Внезапна смърт на акумулатора.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от ceco_kd » 11 Ное 2021, 15:06

Отвори го. Ако има нужда долей му вода(не чешмяна разбира се). Зареди го като го оставиш за една нощ на 2-3 А заряд. На сутринта го изключи и му измери гъстотата на електролита. Трябва да е 1.28(при стайна температура). Пък то после ще си покаже дали е взел дал. Ако след седмица всичко е ок, се молиш да изкара и зимата. Ако ли не - поне си му дал шанс...Успех и със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 13 Ное 2021, 8:30

Трябва да се внимава с отварянето . Тази капачка отгоре би трябвало да е залепена на истински Са/Са необслужваем акумулатор . Там във капачката има лабиринтен отдушник в който изпаренията кондензират и се връщат в акумулатора . Но при някои акумулатори този капак е отваряем на едни шифтове , имал съм такъв монбат с подобен капак и се отваряше . Боша и вартата например не се отварят , тая капачка е запоена отгоре и не подлежи на отваряне без да се натроши .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kurtov » 13 Ное 2021, 17:49

Пробвах и не можах да го отворя.
За сега карам няколко дни и няма проблем.
Когато има пак проблеми ще пиша в темата :mrgreen: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 15 Ное 2021, 20:54

Не каза каква марка е тоя туч ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kurtov » 16 Ное 2021, 16:45

Arexons, италиански е акумулатора.
До колкото знам, не се продава в България, явно колата е дошла от Италия с него.
При мен е 5 години и за първи път ми прави проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от b_u_b_o » 16 Ное 2021, 16:54

Абе като стана въпрос за зареждане, на обслужваем акумулатор трябва ли докато го зареждам да му държа отворени капачетата, защото съм чувал някъде че трябвало ама не съм сигурен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 16 Ное 2021, 17:26

Трябва . Има отделяне на водород докато зарежда . Там където има такива големи батерии или се пуска вентилация или има водородни конвертори .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от NGneer4eto » 19 Ное 2021, 14:39

Jordana написа:Трябва . Има отделяне на водород докато зарежда . Там където има такива големи батерии или се пуска вентилация или има водородни конвертори .


Това винаги ми е било страшно чудно защо се прави, като се слага на зарядно. Като го зареждаш на зарядно трябва да развиеш капачетата, а като го зарежда колата капачетата са завити. Къде е логиката? Колата по друг начин ли зарежда акумулатора от зарядното?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Jordana » 19 Ное 2021, 15:51

Предполага се че като е на зарядното е в помещение . Има опасност от натрупване на водорода . На колата няма къде да се натрупа освен вътре над плочите .Преди много години един ИНЖ се опитваше да ми обясни какъв спец е по акумулаторите . 2 броя 180Ач батерии на стационарен дизел генератор , почна да ръчка клемите направи искра и едната капачка го центрира в окото . Ходи с посинял гьоз една седмица и повече не припари около тия акумулатори . AGM , Са/Са и гел акумулаторите са с намалено изпарение и кипят по малко / AGM изобщо не кипи / от тия с капачките Освен това както по горе се коментира капака на такива акумулатори е лабиринтен и има огне отсекател . Щото ако гръмне да не пръсне акумулатура , за по големи поразии трябва да има доста акумулатори на едно място в затворено помещение да натрупа водород за голямо бум.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от BMWPetar » 20 Ное 2021, 13:08

Моята Варта силвър 100 (не-АГМ) умря онзи ден след 5-годишна вярна служба в Е60.

Исках да купя същия, но двама отделни продавачи на акумулатори, единият доста голям, ме посъветваха да заложа на Banner Professional вместо Бош/Варта - изцяло произведени в Австрия, с усилени клетки. Ще видим колко ще изкара
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от vicho » 21 Ное 2021, 18:32

за "състезателния" варел съм купил най-евтиния и малък гигават...

40 ампера...

2+ месеца не беше палена... врм... айде...

ебаси "драматичното"
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от drifty » 21 Ное 2021, 21:32

Аз докато бях карантина се посъбра време, дето не съм припарвал до колата, чудех се дали ще има грижи, но запали от четвърт колата, та май въобще няма да се занимавам да го свалям за зарежданепреди зимата. На астрата всяка есен го свалях и зареждах и на -20 съм палил, ама тя палеше по-трудно, при студено време често палеше от втория път, та акумулатора повече се мъчеше и се усещаше като почне да върти лениво, с на 39ката върти доволно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от NGneer4eto » 27 Ное 2021, 14:59

Jordana написа:Предполага се че като е на зарядното е в помещение . Има опасност от натрупване на водорода . На колата няма къде да се натрупа освен вътре над плочите ....

Интересно като е в багажника акумулатора как да не е в затворено място? Би трябвало в мястото, където е акумулатора да гъмжи от водород. А пък тоя водород не е ли супер запалим? Като е в двигателния отсек, няма ли риск така да се запали? Нещо не се връзва в тази теория.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от Kroki » 29 Ное 2021, 12:56

NGneer4eto написа:
Jordana написа:Предполага се че като е на зарядното е в помещение . Има опасност от натрупване на водорода . На колата няма къде да се натрупа освен вътре над плочите ....

Интересно като е в багажника акумулатора как да не е в затворено място? Би трябвало в мястото, където е акумулатора да гъмжи от водород. А пък тоя водород не е ли супер запалим? Като е в двигателния отсек, няма ли риск така да се запали? Нещо не се връзва в тази теория.

Двигателя не ти е херметически затворен. И отвсякъде влиза и излиза въздух.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Внезапна смърт на акумулатора.

Мнение от mr_petroff » 29 Ное 2021, 23:24

Kroki написа:
NGneer4eto написа:
Jordana написа:Предполага се че като е на зарядното е в помещение . Има опасност от натрупване на водорода . На колата няма къде да се натрупа освен вътре над плочите ....

Интересно като е в багажника акумулатора как да не е в затворено място? Би трябвало в мястото, където е акумулатора да гъмжи от водород. А пък тоя водород не е ли супер запалим? Като е в двигателния отсек, няма ли риск така да се запали? Нещо не се връзва в тази теория.

Двигателя не ти е херметически затворен. И отвсякъде влиза и излиза въздух.

Двигателя да , ама като знам на Е87 и Е91 къде е , почвам да ги карам с противогаз... :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook