти в годината да се извърши пълно зареждане на акумулатора като се свали се зареди на нормално зарядно . Натрупването на сулфат за 5 години е значително щом почва да не държи заряд .
На смотаните акумулатори за около тоя период 3-5 години настъпва разрушаване на положителните плочи . Изронване на активната маса от което падат пусковите токове при старт и това почва да се усеща при първите ниски температури есента .
1 вариант е да купя Титан от Кауфланд, не съм я чувал тази марка, но цената е доста ниска и дават пак 2 години гаранция.
2 вариант е да купя Мутлу, Варта, дайте съвет.

В кауфлна има добра промоция на бош . Гигават също е някакаво на бош производство което уж било добре . Варта също е добър вариант . Ако става въпрос за дизел гледай възможно най големия капацитет който може да събере в кутията . Съответно това ти дава и по висок стартов ток с читав акумулатор . С годините стартовия ток пада защото акумулатора неизбежно деградира и като пада от по високо е по добре и издържа по дълго акумулатора . За бензинов мотор няма особено значение , стартовия ток е малък при повечето е около 1 квт стартера обаче за дизела това ги мори най много .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kurtov » 11 Ное 2021, 11:46

Лек ъпдейт на ситуацията.
Снощи се зареждаше акумулатора и днес колата си пали 3 пъти без проблем.
Включих го още малко да постои на зарядното.
Да се мъча ли да го отварям, за да проверя електролита, или този е не обслужваем ?

256203898_3088992524675088_1047810324190865387_n.jpg

255080950_709916633315230_4377818818062527230_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от drifty » 11 Ное 2021, 12:03

Като гледам е необслужваем.

Аз си мислех да зареждам моя, ама колата след 10 дни стоене запали от четвърт, та си къпя така. Зареждал съм го веднъж когато генератора умря и се придвижвах на акумулатор. 4та година е при мен колата, преди това не знам колко е изкарал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от streetz » 11 Ное 2021, 12:24

Тръгне ли да прави проблеми нещата си отиват към нов акумулатор. Ако ти се занимава да го зареждаш всяка седмица - ще избуташ още няколко месеца. Моят наскоро започна да прави номера, заредих го - 2 седмици супер, после пак умря, пак зареждане, пак 10-ина дни изкара и накрая си взех нов. То стария беше оригиналния от завода де, даже доста е изкарал - над 18 години. :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 11 Ное 2021, 13:39

Зареди го на 12.7 волта колкото си пише по книгите . Тази капачка отгоре се отваря с голяма плоска отвертка . Ако имаш ареометър го отвори и замери плътност като е зареден на 12.7 поне 10 часа след сваляне от зарядното . И тогава ако има нужда доливай . Вероятно става въпрос акумулатор по комбинирана технология , би трябвало да е с намалено изпарение на вода .
На автомобила акумулатора не може да се зареди напълно и затова постепенно сулфатизира . Може да изкараш късмет че просто е бил паднал и иска зареждане . Поне да беше снимал етикета да видим какъв тип е .
Последна промяна Jordana на 13 Ное 2021, 18:22, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook