BMW i3 - мнение от първа ръка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от Моджо » 02 Юли 2021, 15:48

Тук в бг само шеви болтове се прескачат. Прекратиха си продажбите отдавна в бг, та хич не ги бутай американски коли насам.
Ни поддръжка има, ни части , ни нищо. Ако ще и 5000 км с едно зареждане да кара.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от zAcK » 02 Юли 2021, 15:51

Моите 42 стотинки по въпроса. Понякога карам една такава - винаги ме боли глава. Шибаното табло е от някакъв гнусен материал и малко слънце да има се отразяват разни неща в предното стъкло и ти се бере лайката :banghead: Няма толкова малоумно решение като това. Никоя друга кола не ми е било по-неприятно да я шофирам...

Ей за тоя супермизерен и гнусен материал зад навигацията говоря. Това как пречи при шофиране с някакви отвратителни отблясъщи, не е реално просто :idea: Трябва да си мазохист да я караш тая кола. Все едно перманентно си с мръсно предно стъкло...


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от steeN » 02 Юли 2021, 15:57

Поляризирани слънчеви очила :D Този "проблем" го има при всички коли със светъл интериор, че дори и на тези с тъмен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от pampo » 02 Юли 2021, 16:36

^Не е вярно, на повечето коли горния ръб на таблото е най-високата точка и от там до стъклото наклона е наобратно, съответно нямаш видимост и не може да те заслепи. Това даже от снимката ми става гадно като го гледам...
Да добавя, че и Шкода имат някакъв аналог на VW up, не знам как се казва, но спарковете го имат и тоя модел. Като цяло не си представям обаче за извънградско повечето от тея сапунерки.
Последна промяна pampo на 02 Юли 2021, 16:38, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от alx » 02 Юли 2021, 16:37

Моджо написа:Тук в бг само шеви болтове се прескачат. Прекратиха си продажбите отдавна в бг, та хич не ги бутай американски коли насам.
Ни поддръжка има, ни части , ни нищо. Ако ще и 5000 км с едно зареждане да кара.


о, жалко... те подръжка нямат общо взето ама щом ги няма- взимам си офертата обратно.

колегата да гледа разните фолксвагени дето сега излизат- аз мисля, че до 2-3 години фв ще са основни играчи на електрическата арена
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от empar » 02 Юли 2021, 16:58

alx написа:нещата са страшно пипнати като инжинерни решения


Като например конструкцията на рама? :kuku:
Голям фен съм по принцип, но когато калта е до коленете, а не за града. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от peshehodetz » 02 Юли 2021, 17:04

alx написа:
колегата да гледа разните фолксвагени дето сега излизат- аз мисля, че до 2-3 години фв ще са основни играчи на електрическата арена


What about Tesla ? :|
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от Моджо » 02 Юли 2021, 17:05

Ту експенсив.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от steeN » 02 Юли 2021, 17:46

pampo написа:^Не е вярно, на повечето коли горния ръб на таблото е най-високата точка и от там до стъклото наклона е наобратно, съответно нямаш видимост и не може да те заслепи.


Няма никакво значение наклони и глупости това като пекне слънцето. Ама тука във форума е спорт на очевидни неща да се обяснява как не е така.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от vixx » 02 Юли 2021, 17:59

Аз доста карам Спаркчета напоследък, аи доста съм се интересувал от покупката на електричка. Шкодата и VW са си една и съща кола, като Шкодата обаче е по-евтината. То и затова я спряха вече от производство, че нямат кяр от нея. М/у двете бих избрал нея.
И с двете обаче не бих пътувал 100км магистрала, мисля че ще е адски уморително.
С Хюндай Кона по-може. Усеща се като по-голяма кола от колкото е, а има и приличен рейндж.
i3 още не съм карал, ама идо там ще стигна. Просто все няма налични откъдето ги взимам.

Тука обаче въпроса е колко време ще изкара тая кола с по две сериозни зареждания на ден, 5 дни в седмицата, преди батерията да почне сериозно да сдава багажа. Според мен за нула време ще е чао. После препродажбата ще е много трудна. А и ако си нямаш станцийка вкъщи трябва да си броиш по минимум един час на публична такава всеки ден, и то само ако там в работата (дето е на 100КМ) колегата има станция на която да зареже колата. Ако няма стават над 2 часа висене в най-добрия случай, а и се молиш да няма кола преди теб, че тогава вече е чудо. Това като го добавиш към 8 часа работен ден и 2 часа пътуване в двете посоки, и то не остана време за нищо. Двата часа пътуване също са много оптмимистични, понеже тия коли с повече от 120кмч не можеш да ги караш ако искаш да ти стигне батерията. На публичните станции и сметката от 10лв също няма да излезе. Едно зареждане от към 40-50% е към 5 до 7 кинта. Ако си вземе домашна станция 11KW ще му е левче, ама стига да има къде да я монтира.
Според мен ако ще се ползва за такива дневни километри колата, то или трябва да е някакъв модел с най-големия възможен пробег, за да може да се намали броя на циклите на разреждане и зареждане, или трябва да е служебка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от sssssl » 02 Юли 2021, 18:44

Моджо написа:Ту експенсив.

120 бинки за 475 коня не е много експенсив. Лошото е, че нямат представителство в БГ.

Един приятел си докара служебната i3 от Острова и скоро и купи нови гуми, ама 2, щот са скъпи :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от SpeedyMan » 02 Юли 2021, 19:04

Колко по-евтино е от 320d, което се кара със 160 на магистралата и на климатик или парно, 200 км на ден, среден разход 6.4 дизел? За един приятел питам
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от vixx » 02 Юли 2021, 19:08

SpeedyMan написа:среден разход 6.4 дизел?


5.8 :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от SpeedyMan » 02 Юли 2021, 19:13

5.7 ми е тази седмица по борд компютър, чисто извънградско каране, 6.4 ако е с градското - реалния и той толкоз пълен-празен резервоар.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: BMW i3 - мнение от първа ръка?

Мнение от Моджо » 02 Юли 2021, 19:24

SpeedyMan написа:Колко по-евтино е от 320d, което се кара със 160 на магистралата и на климатик или парно, 200 км на ден, среден разход 6.4 дизел? За един приятел питам


Миии на мен 100 км ми струват 6 лв за газ. Средногодишно.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook