Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Spunky » 18 Май 2022, 16:12

Разочароващо е махането на макро бутоните и физическите контроли на парното. БМВ трябваше да знаят по-добре, но вече трнзишъна е пълен и решенията идват от маркетинг отдела в шанхай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от nxn » 18 Май 2022, 17:35

Spunky написа:Разочароващо е махането на макро бутоните и физическите контроли на парното. БМВ трябваше да знаят по-добре, но вече трнзишъна е пълен и решенията идват от маркетинг отдела в шанхай


Точно това казах в другата тема, физическите контроли за парното са ми много важни, не ми се занимава все гласово, особено когато не съм сам в колата, а макро бутоните са ми любимото нещо като функционалност в тази кола...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Spunky » 18 Май 2022, 18:18

Аз имам един личен пример, който много ме дразни и ми формира до някъде мнението за махане на физически копчета и врътки. Та друга, сравнително уникална екстра, е контрола на температурата на предните духалки. Бях свикнал много от предни бенвета и постоянно го ползвах. На г30/ф90 го забиха в меню на централния екран. Трябват няколко стъпки, преди да стигнеш до двата варианта - мазане с мазни пръсти по екрана или врътката, където пак са няколко кликания. Та нещо дето беше само една бърза врътка, сега са няколко стъпки и резултата е, че не се и сещам да го ползвам и все нещо не ми е тамън. По някое време се сетих да го запиша на макро бутон, та спестих две три натискания и връткания, но пак е глупав дизайн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 19 Май 2022, 7:19

Аз имах много "приятен експириънс" с едно Волво което бях взел под наем. Те нали и те всичко им е един голям тъч скриин и нещо валеше дъжд и както карам на магистрала предпното стъкло почна да се запотява яко. Е така и не открих къде е тъпия бутон за обдухване на предното стъкло и трябваше да отбивам в авариината лента, едва-едва виждайки. Оказа се че трябва да влезеш в 2 менюта през тъчскриина, да си пуснеш нещо потенциално животоспасяващо... Пълна простотия. БМВ до последно стискаха ама ето че и те се предадоха, незнайно защо.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 8:22

Всъщност някои хора се объркват от много копчета. И при предишни модели може да се види разлика измежду марките. Прост пример за смяна на режими Еко, Спорт и т.н. При една марка са отделни копчета, при друга марка е едно копче с опция нагоре-надолу. Аз лично предпочитам копчета. Супер неудобно е в движение да се цъка по тъчскрийни. Чат по телефона е забранено, ама да цъкаш амнайсе менюта на тъчскрийна в колата няма проблем ? :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от ildivvy » 19 Май 2022, 8:47

Странно как ги одобряват на предварителните технически оценки преди да излезе модела в производство? Това наистина е опасно и за шофиращите и за околните!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Nickelback » 19 Май 2022, 8:52

Като вкарат масово екраните с приличен haptic feedback, UX-а ще се подобри значително. Доста ги усъвършенстваха напоследък :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Май 2022, 9:50

Тъкмо ей това последното на TNT ми се наби в полезрението преди време. Как колите стават някакви подвижни смартфони, но иначе в моя не ми дават да ровя. По закон не ми дават нали. :mhihi: А отдавна доказаха научно, че ума ти когато е ангажиран с глупости пак стават нещата и дали говориш с ръка на ухото или с хендсфри ако не внимаваш е все тая защото акъла ти е ангажиран. Дори в някои държави искаха да го приемат да не можеш в движение да говориш и то какво стана, всички производители направиха колата един смартфон на колела.
Нищо, важното е да сме зелени(еко уж)толерантни към расите и половете и да пазим околните. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Nickelback » 19 Май 2022, 11:00

Чат-пат си пишем с един бивш колега (той все още в аутомоутив индустрията), та ми разправяше наскоро как идеята била като посегнеш към екрана "системата" да се адаптира към "пипнешком-заявката" ти, като ти предложи под формата на специфични трептения под пръста, най-често ползваните и/или според конкретната "моментна ситуация" контроли. Да речем, искаш да намалиш радиото, боцваш си пръсна на екрана (където си поискаш по цялата му площ), той извибрира локално, затопли се (или там каквато конкретна технология са приложили, може и ток да те бие :mhihi: ), ти усещащ с пръста, че това което ти се дава е "твоето нещо" (да речем, това усещане, което си получил отговаря на Vol-up на музиката, което и искаш), и си завърташ пръста, или слайдваш нагоре/надолу, за да увеличиш/намалиш музиката. Ако системата не ти е предложила, това което искаш, сменяш пръста и тя ти предлага друго усещане, което съответства на друга контрола (да речем за управление на климатика).

Другото, което спрягали било просто екрана да е разделен грубо на няколко зони, и ти чисто пространствено да знаеш, че по-вляво към теб ти e климатик контролата, а по-вдясно - музиката. При докосване от твоя страна някъде в зоната, усещането постепенно се изостря от цяла длан или комбинация от пръсти към върха на един от пръстите и пак чрез вибрации и взаимодействие с кожата ти се придава усещане, че реално нещо регулираш, както и потвърждение, че това се е случило. Естествено, че във всеки един момент, има и визуална обратна връзка в реално време, и човек може с поглед да си провери какво се слува, ако толкова няма доверие :ok:

Та явно ще отнеме време да се свикне, но и дизайнерите на UI/UX да му мислят :mhihi:

Дори съм почти сигурен, че Епъл ще са пионери с тия "простотии" в тяхната им кола, като я изкарат (скоро) :ok: :mhihi:
Последна промяна Nickelback на 19 Май 2022, 11:16, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Май 2022, 11:16

Мхм, а автосервизите потриват ръце. Защото от тия температурни разлики се скапват почти всякакви съвременни електроники, а колкото повече ги тъпчат, толкова повече ще има какво да се разваля.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 11:24

И тогава ще има нов статус във Фейсбук "колата не разбира моите чувства!" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от spirco » 19 Май 2022, 11:31

И за какъв чеп са всички тези дивотии като просто могат да сложат едно копче. Не намирам никаква логика .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от DigitalExile » 19 Май 2022, 11:37

Nickelback написа:Чат-пат си пишем с един бивш колега (той все още в аутомоутив индустрията), та ми разправяше наскоро как идеята била като посегнеш към екрана "системата" да се адаптира към "пипнешком-заявката" ти, като ти предложи под формата на специфични трептения под пръста, най-често ползваните и/или според конкретната "моментна ситуация" контроли. Да речем, искаш да намалиш радиото, боцваш си пръсна на екрана (където си поискаш по цялата му площ), той извибрира локално, затопли се (или там каквато конкретна технология са приложили, може и ток да те бие :mhihi: ), ти усещащ с пръста, че това което ти се дава е "твоето нещо" (да речем, това усещане, което си получил отговаря на Vol-up на музиката, което и искаш), и си завърташ пръста, или слайдваш нагоре/надолу, за да увеличиш/намалиш музиката. Ако системата не ти е предложила, това което искаш, сменяш пръста и тя ти предлага друго усещане, което съответства на друга контрола (да речем за управление на климатика).

Другото, което спрягали било просто екрана да е разделен грубо на няколко зони, и ти чисто пространствено да знаеш, че по-вляво към теб ти e климатик контролата, а по-вдясно - музиката. При докосване от твоя страна някъде в зоната, усещането постепенно се изостря от цяла длан или комбинация от пръсти към върха на един от пръстите и пак чрез вибрации и взаимодействие с кожата ти се придава усещане, че реално нещо регулираш, както и потвърждение, че това се е случило. Естествено, че във всеки един момент, има и визуална обратна връзка в реално време, и човек може с поглед да си провери какво се слува, ако толкова няма доверие :ok:

Та явно ще отнеме време да се свикне, но и дизайнерите на UI/UX да му мислят :mhihi:

Дори съм почти сигурен, че Епъл ще са пионери с тия "простотии" в тяхната им кола, като я изкарат (скоро) :ok: :mhihi:


Аха стана като бензина с директно впръскване, както и там така и с тия дисплей.

Създават се много повече проблеми отколкото се решават :yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 11:44

За тея като нас, дето ги купуват извън гаранция. За тези, които пазаруват от шоурума проблеми няма. Или поне не сериозни.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от nxn » 19 Май 2022, 15:48

spirco написа:И за какъв чеп са всички тези дивотии като просто могат да сложат едно копче. Не намирам никаква логика .


Спестяват пари, много по-евтино е да има само един таблет за 200 долара, който контролира всичко, вместо всички компоненти за копчета, а и за съжаление в днешно време хората смятат дисплеите за премиум, та най-доброто за производителите.

Иначе за мен най-добре е да се измисли адекватен UX за контрол на повечето неща от волана. Например в момента цялата музика + телефония може да се контролира от волана, просто трябва да сложат и климатика в него, по адекватен начин, и ще съм окей с това решение. Също така искам колелцето за управление, а не само тъчскрин, че на приятели само с тъч изглежда ужасно цялото в мазни пръсти...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook