BMW i3 - мнение от първа ръка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от alx » 02 Юли 2021, 20:08

SpeedyMan написа:Колко по-евтино е от 320d, което се кара със 160 на магистралата и на климатик или парно, 200 км на ден, среден разход 6.4 дизел? За един приятел питам


ако си навит да караш със 100-120 вместо със 160 (аз лично със 160 на магистрала бих карал много малко коли и 320д определено не е една от тях ама вие сте талантливи спортисти та няма да придирям) със електричката ще изкараш по 2 лева на 100км през лятото и по 3 лева през зимата... не броя маслени/ горивни филтри, масла, дюзи, дпф-и, каталитици, армия от сенсори, синтетичната пикня в багажника и другите шибании по модерния дизел които непрекъснато си искат пари... и дори не споменавам безценното усещане, че си най- бавния на пътя (с малкия икономичен дизел) и освен да изпушиш тъжно като настъпиш друго не се случва...

за теслите - скъпи са за това което предлагат. и нямат добра мрежа за подръжка. и нямат резервни части- а са трошливи много. и илон е тъпо парче. и така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от nxn » 02 Юли 2021, 23:18

Точно така, плащай тройно, за да не плащаш за гориво, и ни обяснявай как не разбираме!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от alx » 03 Юли 2021, 1:33

nxn написа:Точно така, плащай тройно, за да не плащаш за гориво, и ни обяснявай как не разбираме!


Сравни ид4 с тигуана примерно. И после ми кажи кое е х3 и кой колко разбира. Аз споделям личен опит и мисли породени от него. Аз имам 3 относително нови електрички. И съм имал 4 модерни дизела- два със ом642 на Мерцедес, една дизелова джета и един в10 тди Туарег. Ти колко електрички имаш?

Аз никога не обяснявам. Аз споделям. Разликата е голяма :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от Borymeckata » 03 Юли 2021, 4:36

Три страници и още никой не е предложил Дачия на газ?!?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от ivanski_2 » 03 Юли 2021, 5:07

Borymeckata написа:Три страници и още никой не е предложил Дачия на газ?!?
Е как предложиха , даже и пробега и похвалиха :D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от nxn » 03 Юли 2021, 7:56

alx написа:
nxn написа:Точно така, плащай тройно, за да не плащаш за гориво, и ни обяснявай как не разбираме!


Сравни ид4 с тигуана примерно. И после ми кажи кое е х3 и кой колко разбира. Аз споделям личен опит и мисли породени от него. Аз имам 3 относително нови електрички. И съм имал 4 модерни дизела- два със ом642 на Мерцедес, една дизелова джета и един в10 тди Туарег. Ти колко електрички имаш?

Аз никога не обяснявам. Аз споделям. Разликата е голяма :bchug:


Ако сравнявам ще е еднакъв модел, тоест ъп и е-ъп. Едното започва от 23 другото от 47 хиляди, както вече сме споменали, което в момента рязко обезсмисля електричката. Шевролетът може и да има нещо по евтино в чужбина, но вътре предполагам ще е качество на нивото на дачия и цена на 3та серия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от grkv » 03 Юли 2021, 8:29

Сравнявайки покупна цена, разход и цена на ремонти не мисля, че ще намериш нещо по-рентабилно за предвижване на дълги разстояния от 5-10 годишен 2.0 дизел...
Въпросът с електричките на тоя технологичен етап е малко като с италианските коли - Фиатът е гаден, трябва си Ферари. В случая Тесла, Тайкан и т.н., другото надолу е малка гадна въшка с кофти материали, посредствен комфорт и повод за съжаление към оунъра на тоя варел.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от SpeedyMan » 03 Юли 2021, 9:15

Със 160 км/ч и климатик?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от ивчо » 03 Юли 2021, 10:38

alx написа: за теслите - скъпи са за това което предлагат. и нямат добра мрежа за подръжка. и нямат резервни части- а са трошливи много. и илон е тъпо парче. и така.


Без да се заяждам - това мнение от къде ?
Че имам клиент и има няколко Тесла модели (два всъщност) и общо взето нищо кой знае какво да са чупливи ... Наблюдение лично от 2+ години, а е негова от близо 4 . Само един тампон смени на предния мотор, дето не знам как даже са го начертали та са го и монтирали там . Иначе носач един горен и това е .
А момчето си вкарва такива електрички и да ти кажа и Рено имат добри попадения .
Не ги хваля, но старата/първата Model X е доста приятна семейна електричка .
Единственото което ми харесва в тия кочин е възможността на автопилот-а да избягва препятствия и предотвратява катастрофи . Само не знам дали е 24/7 или само когато е на auto режим .
Колкото до нещо конкретно по темата - също имам клиент с I3 и много беше тъпо да не можем да намерим зимни гуми за таз кола . Че ходи в БМВ кихна мисля 4к с джанти и се миряса . Гледам го си я кара постоянно, каза е добре и не създава ядове . Предимно градско я кара .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от TNT » 03 Юли 2021, 11:20

nxn написа: Едното започва от 23 другото от 47 хиляди, както вече сме споменали, което в момента рязко обезсмисля електричката.

Кажи за обезценяването, кажи за обезценяването :mhihi: Като стане бензина и нафтата по 4-5лв, ще станат по-изгодни.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от nxn » 03 Юли 2021, 16:23

TNT написа:
nxn написа: Едното започва от 23 другото от 47 хиляди, както вече сме споменали, което в момента рязко обезсмисля електричката.

Кажи за обезценяването, кажи за обезценяването :mhihi: Като стане бензина и нафтата по 4-5лв, ще станат по-изгодни.


https://www.dasweltauto.bg/detail/20004 ... tCol=price
Ето ти обезценяването, изглежда електричките ги удря също доста здраво. А да си купиш сега кола на двойна цена, защото след 5-10 години горивата може да са двойни не звучи като добра идея.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от alx » 03 Юли 2021, 16:47

nxn написа:Ако сравнявам ще е еднакъв модел, тоест ъп и е-ъп. Едното започва от 23 другото от 47 хиляди


нали? ама не си погледнал, че е-ъп идва със всичките екстри на бензиновия ъп и по тази причина трябва да го сравняваш със топ- версията и там разликата е много по- малка...

по ниския клас електрички за момента се продават почти винаги в една версия и винаги идват със всичките екстри.. за които трябва да плащаш във бензиновия им еквивалент.. и като теглиш чертата накрая електричката е по-скъпа ама... не съвсем...

... и ъп-а вече не го произвеждат... следващата генерация електрички ще бъде още по- евтина и тогава се надявам дори предубедени без основание хора като тебе да "видят" светлината. пожелавам ти го без всякакво "лично" чувство.
Последна промяна alx на 03 Юли 2021, 16:54, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от alx » 03 Юли 2021, 16:50

ивчо написа:
alx написа: за теслите - скъпи са за това което предлагат. и нямат добра мрежа за подръжка. и нямат резервни части- а са трошливи много. и илон е тъпо парче. и така.


Без да се заяждам - това мнение от къде ?


почти всичките ми приятели имат поне по една тесла- някой са със по три... та от тях ... гледам им сейра- всеки ден е някаква сапунка/ драма...

ама може и тука да погледнеш :)

https://www.jdpower.com/business/press- ... -study-iqs

за да си по-зле от ленд/рейндж роувър се изисква талант...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2021, 17:01

По основния въпрос на темата и към автора,
колко време очакваш да ти е такова ежедневието със 100 км/ден, за да се оправдае инвестицията и дали изобщо ще се оправдае, включае някои ремонти.
Съвсем отделен въпрос е, ако те кефи идеята да си купиш такава.

Иначе, не по темата, i3 е супер гей и мега грозна. И отвътре, и отвън!!!

Единствената електричка в момента, която е и красива, и бърза, и с хубав пробег, и с качествени материали и сглобка, е Тайкан. Просто, всичко му е топ. Но е грозно скъп.

Всички други са компромис - едните грозни, другите с калпав пробег, други с отвратително качество/изпълнение.

И за Тесла-та, не я приемам, като качество на сглобка и дори ме отблъсква “китайщината”, като лостчета от Мерцедес, копчета от не знам си къде, таблети и т. н.
Отделно знам и за отвратителната им надеждност и гадно отношение към клиента/обслужване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от vixx » 03 Юли 2021, 17:29

Врътнах още едно кръгче с Kona. Пак нямаше i3 там откъдето я взех. Честно казано от наличните на нашия пазар оферти тая Кона във варианта с 64кв батерия е може би единственото смислено нещо, при 70 и малко бона с ДДС (+ още 2к за onboard charger). И този Ioniq, пак на Хюндай, който е малко по-евтин и не толкова грозен на живо, колкото е на снимка.
Хюндай от известно време тръбят, че искат към 2025г. да се наложат като лидер при електричките и ще е интересно какво ще постигнат идните 2-3 години.
А междувремено аз тотално бях забравил, но съвсем по темата, шефа на жена ми си взе i3 втора ръка и я кара нон стоп. До колкото знам никакви ядове няма, но не знам кой вариянт е колата. Ще я юрна да го поразпита и да сподели какви са му впечатленията. Аз лично нямам никакъв проблем с асоциирането на модела с гейовете, както не ми бо̀ли, че всеки средно статистически льольо си мисли, че съм тъпак само защото карам тройка. Обаче наистина ще се напъна да намеря едно i3 и си мисля да го наема за цял ден, та да видя реално какво и как става.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: empar

Последни теми
Facebook