Успокояване на куче

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Успокояване на куче

Мнение от Nickelback » 04 Юли 2021, 14:34

От известно време насам ни тормози кучешкия лай на една немска овчарка (3-4-годишен пес) от двора на съседите. Кучето го взеха преди около две години, като го пускаха по малко и още тогава си личеше, че ще създава проблеми като поотрасне. Още оттогава лаеше доста отвратително - лигаво и силно, знаете характерния лай на овчарките. Но вече си живее изцяло навън от пролет до късна есен и положението стана нетърпимо. Случва се дори в 6:00 в почивни дни да започва да лае, най-вече когато някой от стопаните му се появи и тръгне да излиза нанякъде. Понякога го дразнят и котки и лае доста продължително. Лаят тормози всичките четири семейства в кооперацията ни и всеки се оплаква. Днес видях единия от стопаните му точно докато кучето го "овикваше" на излизане и му намекнах, че ситуацията изобщо не е ОК. Изобщо се направи на разсеян за какво му се говори и почна да говори глупости. Втора сериозна забележка не мисля, че има смисъл да му правя, защото ми се струват доста неадекватни. Тях явно не ги притеснява, защото спалните им са от другата страна на къщата им, а не откъм двора им.

Както и да е... Идеята е, че трябва някакси сами да се справим с това лаене и търся хуманно решение, защото мразя тормоза над животни.
Първото, което ми хрумва да направя е един "кучегон" тип рупор, който да се активира, само когато започне да лае и да се самонасочва към него, за да е по-ефективен. Като млъкне и се разкара нанякъде кучето, да се спира автоматично. Не съм сигурен обаче доколко този метод ще е ефективен като цяло. И то не говоря за техническо изпълнение и ефективност, ами чисто физиологично как им влияе ултразвука на кучетата.

Ако някой се среща за друго хуманно "лечение" моля да предложи!

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Успокояване на куче

Мнение от dankata » 04 Юли 2021, 14:42

Секс с животни :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Успокояване на куче

Мнение от TNT » 04 Юли 2021, 14:49

dankata написа:Секс с животни :ok:

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Успокояване на куче

Мнение от b_u_b_o » 04 Юли 2021, 14:52

За съжаление без участието на собствениците хуманно решение не виждам. Трябва да се поработи с това куче доста, и то от специалист щом стопаните му явно не могат/не желаят да се справят. Лошото е, че ако са от този тип хора които си мисля дори и да им предложите "безплатна"(за тях) консултация с такъв най-вероятно ще бъде отхвърлена...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Успокояване на куче

Мнение от pampo » 04 Юли 2021, 14:55

Кучегонът доколкото знам сдухва доста кучетата, така че дори само от спортна злоба и в името на опита си струва да се направи такава машинка.
Би могъл да направиш и стартъп ако сработи :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Успокояване на куче

Мнение от slatanic » 04 Юли 2021, 17:50

Жената има кучегон.Марка ще проверя после.Действа безотказно на някои кучета и никак на други.За сега близо 2 години е доволна.
Ще ти кажа модела,а ти само ще измислиш как да му поусилиш сигнала. :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Успокояване на куче

Мнение от BMW_POWER » 04 Юли 2021, 19:06

Кучетата реагират много индивидуално на кучегона. Имахме един кратунковец на времето, който единствено си накланяше главата настрани при включване. Никаква друга реакция нямаше.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Успокояване на куче

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юли 2021, 19:11

Оплакване в общината за шум в неприемливо часово време, можеш и клипче да прикачиш.
Щом са небрежни собствениците му, най-вероятно не е и регистрирано и не му плащат и данък със сигурност..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Успокояване на куче

Мнение от (bubsa) » 04 Юли 2021, 19:13

Има каишки за в твоята ситуация.Само трябва да навиеш собственика да я използва.
При всеки лай на кучето от нашийника го хваща слаб ток и за кратък период от време кучето спира да лае без сериозен повод.
Приятел има немска овчарка и тя лаеше постоянно и много дразнещо.Само това помогна.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Успокояване на куче

Мнение от Nickelback » 04 Юли 2021, 19:41

b_u_b_o написа:За съжаление без участието на собствениците хуманно решение не виждам. Трябва да се поработи с това куче доста, и то от специалист щом стопаните му явно не могат/не желаят да се справят. Лошото е, че ако са от този тип хора които си мисля дори и да им предложите "безплатна"(за тях) консултация с такъв най-вероятно ще бъде отхвърлена...
Ами не знам... Вероятно ще се опитам да му го обясня това, ама се съмнявам да вдене...
pampo написа:Кучегонът доколкото знам сдухва доста кучетата, така че дори само от спортна злоба и в името на опита си струва да се направи такава машинка.
Би могъл да направиш и стартъп ако сработи :mrgreen:
Нема 'ора нещо за стартъпи :ok: Идеи бол, ама трябва да се клонирам :mhihi: Но да, като машинка ще е интересно за разработка :) Ще видим :)
slatanic написа:Жената има кучегон.Марка ще проверя после.Действа безотказно на някои кучета и никак на други.За сега близо 2 години е доволна.
Ще ти кажа модела,а ти само ще измислиш как да му поусилиш сигнала. :mhihi:
Мерси, ще ми е особено полезно, за да прочета поне някакви параметри на реално действащо решение, за да направя подобно и да го подобря :yes: Естествено, както винаги бюджета за разработка е неограничен :mhihi: Пък откъм време ще го скалъпя някакси за другата пролет :)
BMW_POWER написа:Кучетата реагират много индивидуално на кучегона. Имахме един кратунковец на времето, който единствено си накланяше главата настрани при включване. Никаква друга реакция нямаше.
Като си го правя сам ще имам възможност да експериментирам с различни честоти, модулации и мощност, и вероятно, ще повлияе на повече екземпляри. Проба му е майката :)
Bogat-Beden написа:Оплакване в общината за шум в неприемливо часово време, можеш и клипче да прикачиш.
Щом са небрежни собствениците му, най-вероятно не е и регистрирано и не му плащат и данък със сигурност..
Ами там е работата, че моят комшия от кооперацията (който аз изключително много уважавам, и който всъщност е построил сградата), не иска много много да си разваляме комшийските взаимоотношения с тези с кучето. Та той не иска да се разправя с него, като е помолил и жена си да не им прави забележка, защото "се търпяло" :dunno:
Е да, ама аз не мисля, че така трябва да останат нещата и затова търся индиректни методи за влияние... Гледам да го карам огледално на поведението на кучето и да приготвя ответна реакция в ултразвуковия диапазон, да речем :ok:
(bubsa) написа:Има каишки за в твоята ситуация.Само трябва да навиеш собственика да я използва.
При всеки лай на кучето от нашийника го хваща слаб ток и за кратък период от време кучето спира да лае без сериозен повод.
Приятел има немска овчарка и тя лаеше постоянно и много дразнещо.Само това помогна.

Ами ако има диалог ще му кажа...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Успокояване на куче

Мнение от BMW_POWER » 04 Юли 2021, 19:56

Пусни "анонимно" писмо в кутията на комшията. Спомени му, че "едни лоши" хора са решили да подхвърлят отрова на кучето.

Просто идея :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Успокояване на куче

Мнение от slatanic » 04 Юли 2021, 20:06

Кучегона на жената е модел DAZER II.Изпробвано решение от бая народ.Имам тема в офроуд форума по тоя въпрос и там разисквахме кое става и кое не става.
Препоръча ми го колега със оръжеен магазин в София.Жената е много доволна.Мислех съвсем сериозно да и купя газов пистолет за целта който върши повече работа,но е проблемен за ползване от госпожата както и спрейчетата продаващи се за същото тъй като изискват подготовка за ползване за да няма сакатлъци.
Та характеристики на нещото ако няма в нета мога да ти дам моето да си ги свалиш при нужда.Към 70лв беше ново в магазина.
Успех... :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Успокояване на куче

Мнение от TNT » 04 Юли 2021, 20:37

Nickelback написа:Та той не иска да се разправя с него, като е помолил и жена си да не им прави забележка, защото "се търпяло" :dunno:

:OT: Ей от това идват проблемите, щото все някой търпи. И аз имам подобен проблем, но става въпрос за гледане на лястовици във вход :kuku: И съответно серат из целия вход :kuku: Всички си мълчат и си чистят вратите, аз съм "лошия, който иска да гони лястовичките" :help: Моя съвет е да направите събрание на сградата и заедно да предявите действие към общината, да го секнат с кучето.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Успокояване на куче

Мнение от Jordana » 04 Юли 2021, 22:55

Има ултразвукови свирки за псета струват десетина лева , пробвай сам да го обучиш :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Успокояване на куче

Мнение от BMW_POWER » 04 Юли 2021, 23:08

Jordana написа:Има ултразвукови свирки за псета струват десетина лева , пробвай сам да го обучиш :mrgreen:


С ноти ли ги продават или трябва да си ги свалиш сам от нета?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook