Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от Rainbow » 03 Сеп 2021, 13:35

Здравейте,

Може ли да ми препоръчате решение за "запечатване" за под на гараж или подова настилка? Кое е за предпочитане от двете? Настилката лесна ли е за почистване? Идеята е да се запази пода на гаража и да не се повлияе от химията зимата да речем, която ще капе от колата.
Изображение

Също така от къде бихте ми препоръчали да си взема стабилни стелажи, за да си складирам някакви неща в гаража? Преди бях вземал от Практитер, евтини са, но са и много паянтови :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от Kroki » 03 Сеп 2021, 13:39

Стелажи аз си взех от Метро. Като ги хванеш за стената не са толкова паянтови. Ако искаш нещо по-здраво и да си слагаш дифове и ск. кутия ще трябва да викнеш някой, който може да заварява и да ти сглоби стелажи. :mhihi:

Относно настилката, ако гаража ти е с наклон към средата и там имаш отводнителен канал, можеш да си ги миеш с маркуча с вода. Ако нямаш канал, а само наклон, пак може да стане. Но ако нямаш такива условия, тоя тип настилки не е за теб.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от Rainbow » 03 Сеп 2021, 14:00

Наклон има, по скоро визирах, че с времето шлайфаният бетон се износва и почва да се рони (предполагам сте виждали какво имам предвид), точно от мизерии (а да се мие често не е опция - няма вода там :lol: ).

За стелажи, тези паянтовите и аз ги хванах за стената и тогава стават горе-долу, но ми е интересно дали няма от някъде, дори и по-скъпи да са, по-стабилни варианти, без да се хващат в стената (ако въобще го има като опция де, защото наистина трябва да има добра основа/крачета, иначе може да стане фал :lol: ). Уж видях в някакви сайтове, рейтнати между 150-500 кг на рафт (ако им се вярва).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от b_u_b_o » 03 Сеп 2021, 14:29

Ето ти стелажи колкото искаш. Има евтини - паянтови, има и скъпи и стабилни. Аз в гаража мисля да си сложа от тия с металните рафтове, а в мазето и килера от тия дето са пак стабилни ама са с дървени рафтове.

За настилката, евтиния вариант е 2-3 ръце грунд, ще запечата добре и няма химията и солта да са му такъв проблем на бетона. Може би ще трябва на 1-2 години да се измива и да се удря още една ръка, ама грунда е евтин, а с мече се нанася за 20 мин. Скъпия вариант е с епоксилни покрития, става много яко, ама си е цифра едно 30-40-50лв на квадрат. Моя гараж ще е 42 кв и май ще съм на варианта с грунда :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от NiksGS » 03 Сеп 2021, 15:37

Според мен настилката е най-добре да е плочки. Редиш с наклон накъдето искаш (или към сифон ако имаш) и зима/ лято хвърляш по две кофи чиста вода и приключваш. Аз карам с някаква замазка, която не се рони толкова, вече 5та зима, няма поражения от солта. Моля жената или аз, преди гаража да нарита с крак големите буци, после пак ще има и в гаража да се оттича, но по-малко.
Каня се да си направя плочки и аз, ама за догодина ще е, като гледам. Имам идеята да го направя с наклон от двете страни към средата и да се оттича напред, нещо като формата на буква V.
От гледна точка сигурност в двата срещуположни ъгъла съм монтирал по един пожарогасител.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от Моджо » 03 Сеп 2021, 15:54

В Метро излизат добри оферти. Моите стелажи са от там. Даже и сега има.
https://catalogues.metro.bg/bogof-2119/ ... 1629908776
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от In_Memoriam » 03 Сеп 2021, 16:04

https://izobul.com/product/2786/samoraz ... 9EQAvD_BwE

Не съм сигурен какво количество отива за квадрат, но веднъж направено като хората е много издръжливо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от b_u_b_o » 03 Сеп 2021, 16:36

In_Memoriam написа:https://izobul.com/product/2786/samorazlivno-epoksidno-pokritie-epoxol-design-alu-gold.html?gclid=CjwKCAjwj8eJBhA5EiwAg3z0m014k-A4cQl-JnPm6QRsoKODXRt9mm1WpYooLv2DtycX-3YwApC0_BoCt9EQAvD_BwE

Не съм сигурен какво количество отива за квадрат, но веднъж направено като хората е много издръжливо.


По-скоро ето това, него го дават за висока механична и химическа устойчивост, напр. фабрики, лаборатории, складове, супермаркети, паркоместа, гаражи, кланици, болници, училища и др.

Разходна норма при съотношение Epoxol® Floor: Кварцов пясък = 1: 1 на 1 мм дебелина: Epoxol® Floor A + B: ~ 0,8 кг / м2, Кварцов пясък: ~ 0,8 кг / м2

Тоест при разход 0,8 кг / м2 една бака ще стигне за ~16кв.м. при дебелина 1мм.

Намерих и клипче как се нанася:
https://www.youtube.com/watch?v=IeLiziAax5c

Само се чудя дали нанесен по този начин на гребен при под с наклон ще се получи или ще се стече в единия край :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от Borymeckata » 03 Сеп 2021, 20:11

Помня, че имаше такава тема:
https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=439972&hilit=%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0+%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B6

Ако пуснеш търсене на "настилка гараж" в заглавията, излизат и други теми.


За стелажите - моите в гаража са метални на фирма Стелт. Боядисана ламарина, но вършат работа. Ако искате дървени:

https://bauhaus.bg/darven-stelazh-regalux-heavy/p/19042

Изображение

Здрави са, доста стабилни и изглеждат добре, като ги минеш с ленен безир. Сглобил съм си две стени с такива и съм много доволен.

boomboxes 1_copy_1970x1479.jpg


boomboxes 2_copy_2016x1513.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от NGneer4eto » 04 Сеп 2021, 7:30

Аз точно на стелажи от Практис си държа гумите с монтираните джанти, полуоски, демпфера, съединителя и други тежки работи и носят много. Изглеждат наистина паянтови и се клатят, но държат. Много е важно на какво разстояние монтираш рафтовете един от друг. Не е хубаво да има големи отстояния.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Настилка за под на гараж и стелажи - препоръка

Мнение от NiksGS » 05 Сеп 2021, 8:39

Аз лично не съм фен на стелажите в гаража. Много е прашно и лесно се натрупва прах по всичко. Може би решението е някакъв затворен шкаф. Има ламаринени примерно, но не знам с размерите дали ще са подходящи за теб. Чистенето на повърхността на шкаф е в пъти по-бързо и лесно отколкото всяко нещо на стелажа - едно по едно. Дори само комплект тресчотки и динамометрични ключове (макар те да са в тяхна си опаковка) куфар с инструменти и отделно полиците, на които са поставени.
Вярно гаража си е тясно място, но примерно за мен ще е работещо решение гардероб по поръчка с плъзгащи врати, за инструментите а за по-неангажиращи неща като стари обемни части или гуми с джанти може и стелажи.
Ultimate Riding Machine

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook