Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Don_Diego » 02 Сеп 2021, 11:15

bum_bum написа:
Don_Diego написа:Ако караш в ограниченията нищо няма да ти разпънат :idea: :bchug:
Е баш пък ти да го кажеш. Или като возил някой ВИП всичко е позволено?

Ако на някой му харесва презумцията за виновност, която да изисква зареждане на сметка с пари за глоби преди да си излязал на пътя за мен това е нещо недопустимо.

Има редица начини по които държавата може да си осигури взиманията. Причината това да не се случва са калинките в администрацията. Както с всичко останало в държавата, която е така или иначе пълен батак.



Факт, че летях ниско, но за цялото това летене имам 1 спиране с радар където трябваше намеса от ВИП-а (100++++ над ограничението :shock: :mhihi: ) и една снимка когато бях сам в колата (снимките от кортежи не ги смятам :lol: ).
Онзи ден се събирахме със старите колеги - никой не иска и да чуе за каране като едно време, та рано или късно всеки се кротва :bchug:
От както смених работата обаче единствените честитки дето ми идват са от колите на брат ми и баща ми защото са на мое име, а аз продължавам да въртя най-голям километраж от трима ни
В момента дори не следя дали има камери, засади, триноги и радари, навякъде се движа до 10-15км/ч над ограничението и никога го момента не съм имал проблем. Waze ползвам основно да следя за трафик и проблеми по пътя. Доста по-приятно се пътува така ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 02 Сеп 2021, 11:53

Don_Diego написа:В момента дори не следя дали има камери, засади, триноги и радари, навякъде се движа до 10-15км/ч над ограничението и никога го момента не съм имал проблем. Waze ползвам основно да следя за трафик и проблеми по пътя. Доста по-приятно се пътува така ;)


:yes: Това е най-правилния подход и за мен. Не се напрягаш излишно и не се чудиш, дали са те снимали или не. А уейза искаш или не ти съобщава за всяка засада на кат по пътя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ildivvy » 02 Сеп 2021, 12:14

Във връзка с по-предните мнения, може да лежим и предварително по няколко години в затвора, така ако някога направим нещо и се наложи 'прибиране под стража', а не ни намерят (или нещо подобно), вече ще сме лежали и няма да са 'валат' :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ивчо » 02 Сеп 2021, 13:22

Don_Diego написа:От както смених работата обаче единствените честитки дето ми идват са от колите на брат ми и баща ми защото са на мое име, а аз продължавам да въртя най-голям километраж от трима ни
В момента дори не следя дали има камери, засади, триноги и радари, навякъде се движа до 10-15км/ч над ограничението и никога го момента не съм имал проблем. Waze ползвам основно да следя за трафик и проблеми по пътя. Доста по-приятно се пътува така ;)


Как се отразява това на глобите - че помня щавеха доволно за едно и също нарушение ?
Иначе интересен факт - София - Варна през Търново, постигнах средна скорост 102 км/ч, като общо взето се движех с около 110-120 където е позволено 90 :mhihi: , в населени места 50-60 и където има подобно пак .
Магистрално за кратко (около 7-8 км) с едно XC се закачих :shock: та покарахме 180-200 и колкото може . :mhihi: :dummy:
Мисълта ми е - около 110-120 км/ч се пътува спокойно и без да ти пречат всички . А качиш 130+ става вече всеки да ти е бавен и да се нервират нещата .
Тъй че и аз подкрепям и се движа с до +20 км/ч (или лв :mhihi: ) по пътищата с изключение на населените места .
Иначе трафика сега е много по-различен от преди .. И каквито глупости съм правил преди, ся не може :mhihi:
Извинявам се за :OT:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 02 Сеп 2021, 13:45

Don_Diego написа:
bum_bum написа:
Don_Diego написа:Ако караш в ограниченията нищо няма да ти разпънат :idea: :bchug:
Е баш пък ти да го кажеш. Или като возил някой ВИП всичко е позволено?

Ако на някой му харесва презумцията за виновност, която да изисква зареждане на сметка с пари за глоби преди да си излязал на пътя за мен това е нещо недопустимо.

Има редица начини по които държавата може да си осигури взиманията. Причината това да не се случва са калинките в администрацията. Както с всичко останало в държавата, която е така или иначе пълен батак.



Факт, че летях ниско, но за цялото това летене имам 1 спиране с радар където трябваше намеса от ВИП-а (100++++ над ограничението :shock: :mhihi: ) и една снимка когато бях сам в колата (снимките от кортежи не ги смятам :lol: ).
Онзи ден се събирахме със старите колеги - никой не иска и да чуе за каране като едно време, та рано или късно всеки се кротва :bchug:
От както смених работата обаче единствените честитки дето ми идват са от колите на брат ми и баща ми защото са на мое име, а аз продължавам да въртя най-голям километраж от трима ни
В момента дори не следя дали има камери, засади, триноги и радари, навякъде се движа до 10-15км/ч над ограничението и никога го момента не съм имал проблем. Waze ползвам основно да следя за трафик и проблеми по пътя. Доста по-приятно се пътува така ;)
Именно де. Довчера бях джигит и правех страшни безобразия.

Днес съм вече културен водач и нека всички джигити да бъдат съдрани. Мен не ме бърка вече.

Да не бъда разбран грешно- аз в 90% от случаите карам с 10-15км ПОД ограничението.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Don_Diego » 02 Сеп 2021, 13:53

Aма аз и преди не съм бил против глобите, просто така се е случило, че единични са случаите да съм "хващан в крачка". А когато съм хващан - съм си плащал.
Реално нямаше дестинация на над 4 часа път с кола в България и въпреки това имам само една глоба за превишена скорост.

@ивчо за глобите май наистина има отражение, че последния път най-малкото превишение го платих двойно на каквото пише в ценоразписа :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от KostovG » 03 Сеп 2021, 9:15

Скорошна информация.
Към момента тези еко категории са манипулируеми и може би близките 1-2 години ще е така.
Лупо 1.0 99 бенз и липса на катализатор (откраднаха го в Ман.ливади) получи 3-та ЕКО категория, а е без Евро категория по талон.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 03 Сеп 2021, 10:05

KostovG написа:Скорошна информация.
Към момента тези еко категории са манипулируеми и може би близките 1-2 години ще е така.
Лупо 1.0 99 бенз и липса на катализатор (откраднаха го в Ман.ливади) получи 3-та ЕКО категория, а е без Евро категория по талон.


:mhihi: :mhihi: :mhihi: Поредното доказателство в колко пропаднала държава живеем :no:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ивчо » 03 Сеп 2021, 10:28

KostovG написа:Скорошна информация.
Към момента тези еко категории са манипулируеми и може би близките 1-2 години ще е така.
Лупо 1.0 99 бенз и липса на катализатор (откраднаха го в Ман.ливади) получи 3-та ЕКО категория, а е без Евро категория по талон.


Всичко си е "наред", какво странно има ? :banghead:

GTP.thumb.jpg.81fde4072844c2444f2eeff5f7bcf504.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от frizzante » 03 Сеп 2021, 15:17

Всичко е ок.Изображение
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Kroki » 09 Сеп 2021, 8:42

You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от slatanic » 09 Сеп 2021, 8:56

Минах и баничарката на преглед преди някой ден.
Фиат добло макси 2.0 дизел 2013 година на 700К.
Подържана, но без нито една екологична екстра.
Чипосана така, че да не пуши ич.
Еми четвърта категория ми дадоха. :ok: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Комбина » 09 Сеп 2021, 10:02

През пункта който посещавам обикновено, минах онзи ден с бензинова кола 1999г. с махнат някога от предишният собственик катлизатор.
Газ анализатора беше изключен от контакта и само си поседях с вкаран маркуч... Кат.3 лепнаха :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vicho » 09 Сеп 2021, 13:05

Kroki написа:https://dizzyriders.bg/post/9109/shte-otpadnat-li-vse-pak-ekostikerite-i-siniyat-talon?fbclid=IwAR2g-erhmyhzdmkqchKDC5ZbswgcAB5wzCHni0xMqhR7Vnj0F9NEcBfDT9Q


Засега обаче е доста вероятно гласуването на тези промени да останат за следващия парламент, когато и да се случи той.


3-4 години още :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от c04 » 09 Сеп 2021, 16:05

Kroki написа:https://dizzyriders.bg/post/9109/shte-otpadnat-li-vse-pak-ekostikerite-i-siniyat-talon?fbclid=IwAR2g-erhmyhzdmkqchKDC5ZbswgcAB5wzCHni0xMqhR7Vnj0F9NEcBfDT9Q

Надявам се без последната точка с камерите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook