Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2022, 8:22

TNT написа:Я ми обясни как ще имаш нагреватели в седалките без да си платил "изначале" за това :mhihi: Или тези нагреватели ще ги download-неш през навигацията :mhihi:

Според мен при средна възраст 10-11 години на автомобил в развитите страни, искат да намерят начин да цоцат и клиентите с автомобили отдавна извън гаранция. То всъщност и сега има подобни екстри, но са софтуерни по-скоро.

Имам един хубав лаф - каквото и да ти говорят знай, че винаги става дума за пари.
Всичко това е защото и хората не знаят какво искат. Ще си пускаш абонамента, че да решиш дали искаш дадена екстра или не, понеже като поръчваш нова кола, нямаш шанс да тестваш ли какво? Или въображение ти липсва. Ами за някои откачени екстри може и да не знаеш дали ги искаш или не, но масовите такива едва ли са ти проблем. Хайде сега да мислим колко много искаме или не подгрев на седалките. :kuku:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 12 Юли 2022, 8:49

За това има демо автомобили, които в белите страни се поръчват с повече екстри - за да може хората да ги тестват. Тук се разглеждат като още един автомобил за продажба и се поръчват само с най-желаните екстри.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2022, 9:11

Прав си и знаеш ли още една шашма, която правят дилърите на БМВ? Вгледай се някой път колко нови автомобила ще видиш да продават в категорията употребявани, но на вълшебната цифра от 4000км.
Това е така, понеже нямат право да ги продават демо колите преди да направят този пробег и те понякога са на 500км. но ги пишат 4000. Отиваш и те изненадват приятно как колата ти е нова, нова. Нещо такова беше, да не съм в грешка за някоя малка подробност, но така го обясни горе-долу дилъра. Не съм задължавал да питам преди това наистина ли нямат право да ти я продадат или трябва да се пише, че е чисто нова, не знам точно. Ама имам няколко примера за подобни модели с логото М. От тия чистите М, че в последните години малко се разми това понятие. :mhihi:
Чудя се от БМВ не ги ли светва някой за тия далаверки в балкански стил или на тях не им дреме особено? Понеже си мисля, че и другаде е възможно да го има това все пак.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 12 Юли 2022, 9:20

При някои марки е за време условието. 3-6 месеца не могат да го продадат, ама като се продаде и виси на паркинга :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Моджо » 12 Юли 2022, 12:51

ТНТ щот се фокусираш върху нагревателите. Ма на практика не пречи да ги има на всички коли, като себестойност не са кой знае какво. Даже смятам, че е твърде вероятно да е така наистина. Както има и готови окабелявания за разни неща, които ги нема в колата. А интересно как ша тествам подгрев лятоска ? М? Или хипотетично е зимата и го тествам за 5-10-15 минути. Сори, ама тва не е тестване. Тва е проба дали работи. И ако излезе, че всъщност не ми харесва ще съм си го платил бадева. Много е умно всъщност нещото ако се замислите.
Няма да ме учуди ако в близко бъдеще мотора е каспулован, само един вид е и софтуерно може да е 100 ,200,300 коня - за колкото си платиш.
Така или иначе нещата вървят в тая посока.
Електрически, където па всичко гореизброено се реализира съвсем лесно.
Автономни.
И "Комунални" да ги наречем. Тоест искаш кола, викаш си я. Идва, караш /по точно-возиш, щото тя си върви сама/, вършиш си работата и я оставяш на следващия.
ПП, току що проверих за една марка. Добавянето на екстрата отопляеми предни седалки и пръскачки на чистачките е 200 евро. Съпоставимо с това от статията да го отключиш нещото завинаги.

Дали ще "цоцат" повече пари? Да, ще "цоцат" ама и на клиентите ще им е по-удобно и хубаво. Па ако толко не искаш да те "цоцат" нема да си отключваш нищо и си ти.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от b_u_b_o » 12 Юли 2022, 13:09

Според мен просто не осъзнаваш, че ти пак ще си си го платил ако го има и просто не ти е пуснато. Само дето няма да си платил на някой да сложи една отметка в софтуера да ти работи. :dunno:

Иначе за останалото си прав, в някакъв момент когато колите станат автономни притежанието на лична такава ще е тъпо. При положение, че през 95% в най-добрия случай тая кола седи и те чака, вместо да се ползва. Тогава производството на коли може да се намали в пъти, без да се отрази на потреблението им.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 12 Юли 2022, 13:13

40лв да струват на компанията тея нагреватели с копчета и кабели, и монтаж... по ~2,5млн продадени автомобила са 100млн. Ако не са 40лв, стават повече милионите. Ти верно ли си мислиш, че десетки и стотици милиони ще се хвърлят ей така и няма да си го платиш ? Безплатно нещо няма. Ааа и по принцип това не е екстра, която я има от 40-50 години по колите. Никой не знае какво представлява подгрев на седалките :mhihi: При двигателите съм сигурен, че излиза едно и също да имаш 4 цилиндъра и 8 цилиндъра. И плюс-минус 1-2 турбини, кво те бъркат - те са стотинки. Кой ги плаща :lol: Убеден съм, че и във фирмата, в която работиш, имате по още 4 служителя на пейката в готовност. Ей така, ако потрябват понякога за 2 часа, да бутнат едно рамо :mhihi:

Това нещо го виждам само за автомобили тип Spark, за да имат компаниите възможност да предлагат един и същи автомобил като "различен клас". Още 1лв/ден примерно, за да имаш подгрев и т.н. Всичко друго е напълно безсмислено. Това с автономните автомобили или ползването само под наем... не го виждам в близките 20 години. Изключвам оперативен лизинг. Говоря за идеята тип "само Спарк".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от pampo » 12 Юли 2022, 13:17

b_u_b_o написа:...
Иначе за останалото си прав, в някакъв момент когато колите станат автономни притежанието на лична такава ще е тъпо. При положение, че през 95% в най-добрия случай тая кола седи и те чака, вместо да се ползва. Тогава производството на коли може да се намали в пъти, без да се отрази на потреблението им.



Друга подобна опция е всички да са от типа на Спарк. Излизаш и влизаш в първата попаднала кола. Отиваш си до дестинацията, паркираш и чао. Каско, сервизи, зимни гуми, граждански, данъци, гориво и тн булшити са в миналото. Реално за 90% от населението това ще е супер услуга, само мото феновете ще имат и собствени коли да си чоплят, чипират и ходят по писти.
Сега като прочетох то реално са едно и също нещо, няма нужда дори да са автономни, просто ще са на всички. Дано имат печалба, аз съм доволен от Спарк идеята.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 12 Юли 2022, 13:19

То и сега го има, ама нещо не се ползва много много. Сигурно много фенове има :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Моджо » 12 Юли 2022, 13:46

Поживем-увидим. За щастие света не зависи от "нашенци".
Пп То и рент а кар не е особено популярен на територията, а е нещо което се ползва успешно и постоянно по белия свят. Та, да повторя, за щастие нищо не зависи от нас.
Бубо, знам, че съм си го платил. С нищо не е по различно от да си го платя и сега като конфигурирам кола
Даже да е без въпросната екстра ако не цялата то голяма част от нея си е в базовата цена. И си е маркетинг да имаш екстрите, които всъщност си ги имаш ма не работят. Разликата е че сега го правиш като я купуваш а иначе ще го правиш когато поискаш и ако поискаш. Като видим цените на които продават базовите автомобили можем да говорим пак.
ПП А относно мощността как става така че 1 и същи мотор с една и съща карантия дори и в момента се предлага в няколко мошности ?
Не виждам никакъв проблем мотора да може да извади 300 коня, но софтуерно да е "скопен" на 100 да речем. Никелбека да каже, че той ги отбира ремапите. Както може да има ремап нагоре не вждам проблем да е и надолу )) Без да разбирам от ремапи. Така или иначе двг-то го пиши бегало.
Дали ще е след 20, 30 или 50 години се тая. ще стане.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от vixx » 12 Юли 2022, 14:11

pampo написа:
b_u_b_o написа:...
Иначе за останалото си прав, в някакъв момент когато колите станат автономни притежанието на лична такава ще е тъпо. При положение, че през 95% в най-добрия случай тая кола седи и те чака, вместо да се ползва. Тогава производството на коли може да се намали в пъти, без да се отрази на потреблението им.



Друга подобна опция е всички да са от типа на Спарк. Излизаш и влизаш в първата попаднала кола. Отиваш си до дестинацията, паркираш и чао. Каско, сервизи, зимни гуми, граждански, данъци, гориво и тн булшити са в миналото. Реално за 90% от населението това ще е супер услуга, само мото феновете ще имат и собствени коли да си чоплят, чипират и ходят по писти.
Сега като прочетох то реално са едно и също нещо, няма нужда дори да са автономни, просто ще са на всички. Дано имат печалба, аз съм доволен от Спарк идеята.



Аз понеже джиткам Спарк като си оставя колата на сервиз или като ще летя на някъде, бих казал че не си е работа. Става само за инцидентни случаи. Вътре в повечето коли е доста мръсно, някви кучета, котки возени, кал по седалките. Понякога смърди на дупи вътре :mhihi: Вече и на терминал 2 не може да се паркира, освен с/у допълнителна такса от 4 кинта.
Удобно е и го предпочитам пред такси просто защото мразя да ме возят, ама трябва да си намериш кола, която има достатъчно ток за да не се налага да я оставяш на зарядно после и да можеш да я оставиш там, където ти е дестинацията. То и да искаш да я оставиш на зарядно не можеш, щото всички станции са окупирани от заебани спаркове дето няма кой да ги отключи за да ги разкачи от зарядното.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2022, 15:26

Мда, падението на човека в най-крайна форма ще бъде когато някой друг вземе да прави децата ви вместо вас, а вие...само да си ги гледате и отглеждате. За какво да се напъваш като през това време може да вършиш нещо полезно за обществото и да не губиш време в секс? А пък ако искаш секс ще ти сложат някоя от онези каски за виртуална реалност, убеден съм, че ще може така да ти бутнат невроните и да ти стимулират допамина, че да изпиташ огромни положителни емоции. :mhihi: Тони сега света върви натам с толкова кукли, роботи и каквото се сетиш. Няма да има болести, ще е евтино, няма да ти отнема време...удобство майка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от pampo » 12 Юли 2022, 17:10

Е то за някои е падение и да не си налепят сами плочките, да си измажат къщата и да си я построят сами с 2 ръце за 20 години, докато живеят в мизерия през тва време, макар да има и много по-бързи и качествени опции.
Та ако не ти е любимото да ходиш с кола по майстори или сам да си майстор, ако не искаш да харчиш по 4 бона на година само, за да паркираш колата пред блока, взимаш спарк за 15лв, примиряваш се с това, че седалката не е в твоята позиция и някой си е возил кучето и забравяш, че трябва да внимаваш къде паркираш, че имаш само 2 часа ограничение в центъра и още 1000 други грижи и си гледаш съществената работа.
ПП. Ако хората се водеха само по този принцип, таксиметровите шофьори нямаше да съществуват... Щото нали, защо някой друг да ми върши работата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от STEVAL » 07 Сеп 2022, 22:01


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Tsureto » 28 Сеп 2022, 9:23

https://www.youtube.com/watch?v=5RVOpfgx2bI&ab_channel=BMWM
Не сме свикнали с него, това е ясно. Но сто процента съм сигурен, че ако го видя на живо, ще ми изпадне ченето....
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook