Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 10.03.2014

Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от godsent » 21 Юни 2021, 21:19

Здравейте,
Решил съм да си купувам БМВ G30 от Германия, колата искам да е 2021. Бюджета ми е 42к евро и нито евро повече. След обстойно изръчкване на мобиле.де набелязах няколко автомобила с едни и същи екстри(само по цвета се различават) и на едни и същи километри(5-6000 км) като единият от тях е 44к евро, а другите към 47к, като всички са от 1-ви или 2-ри месец на 2021. Обадих се и поисках от търговеца на първия автомобил договаряне на цената, така че колата да влезе в бюджета или 2к евро, което е ~5% Отговорът беше отрицателен. Същото направих и с другите вече по-скъпи обяви, като единият търговец явно се избъзика с мен и ми каза, че може да свали с 350 евро. Ясно ми е, че по телефон трудно ще се договори добра цена, но преди да отида на място трябва да имам поне някаква бегла надежда, че подлежи на коментар.
Та въпросът ми е при положение, че цените им са различни, но пък колите явно стоят на пазара от началото на година и се ползват основно за тест драйв в представителства разни, цената която предлагам постижима ли е и може ли да се договри, ако отида на място или пратя човек?

P.S. нито един от търговците не ми каза да отида там и тогава да говорим за цени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от sorcerer357s » 22 Юни 2021, 11:45

Не се е избъзикал човека. Едва ли ще ти направи по-голяма отстъпка. Т.О. може да се договориш да ти направи, Ако има повреда - да я отстрани също може да се договориш, износени гуми да смени или салона да почисти ако не е подготвяна колата за продажба преди това. 2К няма да ти свали, нищо че му седят колите така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от vicho » 22 Юни 2021, 12:49

така са се ояли, че им дреме на шпека...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от Комбина » 22 Юни 2021, 13:01

Не е прието да се пазариш за цената по телефона, Германските продавачи дали физ. лице или автокъща дори се дразнят защото получават десетки такива запитвания на ден от цял свят.
Ти си един от многото. На място ситуацията обикновено е различна, но аз не бих разчитал. По-добре гледай нещо което ти е в бюджета сега и след евентуална отстъпка ще слезе под него.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 10.03.2014

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от godsent » 22 Юни 2021, 13:18

То ще излезе работата като дали да си купя апартамент от брокер или директно от продавача - имах случай, в който бях на оглед с брокер и той ми казва цена примерно 100к и по едно време брокера отива до някъде и продавачът ме дърпа настрани и ми вика да се спазаря директно с него на цена от 105к.
Та по-добре да отида в официалното представителство на БМВ тука и да си искам отстъпка от 25%, те така и така правят по 20%, а тези от мобилето за едни 2к евро ми се скръндзят, което пак не ми се вярва да е истина и на живо биха били склонни, но като не съм си имал работа до сега с търговци от там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от bai_ILIA » 22 Юни 2021, 13:53

Колегата си мисли, че там свалят цени като тук. На читава кола 2021 няма причина да ти свалят и цент...Не е бъзик - толкова свалят :yes:

godsent написа:P.S. нито един от търговците не ми каза да отида там и тогава да говорим за цени.


Това е защото им е все едно дали ще отидеш или не :D Хората си продават колите така или иначе.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от Rainbow » 22 Юни 2021, 14:01

То това май стана леко народопсихология тук и проблем. Всеки си мисли, че може за всичко да се пазари като циганка на пазар :mhihi:

Ако купиш 10 G30-ки, сигурно ще ти направят цена сами. На запад доста по трудно дават отстъпки, особено ако си без история в дилърството и не си купил вече няколко коли от тях. А и покрай короната се води, че са скочили цените на втора употреба коли, защото новите и без това се бавят, та е малко кофти момент :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 10.03.2014

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от godsent » 22 Юни 2021, 14:27

bai_ILIA написа:Колегата си мисли, че там свалят цени като тук. На читава кола 2021 няма причина да ти свалят и цент...Не е бъзик - толкова свалят :yes:

godsent написа:P.S. нито един от търговците не ми каза да отида там и тогава да говорим за цени.


Това е защото им е все едно дали ще отидеш или не :D Хората си продават колите така или иначе.


Дръжки продават, обявите дето ги гледах си им стоят така от месеци

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от alx » 22 Юни 2021, 14:32

В момента има недостиг на нови коли и цените на използваните могат да стигнат 25-40% нагоре спрямо миналата година. Момента е неподходящ за купуване. И да- пазарене само на място. Никой няма да се занимава да ти дава оферти по телефона че после да отидеш при другия и да му кажеш “да, ама Еди кой си дилър ми дава такава кола за $ххххх”. Затова само на място и с реалистична оферта. Щото им е омръзнало от всякакви несериозници и като отидеш и им направиш някаква безумна оферта (дори само за начало на диалога) ти отрязват квитанцията и не “работят” с тебе за сделка дори да имаш напредвид цифра която би сработила за тях всъщност.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от E30driver » 22 Юни 2021, 15:09

Преди няколко години купувахме Х5 на една година, гледахме само официални дилъри. Най-много ни свалиха 500 Евро. Смятам, че при оределени условия като непопулярен цвят (отвън или на кожата) и липса на някаква екстра, може да се стигне евентуално до 1000 евро отстъпка. За повече не е реалистично, а пък по телефон изобщо няма смисъл да се говори. Може да се пробва за аксесоари като стелки да добавят например. Ако дискове/накладки са износени може да се настоява да се сменят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от msi200 » 22 Юни 2021, 16:08

И аз съм на мнение, че в момента е тегаво, защото има недостиг на коли втора употреба. Тази година е подходящо да продаваш. Искай си червени номера или някаква друга екстра от дилъра.
Аз съм купувал 3 стари коли от официални представителства в Германия - правили са ми отстъпка от 10% за Тойота на 3г, 5% за БМВ Премиум селекшън на 6 месеца и 0% за Мерцедес на 5 години. Няма никаква логика.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от sobiss » 22 Юни 2021, 18:23

В Германия пазарлък по телефон не се прави, ако все пак решиш да се пазариш по телефона, попадаш в графата - последни в списъка. В момента цените на колите са с 20% и повече нагоре. Преди 8 месеца, купих Шкода Октавия 2016, 2 tdi dsg на 70к. км за 11500 евро...в момента ми дават 13500 евро без пазарлък.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от 100imenov » 22 Юни 2021, 18:50

Съотношение година цена не ми се връзват нещата хич. Следя пазара на този модел 4ти месец ежедневно като търся строго определа кола. Та не ми е ясно какво точно ще купиш, че даже и с коментар на цената. :D Би ми било любопитно да споделиш пример.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от msi200 » 22 Юни 2021, 19:44

Е така е положението с цените на втората употреба в щатите, в ЕС не вярвам, да е различно:
Изображение
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Сваляне/пазарене при покупка на кола от Германия

Мнение от E34 » 22 Юни 2021, 21:46

Еееее пак много знаете и говорите ама само един двама като гледам говорят от практика. Колега, аз съм купувал 2 годишен Мерцедес от официалното му представителство в Германия - Junge Stern. В моя случай - Аугсбург. Харесах си го по обява, отидох на място и като разбраха, че го плащам кеш и не ме интересува лизинг ми свалиха 2 хиляди евро без да се напъвам много много! Даже кафенца и бонбони черпеха и изпратиха човек с нас до местния КАТда помогне за номерата. Много доволни останахме. Така, че по принцип се действа на място, но съм сигурен, че ще има отстъпка. Успаех.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook