Базов доход, намалена работна седмица или ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от TNT » 17 Юни 2021, 16:28

Какво ви е мнението за бъдещето и как мислите, ще се развива бъдещата "работна седмица" ? Всички ще имаме базов доход ? Ще си продължим масово с работа от 8 до 17ч ? Ще се мине масово 24/7, всеки ще си работи когато иска по колкото иска ? 6 часов работен ден или 4 дневна работна седмица ? :wave: Теории много има.

Пълна автоматизация на всичко не виждам никога да стане. Никога никога.

Аз лично не съм привърженик на базовия доход. За мен няма да сработи. И сега има достатъчно мързеливи хора, тогава вече никой няма да иска да работи, но ще се протестира! Тези, които работят пък, също ще протестират, щото ще ги съдират от данъци, за да съществува базовия доход по начало.

По-скоро го виждам нещо от рода 30 часа седмично или 4 дневна работна седмица. И сега се вижда как в по-платените сектори работата е по-разчупена. Лекари масово са до обяд. ИТ-та работят откъде искат, някои и когато искат. Според мен натам ще се върви и то ще е провокирано от правителствата, заради повишена безработица в един момент. Колко скоро ще стане... След 20 години може да започне да се случва в по-развитите страни, при нас след 50 :lol:

А другата ми теория е, че ще стане точно обратното - ще се работи все повече и обикновеният човек ще трябва да мине на 6-7 дневна работна седмица, за да оцелява. И за съжаление първата по-скоро ми се иска, а тази по-скоро е по-вероятната.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от alekangg » 17 Юни 2021, 17:16

И сега има кажи/речи базов доход облечен в най-различни помощи в белите страни.
Според мен ще ве увеличава базовия доход , я колко сган се изпипва, трябва да се хранят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от TNT » 17 Юни 2021, 17:17

Базовият е за всички. Другото са помощи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от Jordana » 17 Юни 2021, 18:10

Колкото повече добива тежест това , толкова повече мързеливи и безхаберни търтеи ще има в западните общества . Това води единствено до деградация на личноста , посредственост и израстване на полуидиоти .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от kikko » 17 Юни 2021, 21:19

При мен се проявява втората теория. Работата се увеличава,сроковете намаляват. :dunno:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от nxn » 17 Юни 2021, 21:29

kikko написа:При мен се проявява втората теория. Работата се увеличава,сроковете намаляват. :dunno:


Да и заплатите не растат пропорционално със стресът, натоварването и зорът.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от kikko » 18 Юни 2021, 7:14

Не растат,защото "чорбаджиите" имат желязно обяснение-очакваме криза.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от Jordana » 18 Юни 2021, 7:24

Базовия доход означава социализъм в чист вид . На всички поравно , тези които им се работи - стахановците ще получат повече :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от barty » 18 Юни 2021, 7:48

Jordana написа:Базовия доход означава социализъм в чист вид . На всички поравно , тези които им се работи - стахановците ще получат повече :mhihi:


Така си е :yes:

Стимулиране на мързеливците да мързелуват! Без труд, частна собственост и инициатива нищо не става.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от host » 18 Юни 2021, 8:56

аз по принцип съм за 4 дневна работна седмица , защото живота по принцип е много интензивен във всеки един аспект - изкл хора които по цял ден пият бира по градинки и кафенце по центъра

имам бая приятели на всякакви позиции които са в ситуации бая напомнящи на бърнаут , междувременно понеже контактувам всеки ден с крайни клиенти физически лице виждам последните години как изперква все повече и повече народа - не искам да обиждам хората, просто се вижда как някои са притиснати финансово, други се напъват да работят като луди все са "на работа" ама реално, други се бастисват с непосилни кредити ... абе всякакви житейски схеми , и като стана и ситуацията с Ухан вируса и ги затвориха вкъщи или 'на работа-вкъщи' прунудителен режим и още по-зле стана

та на база на тия ми наблюдения считам, че е добре да се помисли за такова нещо, да се възтанови малко психиката, да вземат хората малко въздух към нормален живот малко от малко ... дори като временна мярка за 2г примерно по сектори първо да се пробва или нз

не твърдя са съм прав и т.н това виждам аз

___________________

за базовия доход нз не съм статистик/финансист и т.н. обаче 10ч на ден за 400 еуро / месец също не е ок (мега масово , не вкл "бонуси" ), та определено трудно ще я кретаме така (как всеки имал собствено жилище, моля не ми го припомняйте и т.н. )

междувременно нз дали ви е направило впечатление но еврото е неофициално прието в БГ, поне за мен ... копюрата от 50 BGN почти вече не се отразява като нещо кой знае какво , дали за услуга, продукт и т.н. ако ти се наложи да купуваш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от Моджо » 18 Юни 2021, 9:21

МРЗ не се ли явява точно базов доход ?
Не може да се обобщава..нещо което аз ще го свърша за 2 часа, на колежката може да и отнеме цял ден. Примерно.
Това от 9 до 5 също не го разбирам ако не ти го налага естеството на работата...
Тва па да работиш по 12-14-16 часа на ден съвсем не мога да го разбера, а па да го направя - забрави. Правил съм го - файда нула, айде нема нужда.
И така...за всяка професия е различно.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от Jordana » 18 Юни 2021, 9:33

Минималната заплата не е базов доход , базовия доход е друго - получаваш пари от раждането до смърта без да работиш . Най вероятно обаче тези които не работят ще бъдат ограничени в социалката която цоцат в момента .
С БОД се премахва практиката, принуждаваща получателите на социални помощи под условие да започнат работа, която иначе биха отказали.

https://europa.eu/citizens-initiative/i ... /000003_bg Някой ще познае ли от три пъти кой етнос ще хареса много много много базовия доход .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от madafaka_donkele » 18 Юни 2021, 20:13

nxn написа:
kikko написа:При мен се проявява втората теория. Работата се увеличава,сроковете намаляват. :dunno:


Да и заплатите не растат пропорционално със стресът, натоварването и зорът.


Не сте първите, няма да сте и последните. Въпроса е да направиш нещо по въпроса. Смяна на работодател, професия, град и т.н. Каквото и да е, стига да намали стреса, натоварването и там каквото не ти допада. Иначе да стоиш и да си тровиш живота не го препоръчвам на никой...или поне не и в дългосрочен план. В смисъл месец, два, три докато промениш нещо ОК, но да стоиш с години в токсична среда :nono:

По темата. Твърдо против съм да плащам големи данъци без да виждам реална полза. В това число влизат и всякакви мързеливи плужеци, дето ги мързи даже да гледат пък какво остава да работят. Изобщо не ми допада идеята да ми събират всеки месец узаконен държавен рекет и да го дават на такива амеби после. То и в момента, в който ми вдигнат данъка и/или ми вкарат "специален" данък за нещо измислено и изсмукано от пръстите на някой олигофрен в парламента си набивам чукалата и дим да ме няма...за пореден път :mhihi: няма да ми е за сефте да емигрирам :mhihi: поне вече знам къде да НЕ ходя :mhihi:
Откъм работа и за ИТ-та, но и не само нещата си отиват или на 4 дневна или на 30-35 часова работна седмица. Доказано е вече с 2308472048562405 изследвания и наблюдения, че отговорните хора са напълно адекватни да си свършат работата в по-кратки срокове и да почиват повече. Сега, че родните чорбаджии са добри само в изпирането на пари и идея си нямат как да си контролират или мотивират правилно служителите е друга тема.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Юни 2021, 20:21

Аз съм за поетапно и експериментално въвеждане.
Тая глупост с "който не работи не трябва да яде" е най-увреждащият начин на мислене за личните финанси.
Уорън Бъфет колко човекочаса на фрезата или на скелето има?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Базов доход, намалена работна седмица или ?

Мнение от ildivvy » 19 Юни 2021, 10:03

Просто трябва да разшириш понятието работа! Уорън Бъфет също 'работи'! Просто 'работата' му е от друг тип! Според мен всички 'социалки' и т.н. трябва да са силно ограничени, за да стимулират хората да правят нещо! Купичка ориз или леща на ден и това е! Ако му стигат и за разни глупости отстрани, как ще го накараш да се понапъне дори малко :dunno: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook