Как поддържате коженият салон

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Как поддържате коженият салон

Мнение от nxn » 08 Юни 2021, 21:47

Стана ми интересно кой какво прави със салона си? Едни го дават на автомивка те да го мажат, други сами. Кой колко често го маже, с какво го маже и как го маже, само седалките или и вратите и воланът? Има ли разлика в боите за кожа, или всички са еднакви?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от zAcK » 08 Юни 2021, 21:53

Мажа само с препарат на BMW, или MINI :bchug: Не съм нацелвал по-добро средство за поддръжка на кожен салон :ok: :bchug:
А тия по автомивките дори не искам да ги коментирам...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от Biogame » 08 Юни 2021, 22:17

На Е61-цата пробвах какви ли не препарати за да омекне кожата и ефект нулев. Сега може да ми се смеете ама я мажа с Бочко :mhihi: :mhihi: и е къде,къде по мека.
На е46-цата кабрио салона е М,и ами нищо общо няма с тая на Е61-цата. Там само с препарат на Meguiar''s го почиствам,а понеже е кабрио се замърсява много бързо.
:driving: :dunno: :driving:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от Mollov » 09 Юни 2021, 0:20

В зависимост от кожата си има разни техники... принципно твърда и поостаряла кожа може да ѝ се направят горещи компреси с микрофибърна кърпа, напоена в гореща вода... и после да се третира с хубав препарат за подхранване, че да се (буквално) подхрани кожата и да се освежи в дълбочина...

При не толкова стара кожа, когато е в добро състояние, едно леко почистване и после по-сериозно подхранване ще я накара да "живне"... при по-нови кожени салони нещата са далеч по-лесни...

Добре е да се внимава при почистване на кожата, защото всички тези салони, дори тия от преди 20-30 години, имат лаково покритие над боята на кожата... и салони с над 10 години "пробег" доста често лаковото покритие е доста изхабено... и едно по-агресивно чистене буквално го премахва и после се почват едни "оцветявания", дето... става красота...

А всички тия кремове NIVEA и прочие, които са създадени за ЖИВА кожа... успех с ефективността при използването им при обработена кожа, в сравнение с читав препарат, създаден именно за обработена кожа... може и да имат някоя и друга обща съставка, което да създава впечатление, ама... най-малкото защитният слой, който някои препарати оставят (намалява триенето при употреба, като прави повърхността по-гладка), няма да ги намерите при NIVEA-та, крем Здраве и прочие :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от empar » 09 Юни 2021, 8:51

zAcK написа:Мажа само с препарат на BMW, или MINI :bchug: Не съм нацелвал по-добро средство за поддръжка на кожен салон


+1
Аз първо чистя старателно с бебешки кърпички dove и тогава ОЕМ препарата с гъбичка. 2 пъти в годината и всичко е ТОП! :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от pinko_23 » 09 Юни 2021, 11:14

Biogame написа:На Е61-цата пробвах какви ли не препарати за да омекне кожата и ефект нулев. Сега може да ми се смеете ама я мажа с Бочко :mhihi: :mhihi: и е къде,къде по мека.
На е46-цата кабрио салона е М,и ами нищо общо няма с тая на Е61-цата. Там само с препарат на Meguiar''s го почиствам,а понеже е кабрио се замърсява много бързо.

Колега кой крем ползваш на бочко?
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от streetz » 09 Юни 2021, 11:47

С какво може и възможно ли е изобщо да се изчисти слънцезащитен крем от кожен салон? Миналото лято така се случи, че се наложи спешно да си тръгнем от плажа и явно съм имал крем по лактите и прасците, та сега подлакътника, кората на вратата и борда на седалката се белеят-синеят където съм се отъркал.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Как поддържате коженият салон

Мнение от M17cH » 09 Юни 2021, 15:04

Аз чистя с много разреден all purpose cleaner 1:10-1:20 (В случая bilt hamber) и после Meguiar's Gold Class Leather Conditioner, който има и някаква UV защита.
Предимно се навих за тия истории заради перфорирания ми волан, по който със сигурност няма лак. A UV защитата на таблото, въпреки, че не е кожа, е винаги добре дошла - по-малък шанс да се напука, избелее или нещо подобно... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Как поддържате коженият салон

Мнение от tintirimintiri » 09 Юни 2021, 15:46

streetz написа:С какво може и възможно ли е изобщо да се изчисти слънцезащитен крем от кожен салон? Миналото лято така се случи, че се наложи спешно да си тръгнем от плажа и явно съм имал крем по лактите и прасците, та сега подлакътника, кората на вратата и борда на седалката се белеят-синеят където съм се отъркал.
С някой препарат за почиствне на кожа с мека четка. Бършеш с микрофибърна кърпа, после го подхранваш с крем за кожа. Има и разни които се водят 2 в 1, до скоро даже имах на Нигрин който върши много добра работа в ежедневието за подръжка, тъй като аз често ги мажа, особено шофьорската.
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook