Успокояване на куче

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Успокояване на куче

Мнение от Kurtov » 04 Юли 2021, 23:25

Смени заглавието на "Успокояване/Възпитаване на съсед" и започни от там.
Проблема не ти е в кучето.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Успокояване на куче

Мнение от alx » 05 Юли 2021, 0:19

slatanic написа:Жената има кучегон:


Блазе ти…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Успокояване на куче

Мнение от vixx » 05 Юли 2021, 0:34

Кучето на вилата ми е същата работа. Лае по всичко през ноща и ме буди по 5 пъти, лае и когато няма по какво, за да демонстрира че пази. Като ме види пък лае от кеф. На практика лае почти постоянно денонощно. Ако проблема е в мене, кажете как да се превъзпитам сам, че ми скъсва нервите понякога, а не искам да го тормозя с кучегони и такива неща?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Успокояване на куче

Мнение от datchko » 05 Юли 2021, 8:02

Кучегонът е едно от добрите решения, но действа в определен обхват - мисля, че до към 10-15 метра.
Не им вреди по никакъв начин, просто им създава много неприятно усещане, както когато ти писнат ушите, например.
Преди време имах точно Dazer II и действаше на почти всички кучета и котки.

Иначе и аз съм в същата ситуация като автора - пак кооперация, пак немска овчарка на съседа, пак неразбран съсед.
Няма смисъл от разговори, от последните му 2 кучета се убедих, та трябва да се действа директно.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Успокояване на куче

Мнение от Комбина » 05 Юли 2021, 8:24

@Nickelback
Колега, случайно да говориш за къщата на ул.Троянски Проход...?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Успокояване на куче

Мнение от Zagy » 05 Юли 2021, 9:32

Каишката с модулче за електрошок е идеално решение в случая. Знам кучета, които станаха душички само с това нещо. Единственият проблем е, че ще трябва да навиеш съседа ти да му сложи такова. Ако е дебил и не разбира от дума - в такива случаи действам директно и просто ще му кажа, че или той ще реши проблема с кучето, или аз ще го реша както намеря за добре. Обикновенно след такъв разговор бързичко се стига до разумно и приемливо решение.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Успокояване на куче

Мнение от b_u_b_o » 05 Юли 2021, 9:52

Zagy написа:...или аз ще го реша както намеря за добре...


Не бих използвал тези думи в никакъв случай. Тва си е откровена заплаха, аз лично ще полудея някой ако така ми заяви, предполагам и на онзи реакцията няма да е цветуща. Освен това, я си представи че след този ваш разговор някой друг съсед реши да вземе нещата в свои ръце и отрови кучето? Нали ако някой ми е заплашвал кучето и после му се случи нещо първото нещо което ще искам да направя е да му потърся сметка по един или друг начин... :dunno:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Успокояване на куче

Мнение от Zagy » 05 Юли 2021, 10:30

b_u_b_o написа:
Zagy написа:...или аз ще го реша както намеря за добре...


Не бих използвал тези думи в никакъв случай. Тва си е откровена заплаха, аз лично ще полудея някой ако така ми заяви, предполагам и на онзи реакцията няма да е цветуща. Освен това, я си представи че след този ваш разговор някой друг съсед реши да вземе нещата в свои ръце и отрови кучето? Нали ако някой ми е заплашвал кучето и после му се случи нещо първото нещо което ще искам да направя е да му потърся сметка по един или друг начин... :dunno:

Прав си - малко е пресилено така да го кажа, и потенциално може да стане проблем. Идеята ми е, че на вълка врата му е дебел щото сам си върши работата, и обикновенно ако се разправяш с дебили трябва да си директен. Естествено колегата първо да се опита да реши проблема по човешки и с добро, но ако ония е невменяем кретен - аз директно бих обърнал другата страна. Такива хора разбират само от едно.
Si non confectus, non reficiat.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Успокояване на куче

Мнение от Spit-Fire » 05 Юли 2021, 16:20

Като собственик на куче от доста години бих дал скромното мнение, че кучето лае защото може би е самотно. Моето когато е самотно вие, защото породата му е такава, но има и лаещи (големите породи предимно, макар че имаме комшийка със същото като нашето което хем вие хем лае). Каквото и да пробваш ще е с временен ефект ако не се реши дълбокия проблем. Като е по-възрастно ще е по-трудно и решенията са или да му обръщат повече внимание или да му вземат другар. Друг въпрос е, че доста хора в България НЕ трябва да им се позволява да имат кучета, ама темата е дълга.

А за колегите дето решават генерално проблема - не е готино да посягате на животни за чието възпитание са отговорни собствениците им. Пък да не говорим, ако кучето е наистина "част от семейството". Някой само да посегне дори на моето ще го сваля веднага на земята. Да ме съди после като иска.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Успокояване на куче

Мнение от Jordana » 05 Юли 2021, 16:37

Може би това ще помогне , излъчено в ултразвуковия спектър естествено . :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=KNQ-9uEclWA
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Успокояване на куче

Мнение от Nickelback » 05 Юли 2021, 16:39

slatanic написа:Кучегона на жената е модел DAZER II.
...
Та характеристики на нещото ако няма в нета мога да ти дам моето да си ги свалиш при нужда.Към 70лв беше ново в магазина.
Успех... :ok:


Супер много благодаря за инфото! Живот здраве ще те потърся, като назрее момента да генерирам сигнали, че доста работа ще ми спестиш, да не откривам топлата вода :)
:bchug:

Jordana написа:Има ултразвукови свирки за псета струват десетина лева , пробвай сам да го обучиш :mrgreen:

Jordana написа:Може би това ще помогне , излъчено в ултразвуковия спектър естествено . :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=KNQ-9uEclWA

А бе то има, ама няма кой да става посред нощите да му пуска музика :ok: Автоматика ще да е :ok:
Ще стане поредното куче на Павлов. Ще се научи да лае само, когато трябва :)

datchko написа:Иначе и аз съм в същата ситуация като автора - пак кооперация, пак немска овчарка на съседа, пак неразбран съсед.
Няма смисъл от разговори, от последните му 2 кучета се убедих, та трябва да се действа директно.

Комбина написа:@Nickelback
Колега, случайно да говориш за къщата на ул.Троянски Проход...?

Ами не съм в тоя район, но и от коментара на горния колега разбирам, че е наболял проблем :dunno:

Zagy написа:
b_u_b_o написа:
Zagy написа:...или аз ще го реша както намеря за добре...


Не бих използвал тези думи в никакъв случай. Тва си е откровена заплаха, аз лично ще полудея някой ако така ми заяви, предполагам и на онзи реакцията няма да е цветуща. Освен това, я си представи че след този ваш разговор някой друг съсед реши да вземе нещата в свои ръце и отрови кучето? Нали ако някой ми е заплашвал кучето и после му се случи нещо първото нещо което ще искам да направя е да му потърся сметка по един или друг начин... :dunno:

Прав си - малко е пресилено така да го кажа, и потенциално може да стане проблем. Идеята ми е, че на вълка врата му е дебел щото сам си върши работата, и обикновенно ако се разправяш с дебили трябва да си директен. Естествено колегата първо да се опита да реши проблема по човешки и с добро, но ако ония е невменяем кретен - аз директно бих обърнал другата страна. Такива хора разбират само от едно.

Ами ще се опитам да се реша проблема без да стигам в крайности. Вярвам, че ще изградя рефлекс у него, както аз вече имам рефлекс към неговия лай :ok:

Spit-Fire написа:Като собственик на куче от доста години бих дал скромното мнение, че кучето лае защото може би е самотно.

Конкретно това лае защото е страшна лигня. Сигурно е и до характер, де, но си е крайно лигаво според мен. В другия съседен двор има друго куче, което пък е абсолютно самотно, добре че сме ние да го храним и да му даваме вода. Но при него като се скарам и веднага млъква. Дори пази нашия двор през оградата като дойде някой непознат. Но при него няма изобщо такова "лигаво" лаене, а само от време на време вие, когато му е студено/жега и стане съвсем съвсем пусто около него. "Стопаните" му я дойдат веднъж в седмицата да му оставят нещо, я не. Веднъж беше избягало и беше на улицата, но дотолкова е свикнало с мястото, което обитава, че се върна чинно сам-само. Това е някаква висша степен на лоялност и себеотрицания, не знам и аз :roll: А бе тъжна история...
Последна промяна Nickelback на 05 Юли 2021, 16:42, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Успокояване на куче

Мнение от slatanic » 05 Юли 2021, 16:42

alx написа:
slatanic написа:Жената има кучегон:


Блазе ти…


Имаше глутница кучета на път за училището на малката и това реши проблема.
Има вариант и за пистолети и спрейчета както казах, но искат тренирана ръка и за жена по скоро не.
Но си зависи от госпожата. :roll:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Успокояване на куче

Мнение от Bogat-Beden » 05 Юли 2021, 16:47

Проблемът е в Ганьо и философията му на него да му е добре, на останалия свят .. нали..
Аз имах много подобен проблем. Съседна кооперация, последен етаж, лятно време. Оставят кучето на отворена тераса и то си лае по цял ден, през 25 минути. Аз се падам почти на ъгъл и кънти все едно е с усилвател.. Лятно време, не става да си затварям прозореца денонощно, а и така пак се чуваше, будило ме е многократно..
Отидох с моето куче в ръце една вечер, звъннах, усмихнато и любезно се извиних за притеснението и помолих да измислят нещо. Реагираха поне на думи добре, всичко точно и .. след два дена същия к.р
Викам си - ясно, пиша до общината, те реагираха бързо сравнително, казаха, че и други оплаквания имат от тоя апартамент и се заеха. Оттогава това куче съм го чувал десетина пъти за 3 години...
Но това ми е опита от няколко различни проблеми и случки със съседи, винаги почвам любезно и с добро, НИКОГА няма ефект! След това цивилизовано, ако имам право - сигнал, дали ше е КАТ, дали ше е община..
Ами 90 процента от случаите има ефект.. Да не кажа 100, че ще е пресилено..
Това е положението с Ганьо и Ганьовица... Народопсихология.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Успокояване на куче

Мнение от Spit-Fire » 05 Юли 2021, 17:07

Spit-Fire написа:Като собственик на куче от доста години бих дал скромното мнение, че кучето лае защото може би е самотно.

Конкретно това лае защото е страшна лигня. Сигурно е и до характер, де, но си е крайно лигаво според мен. В другия съседен двор има друго куче, което пък е абсолютно самотно, добре че сме ние да го храним и да му даваме вода. Но при него като се скарам и веднага млъква. Дори пази нашия двор през оградата като дойде някой непознат. Но при него няма изобщо такова "лигаво" лаене, а само от време на време вие, когато му е студено/жега и стане съвсем съвсем пусто около него. "Стопаните" му я дойдат веднъж в седмицата да му оставят нещо, я не. Веднъж беше избягало и беше на улицата, но дотолкова е свикнало с мястото, което обитава, че се върна чинно сам-само. Това е някаква висша степен на лоялност и себеотрицания, не знам и аз :roll: А бе тъжна история...


Аз по-скоро визирам друг тип самота, не се изразих правилно. Казваш, че кучето е на около 3-4 а са го взели преди 2 години т.е. някой друг го е гледал преди това и още от тогава е лаело та може би проблема е и от тогава.
Давам ти за пример моето куче - никога не съм имал каквито и да е проблеми с него. Обаче дойде тая пандемия и година и нещо бях кажи-речи 24/7 с него и явно е свикнало. След като се върнахме по офисите кучето тотално промени поведението си - скимти доста като изляза а комшиите казват, че също така и вие като няма никой в нас. А като се прибера е неистова радост. Подобно е и с кучето на комшийката в съседния апартамент - редовно си вие и лае като го оставят само, ама не ми пречи и проявявам "колегиалност" защото все пак и нашето си издава звуци.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Успокояване на куче

Мнение от alx » 05 Юли 2021, 21:01

slatanic написа:
alx написа:
slatanic написа:Жената има кучегон:


Блазе ти…


Имаше глутница кучета на път за училището на малката и това реши проблема.
Има вариант и за пистолети и спрейчета както казах, но искат тренирана ръка и за жена по скоро не.
Но си зависи от госпожата. :roll:


Друга ми беше асоциацията :mhihi:

По темата- говори със съседа …
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook