Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 07 Окт 2021, 11:21

Exclusive89 написа:Как така ви лепят кат.1 Моята е евро3 без DPF фабрично и ми лепнаха кат.2


Тогава трябва да почерпиш. Дизел Евро 3 е 1ва категория, освен ако нямаш вписана в талона и колата е след 2002 и преди 2007 и системата да те е причислила към 2ра, защото по години трябва да си с Евро 4. Има таблица на предната или по-предната страница за бензин и дизел.

Jordana написа:Аз минах предния месец , вика 100% не отговаря на категорията . Мери пули се гледа , вика кислорода е много уанда сондата не ти работи :mhihi:
Викам му на тоя специалиста , да не ми казваш че са в норма газовете ! Стана му безинтересен разговора моментално . :mrgreen:


Нормално. За горенето се черпи информация по наличието на кислород в димните газове. Много кислород, лошо горене. Малко кислород, недоизгаряне и евентуално догаряне в ауспуха. И като си демонстрирал познанията си по темата, човека просто е изгубил желание да се излага пред специалист, като тебе. Затова му е станал безинтересен разговорът и сега тръпне в очакване да прочете публикуваните ти трудове по темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Jordana » 07 Окт 2021, 12:07

Ти като гледам си такъв специалист че по добре вземи се ограмоти преди да даваш квалификации . Много кислород в изгорелите газове означава бедни смеси , малко гориво - бедни смеси - горивото изгаря напълно . Намираш ли връзката ??!! Ламбда сондата коги е повредена ECUто минава в авариен режим и обогатява на макс . Да ти кажа ли що така става ? Щото да нема детонации , с други думи абсолютно невъзможна ситуация да имаш повече кислород /бедни смеси и повредена ламбда . Гения следващото му заключение беше че ми е пробит ауспуха и влиза въздух затова бил повече кислородда :ahah:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 07 Окт 2021, 12:49

Да, сложил си кислородна бутилка и нагнетява в ауспуха да може да излиза планински въздух отзад :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 07 Окт 2021, 14:07

gtp.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Exclusive89 » 07 Окт 2021, 16:05

hristozov90 написа:
Exclusive89 написа:Как така ви лепят кат.1 Моята е евро3 без DPF фабрично и ми лепнаха кат.2


А коя ти е годината на производство?

12/2003г. А датата на първа рег. мисля, че беше 03/2004г.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Kroki » 08 Окт 2021, 9:11

Темата за ГТП ли беше или ЕГР ?! :conf:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vicho » 16 Окт 2021, 20:53

поправям се... не минават 99.9999% (едно на милион да върнат), а 100% :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от c04 » 16 Окт 2021, 23:20

Е, кво му е на траби :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 8.10.2010

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от hristozov90 » 18 Окт 2021, 13:24

Exclusive89 написа:
hristozov90 написа:
Exclusive89 написа:Как така ви лепят кат.1 Моята е евро3 без DPF фабрично и ми лепнаха кат.2


А коя ти е годината на производство?

12/2003г. А датата на първа рег. мисля, че беше 03/2004г.


В такъв случай, нямам обяснение, защото сме в различни категории... Явно колегите, които писаха, че все още е по усмотрение на пункта и по това как разчитат наредбата, са прави :)

Но, до колкото се ориентирах - за бъдещите, евентуални, ограничения, дали е първа или втора, няма кой знае какво значение, освен ако общините не решат да преизчислят данъците спрямо новите Еко категории /каквито са слуховете/... :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TNT » 18 Окт 2021, 17:09

То и сега го има. Според общината съм без категория, според ГТП съм трета :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ivanski_2 » 18 Окт 2021, 17:54

TNT написа:То и сега го има. Според общината съм без категория, според ГТП съм трета :mhihi:

Нали разбираш разликата
ГТП-ЕКО
Община - ЕВРО
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 18 Окт 2021, 20:40

hristozov90 написа:В такъв случай, нямам обяснение, защото сме в различни категории... Явно колегите, които писаха, че все още е по усмотрение на пункта и по това как разчитат наредбата, са прави :)

Но, до колкото се ориентирах - за бъдещите, евентуални, ограничения, дали е първа или втора, няма кой знае какво значение, освен ако общините не решат да преизчислят данъците спрямо новите Еко категории /каквито са слуховете/... :ranting:


Защото колегата явно няма вписана евро категория в талона и по години трябва да е с евро 4. Затова е получил 2ра еко група. Но не лежете на тази кълка, с времето ще вкарат и кодовете на двигателите и нещата ще ги нагласят.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DaGa » 24 Окт 2021, 15:08

Днес минах на жената пежото 307 SW 2.0 бензин 136 к.с. 2004 евро 3 по талон, същата ми дадоха и на еко стикера. Честно мислех ,че по ниска категория ще му дадат.

Понеже датчиците на предното стъкло идват доста на долу ,помолих пичовете от пункта да сложат стикера отдясно на тях,че иначе щеше да дойде много надолу и да пречи на видимостта. Екстра се получи.ИзображениеИзображение

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 25 Окт 2021, 9:16

Солени глоби до 1000 лева чакат шофьорите, които влизат в центъра на София с по-стар автомобил в дните със замърсяване на въздуха над нормата, предава Нова тв.
Ако превозното средство е на фирма, санкцията може да стигне до 1000 лева.

Освен какви ще са санкциите, в проектонаредбата на общината е разписано и кои ще са нискоемисионните зони. Едната е идеалният център на София, а другата - в периферията до Южния парк. Първоначално в тях няма да се допускат само автомобилите със стикер от първа еко категория.

"Като първи сезон, като първа мярка, като стартирането на работата на тези групи, може би разумът говори, че трябва да се започне с, естествено, с най-ниската и най-замърсяващите автомобили", обясни Зафир Зарков, общински съветник в Столичния общински съвет.

Над 180 камери ще следят кой влиза и излиза от зоните за чист въздух. Информацията ще постъпва в Центъра за управление на трафика. Служителите ще проверяват всеки автомобил, засечен в центъра, от коя еко категория е. Ако не отговаря на изискванията, ще следват и санкциите.

Фактически налагането на глоби ще е възможно от юли 2022 година.


Счупиха тъпомера пак. Т.е. почти всички барутници ще си замърсяват навсякъде, а най-големите ще обикалят да замърсяват наоколо.
Щяло да се случи някога, като едни бастуни щели да проверяват ръчно и да засичат :kuku: :help: :shock:

Тия са тотални олигофрени! :banghead: :banghead: :banghead:

За чий УЙ бяха тия нови стикери, като ще проверяват ръчно, не мога да разбера :mhihi: :mhihi: :mhihi: :nono: :kuku: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 25 Окт 2021, 10:46

zAcK написа:
Солени глоби до 1000 лева чакат шофьорите, които влизат в центъра на София с по-стар автомобил в дните със замърсяване на въздуха над нормата, предава Нова тв.
Ако превозното средство е на фирма, санкцията може да стигне до 1000 лева.

Освен какви ще са санкциите, в проектонаредбата на общината е разписано и кои ще са нискоемисионните зони. Едната е идеалният център на София, а другата - в периферията до Южния парк. Първоначално в тях няма да се допускат само автомобилите със стикер от първа еко категория.

"Като първи сезон, като първа мярка, като стартирането на работата на тези групи, може би разумът говори, че трябва да се започне с, естествено, с най-ниската и най-замърсяващите автомобили", обясни Зафир Зарков, общински съветник в Столичния общински съвет.

Над 180 камери ще следят кой влиза и излиза от зоните за чист въздух. Информацията ще постъпва в Центъра за управление на трафика. Служителите ще проверяват всеки автомобил, засечен в центъра, от коя еко категория е. Ако не отговаря на изискванията, ще следват и санкциите.

Фактически налагането на глоби ще е възможно от юли 2022 година.


Счупиха тъпомера пак. Т.е. почти всички барутници ще си замърсяват навсякъде, а най-големите ще обикалят да замърсяват наоколо.
Щяло да се случи някога, като едни бастуни щели да проверяват ръчно и да засичат :kuku: :help: :shock:

Тия са тотални олигофрени! :banghead: :banghead: :banghead:

За чий УЙ бяха тия нови стикери, като ще проверяват ръчно, не мога да разбера :mhihi: :mhihi: :mhihi: :nono: :kuku: :banghead:


Кое точно не е ясно? Глобите могат да се налагат само от КАТ. От камерите ще се изкарват нарушителите по номерата автоматично, следва преглед от служител и препращане към КАТ за глоба. Така работят и камерите за следене на нарушения в бус лентите. Не съм сигурен, дали и няма да има някакви изключения за коли на спешната, пожарната, рейсове от ГТ (Икарус на метан е 1ва група, а пазят няколко бройки за непредвидени случаи) и т.н.
Юли 2022 ще започнат, защото новите стикери са от юни 2021 и още има коли без новите стикери, а с валидни ГТП. Моите са с преглед януари 2022 и края на март 2022. И пак в тази тема имаше хора, които писаха че са получили от старите стикери в първите дни на новите.
Засега гледат и събират информация, но догодина могат да решат 1ва група и дори 2ра вън от центъра за постоянно и постепенно ограничаване на горните групи с последващи дни на замърсяване. Дори и спиране на целия трафик в центъра без колите за доставки и т.н.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook