Да си поговорим за мениджърите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 26 Юли 2021, 7:57

Това да си диалогичен , мазен комформистки меринджей , който вади душицата на работника с памук и го кара да си мисли че получава свише подарък дето работи във тая фирма са ми най противни . Аз предпочитам подчинения да си знае гьола и ясните отношения без фалшиви лиготения . Така се елиминира мършата и остават по качествени хора . Личния пример и кадрите решават всичко в тая меринджейска дилема :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alekangg » 26 Юли 2021, 8:07

Аз имам чувството, че някои хора искат да си избират те шефа и да му дават акъл.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Bogat-Beden » 26 Юли 2021, 10:10

Мислещите хора не приемат просто, че някой е по-умен и знаещ от тях, само защото е над тях в някаква фирмичка.. това е робско мислене и такива най-целуват д.пета ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 26 Юли 2021, 11:35

Bogat-Beden написа:Мислещите хора не приемат просто, че някой е по-умен и знаещ от тях, само защото е над тях в някаква фирмичка.. това е робско мислене и такива най-целуват д.пета ;)


Много грешиш! Мислещите (умни) хора често виждат накъде отиват нещата. Пак пример от моята луда мениджърка. Пак повтарям, тя няма идея от софтуера в таблета ми, тя няма идея от това, какво върша дневно. Гледа само постъпленията. И понеже се мисли за умна, иска ние с колегите да даваме предложения, как да подобри начина на работа. Аз се обадих няколко пъти и видях, как после това са били нейни идеи :shock: Затова сега съм както трите маймунки, Не знам, не виждам и не чувам. Имам си мениджъри, те решават какво да правя и къде да ходя. Ама имало спад в приходите - аз имам списък с нещата, какво и къде трябва да правя. "Мъжко дупе се оправя един път". Казва ми, "иди направи нещо си". Отговорът е "Прати ми го писмено!" "Ама не ми давала шит". Още по-добре, дай ми го писменно.... Не знае, кои и колко са ни клиентите. Дава списък, да проверявам разни неща. Аз допълвам списъка и и казавам, че може да и потрябват и другите. Леле, била ги забравила. Ти не ги знаеш, не си забравила. Пиша и мейл, не отговаря. В 16:00 я питам, дали го е видяла, тя тръгва да го търси. Не го е и погледнала. А аз имам реален проблем за решаване. Забрани да контактувам с клиентите (затова и спрях да им отговарям на телефона). Трябвало тя. А познай, дали им вдига и дали им отговаря на мейли? Когато им давам нейната визитка и само казват "Forget about it". Това са хора, с които работя ежедневно повече от пет години.
Казано накратко, не знам за кого говориш :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alekangg » 26 Юли 2021, 11:38

Синдрома на Крюгер е яко развит.
Гледам 90% се считат за много по-умни от шефовете си.
Ами станете шефове, все някъде ще ви оценят, не всичко е само връзки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 26 Юли 2021, 12:26

Паурката е негативно настроен към работата и това е видно даже за меринджейката . Явно е прегорял професионално , бърнаут или там както се вика по канадски :mrgreen:
Тоя дънинг крюгер вземете се ограмотете какво е най накрая че доста го споменават . Подобни IQ базирани тестове са отречени по цял свят като начин за оценка функционалните способности а в америка са забранени ! Само някой в горния сектор на дънинг крюгер таблицата където са неоценените с препикано самочувствие може го цитиря тоя тест до пълно затъпяване :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Petrolhead » 26 Юли 2021, 12:38

няма незаменими работници. колкото по-голяма е фирмата толкова по-заменими са работещите в нея.
така че ако на някой не му изнася, по-добре да си взима шапката докато е време, в повечето случаи няма кой да рони сълзи за него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Nickelback » 26 Юли 2021, 13:17

Petrolhead написа:няма незаменими работници. колкото по-голяма е фирмата толкова по-заменими са работещите в нея.

Естествено, че е така. Точно сега оправям л@йната, дето е натворил един такъв чувстващ се незаменим :mhihi: Напуснал пичът, мениджърите "олеле майко, тоя проект сега какво ще го правим, никой от фирмата не иска да се занимава с него ('щото е л@йнян до мозъка на костите си), давай да го пускаме на контрактори". И те така, занимавам сА :ok: Верно, че за елементарни доработки отнема около 5 пъти повече време и пари да го ривърс-инженерваш, отколкото човек да си го е почнал отначало, ама време няма за такива екстри (сефте) :roll: Но са доволни хората, а аз се чувствам като полубог в техните очи :mhihi: А бях лошо предубеден за тях, за пръв път работя с израелски шефове, супер точни ми се виждат (засега), п'а ще видим :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от b_u_b_o » 26 Юли 2021, 13:22

Jordana написа:Тоя дънинг крюгер вземете се ограмотете какво е най накрая че доста го споменават . Подобни IQ базирани тестове са отречени по цял свят като начин за оценка функционалните способности а в америка са забранени ! Само някой в горния сектор на дънинг крюгер таблицата където са неоценените с препикано самочувствие може го цитиря тоя тест до пълно затъпяване


Какво общо има ефектът на дънинг-крюгер с тия IQ тестове за които говориш?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Сондьора » 26 Юли 2021, 13:27

Някои хора малко бъркат нещата, ако наемаш даден човек, супервайзър примерно, е защото си разбира от работа и ако не по-умен, с повече опит, то поне да е на твоето ниво...а не обратното. Все пак се назначават хора, да дават решения, да решават проблеми...ако ти сам си решаваш проблемите, то за какво са ти те...а и им плащаш плюс това. (тук не включвам обучаващи се).
В момента в който, някой почне да прехвърля топката нагоре по веригата, то той е излишен...
И като цяло ДА, един добър мениджър си подрежда така нещата, че да не бачка нищо, а да носи отговорност..подредил е отбора, както се казва.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 26 Юли 2021, 13:58

Сондьора написа:Някои хора малко бъркат нещата, ако наемаш даден човек, супервайзър примерно, е защото си разбира от работа и ако не по-умен, с повече опит, то поне да е на твоето ниво...а не обратното. Все пак се назначават хора, да дават решения, да решават проблеми...ако ти сам си решаваш проблемите, то за какво са ти те...а и им плащаш плюс това. (тук не включвам обучаващи се).
В момента в който, някой почне да прехвърля топката нагоре по веригата, то той е излишен...
И като цяло ДА, един добър мениджър си подрежда така нещата, че да не бачка нищо, а да носи отговорност..подредил е отбора, както се казва.


Абсолютно!
Но последните двама наети супервайзъри са хванати от гората. Нямат нито един работен ден в областта. Последният цял ден го водих като куфар, за да има идея, с какво се занимавам. Най-ме кефи нареждането "Не прави неща, които никой не иска от теб!". Ама нещо е паднало, счупено, не работи, не съм го видял. Щом да помагаш не ми влиза в задълженията, откъде накъде?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Borymeckata » 26 Юли 2021, 14:18

Jordana написа:Паурката е негативно настроен към работата и това е видно даже за меринджейката. Явно е прегорял професионално, бърнаут или там както се вика по канадски :mrgreen

Няма такова нещо, Мощният кипи от трудов ентузиазъм и творческа енергия. Просто мениджмънтът на компанията не го оценява и съответно - не му осигурява поле за професионална изява. Но на всички е ясно, че е ценен кадър, затова и не му дават отпуска... :mhihi: :mhihi:

Значи, чета я тази, да я наречем "мениджърска", другата "експертна" и разните други "професионални" теми във форума и се замислям по поставените въпроси. Тоя съвет "като не изнася, що да търпиш - бий си шута, работа има много" не винаги е приложим. Учил си години наред за ядрен оператор (примерно), изчел си тонове техническа и нормативна литература, бачкал си в тази насока, давал си дежурства, държал си изпити, демек - инвестирал си в професията си. Утре ти назначават по политическа линия някой идиот за началник и... какво? Къде да идеш и какво да работиш с такъв експириънс? Да теглиш чертата на цялалата си досегашна кариера и да започнеш нещо съвсем ново, от нулата? Или все пак да си налегнеш парцалите, да си затвориш устата и да изчакаш, докато разкарат некадърния ти шеф?

Има и друго - шефовете вилнеят там, където хората са лесно заменими, където има много мераклии и ако днес напуснеш, утре трима - четирима ще чакат на портала за твоето място. Добре, ами ако няма мераклии? Аз например, нито съм особено кадърен, нито компетентен, с езиците съм зле, не съм и кой знае какъв работяга, понякога откровено ме мързи, за трудовата дисциплина... по-добре да не ви обяснявам... В софийския офис е пълно с млади пишлемета, дето ме бият по ВСИЧКИ професионални показатели, а сигурно бачкат за половината от моята заплата. Защо не дойде някой шеф да ми дава наклон и да ми намира кусури? Ами много просто - защото аз съм се навил да бачкам на строежа, на 200 км. от софийския офис, в прахоляка и тинята, по цял ден в студа и жегата с каската и работните обувки. Не е никакъв проблем да ме натириш, не е проблем и за тези пари да си намериш друг инженер, по-кадърен от мен. Проблемът е да го изкараш от офиса с климатика, да го домъкнеш на площадката и да го оставиш тук, на майната си, за години напред, на квартира или общежитие. Е такива ентуасиасти сме малко, буквално единици. И съответният мениджър, дето му виждам очите веднъж на три години (при преподписването на трудовия договор) няма никакъв интерес да се заяжда с мен. Щом Клиентът е доволен и няма възражения срещу мен, никой не ме закача за нищо. Ама съм си тръгнал в петък на обяд, заспал съм във фургона или съм си отворил една бира на бюрото? Няма ядове и никой няма да рискува да наруши статуквото, изгодно за всички страни... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 26 Юли 2021, 14:33

Borymeckata написа:
Jordana написа:Паурката е негативно настроен към работата и това е видно даже за меринджейката. Явно е прегорял професионално, бърнаут или там както се вика по канадски :mrgreen

Няма такова нещо, Мощният кипи от трудов ентузиазъм и творческа енергия. Просто мениджмънтът на компанията не го оценява и съответно - не му осигурява поле за професионална изява. Но на всички е ясно, че е ценен кадър, затова и не му дават отпуска... :mhihi: :mhihi:


Мечо, нямаш си идея, колко си прав. Преди бяхме при един мениджър, сега сме при друг. Предишният не се интересуваше от мен. Беше ме следил пи GPS-a няколко пъти и като видя, че няма ядове ме остави на мира. Кога съм започнал, кога съм свършил, къде съм ходил. " Ти ми носиш пари, аз съм ОК с това". Ама климактериума е трагедия ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Bogat-Beden » 26 Юли 2021, 14:37

Припизнаха се есс киссърите :mhihi:
Дано поне клюкарки нямаме у форума, това пък е мега гнусно, тия дето снасят на шефа :shock:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 26 Юли 2021, 15:38

b_u_b_o написа:
Jordana написа:Тоя дънинг крюгер вземете се ограмотете какво е най накрая че доста го споменават . Подобни IQ базирани тестове са отречени по цял свят като начин за оценка функционалните способности а в америка са забранени ! Само някой в горния сектор на дънинг крюгер таблицата където са неоценените с препикано самочувствие може го цитиря тоя тест до пълно затъпяване


Какво общо има ефектът на дънинг-крюгер с тия IQ тестове за които говориш?

Ефекта на дънинг крюгер е най общо склоноста на хората да надценяват или подценяват своите способности . Хората със ниски когнитивни способности са склонни да се надценяват , а хората със високи такива да подценяват способностите си .


... Глупави хора, определящи други хора за глупави и опитващи се да ги разобличат, най-често биха ползвали линк с обяснението на ефекта Дънинг-Крюгер, става все по-очевидно напоследък.
Ефектът, който в общи линии гласи, че хората с мисловни неумения са склонни да имат високо самочувствие, именно защото са тъпи, докато умните хора виждат тази яростна тенденция и вместо да вложат ум, са склонни да си рекат "заеби" и да заспят....

https://www.psychologytoday.com/us/blog ... l-illusion
Ползвам линк щото няма нужда да пиша един куп неща дето са написани вече . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar, Leon

Последни теми
Facebook