Внезапна смърт на акумулатора.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ~Мишо~ » 04 Сеп 2021, 10:31

Така си умират съвременните акумулатори, не е проблем с колата. Марков " евентуално " изкарва повече, но и те са така. Съвременна философия, какво да правиш... :winky: Моята препоръка е да не гледаш стартов ток, а колко тежи акумулатора. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от laviatan » 04 Сеп 2021, 13:17

Внезапна смърт съм имал и с Бош , и с Варта и с още една прехвалена марка - с единия бранд е пресен случая . Всичко е пълен боклук !
Грозната истина е ,че качеството на всичко / визирам и други браншове / е под всякаква критика .
За съжаление свиквайте момчета ;)
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Don_Diego » 04 Сеп 2021, 14:55

Вчера на приятел така внезапно умря фабричния акумулатор на аудито, на 3 години и малко е колата.
За 3к км е прескочил и гаранционните условия, та си плати нов акумулатор в Ауди с труд и какво ли още не
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Borymeckata » 04 Сеп 2021, 15:15

laviatan написа:Внезапна смърт съм имал и с Бош , и с Варта и с още една прехвалена марка - с единия бранд е пресен случая . Всичко е пълен боклук !
Грозната истина е ,че качеството на всичко / визирам и други браншове / е под всякаква критика .
За съжаление свиквайте момчета ;)

:yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2021, 15:57

Бавна и внезапна /безпричинна смърт не съм имал със Бош АС делко Ексайд , карани по 7-8 години а Делкото ми е идвал стар със колата и съм го карал още 6 години и така си замина с нея работещ . Всичките други прехвалени боклюци като старт искра монбат банери манери и още нечувани от никой марки лепени в гаража винаги ама винаги са умирали 2-4 години макс . А не е да не съм купувал такива безподобни ментета щото по едно време имах 5 коли дето се карат постоянно и редовно имаше някой умиращ лебед под капака . През последните 25 години са ми минали през ръцете поне 30 от тия кучета нечуваните и няма един да е изкарал повече 3-4 години , това го казвам като човек с доста опит в ремонта на акумулатори . Няма нищо вечно на тоя свят , най малкото автомобилен акумулатор обаче за разлика от 30-50 лева не виждам абсолютно никакъв смисъл да пестя още повеч става въпрос за 1 акумулатор . Ако оборудвате 10 коли е вече друг въпрос но тука изобщо не говорим за такива неща .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ceco_kd » 04 Сеп 2021, 18:18

Jordana написа:..... Всичките други прехвалени боклюци като старт искра монбат банери манери и още нечувани от никой марки лепени в гаража винаги ама винаги са умирали 2-4 години макс ....

Баща ми и той така с един "боклюк" Искра. След 8 години вярна служба на Москвич, го заряза под капака на колата и остави и колата на селото и си взе Форд. Истината за съвременния акумулатор я написа човека, който търгува с части. И за съжаление както писа и той всичко е така....със занижено качество. Важното е ние да сме здрави, а това че акумулатор стана нормално да се сменя на 3-4 години....,но пък за сметка на това цената им от преди години като беше лв/ампч сега е вече 2 лв.


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2021, 19:04

Не си карал с български акумулатори затова приказваш така . Тия митове за старите железни акумулатори са точно митове . Снимай го това куче с фактурата и товарната вилка сложена да видя ампеража . Те като нови не си дават тока дето пише па представям си след 4 години . Иначе са само ЕЖК митове . Пали я всеки ден колата зима лято с това куче и ще говорим пак на осмата година . А тия пък СТАРТ , добрич ли къде ги правеха да ти разкажа един факт . Имам колега още от преди 25 години работехме заедно , тоя беше акумулаторчик и си направи фирма да продава акумулатори на бълаците . Не особено интелигентно копче , обаче хитра гъба . Купуваше точно от тия искра готови сухи плочи от завода и отнякъде намираше нови кутии та само с това се заниваше бая години . Сглобяваше акумулатори в гаража със фалшиви лепенки . Та тия с нечуваните измислени марки са точно такива всичките , гаражна сглобка или поръчани някъде на ишлеме в азия и налепени лепенки според пазара .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ceco_kd » 04 Сеп 2021, 19:13

Jordana написа:Не си карал с български акумулатори затова приказваш така . Тия митове за старите железни акумулатори са точно митове . Снимай го това куче с фактурата и товарната вилка сложена да видя ампеража . Те като нови не си дават тока дето пише па представям си след 4 години . Иначе са само ЕЖК митове . Пали я всеки ден колата зима лято с това куче и ще говорим пак на осмата година . А тия пък СТАРТ , добрич ли къде ги правеха да ти разкажа един факт . Имам колега още от преди 25 години работехме заедно , тоя беше акумулаторчик и си направи фирма да продава акумулатори на бълаците . Не особено интелигентно копче , обаче хитра гъба . Купуваше точно от тия искра готови сухи плочи от завода и отнякъде намираше нови кутии та само с това се заниваше бая години . Сглобяваше акумулатори в гаража със фалшиви лепенки . Та тия с нечуваните измислени марки са точно такива всичките , гаражна сглобка или поръчани някъде на ишлеме в азия и налепени лепенки според пазара .
Ей сега веднага отивам за товарната вилка и ще видя касовата бележка май под възглавницата я пази баща ми, че нали те от онова поколение пазят даже билетчета от градския транспорт като е бил 6 стотинки. Аз ти пиша факт за акумулатор Искра каран 8 години и не е имал еж-беж. Ти какво ще коментирате повече.....вече изказах мнение, че колегата Лавиатан е абсолютно прав за качеството в днешно време. Баща ми заряза колата преди 10 години точно вече. Т.е. Искрата е била производство някъде преди 18 години. Който иска да вярва, който не иска - ок. Хубава вечер на всички! ;-)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2021, 19:41

Еми продължавайте да ги купуване кучетата и ги сменяйте на 3 години . Няма аз да купувам пет пъти акумулатор напълно безразлично ми е кой ще му светне лампата от първия на кой от петия акумулатор ... :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от SpeedyMan » 04 Сеп 2021, 21:50

Опит от първо лице: MUTLU умря на 9 години, на буса. Който се кара от време на време - 500 до 1000 км. на година пробег.
Друг MUTLU карам сега, вече на 2 години и нямам проблеми. Пробег около 60 000 км. за това време.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от NiksGS » 05 Сеп 2021, 9:03

Провери си консумацията преди всичко, това ще изчисти голяма част от съмненията.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2021, 9:52

Повечето колеги смятат, че е от качеството на акумулатора, което с доста доза вероятност е правилния отговор.
Мечо, измери отново как зарежда и какво се случва при покой. Ако всичко е наред ( и вероятнос ще е), сменяй отново. Виж какъв да сложиш...както Лавиатан казва, какъвто и да сложиш, все е грешка :D
Аз го имах твоя проблем ( 6 поредни акумулатора ) и го реших по елементарен начин-просто сложи такъв с по-голям стартов ток.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Grozdanoff » 05 Сеп 2021, 20:46

Според мен колегата си има някъде оттечка, и аз съм карал с 2 акумулатора от бюджетния клас, и два си изкараха по 5 години. На колегата да е чак път такова менте, малко ме съмнява...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 05 Сеп 2021, 22:59

Пак да го повторя , 7 годишен БОШ силвър 60А забравям фара от обяд вторник включен и пада на 0 до другия ден сутринта . 2 волта при замерване , зареждам и си върти вече пет дена както си е бил винаги . Втори същия БОШ купувани заедно , не е зареждан от две години стои свален . Декември палих аварийно кола с него и пак го прибрах , във сряда като падна другия БОШ опитах да запаля при даване на контакт всичко угасва . Зареден днес прави цикъл на лампа от халоген 35вт вече направи 20 часа разряд с други думи е ОК също утре ще го заредя наново . И двата са падали многократно на 0 , абсолютно мъртви и работят след зареждане . Покажете го това куче дето издържа подобен бой и работи без проблеми ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2021, 23:18

Ще напиша нещо в подкрепа и нещо в опозиция, на това, което пишеш:
Това, че са падали на нула само по се е си не ги поврежда, ако не са седели седмици и повече така. Сулфатизацията иска време, не вярвам да не знаеш. От друга страна силвърската серия на Бош май ще се окаже наистина качествена и не е само реклама. Аз също мислех да посъветвам Мечо за силвър, ама са си по 500лв и нагоре. На моята сега съм с такъв и е първия, изкарал повече от 7-8 месеца.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook