Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от alx » 10 Юни 2021, 3:53

bum_bum написа:
alx написа:
BMW_POWER написа:
alx написа:
streetracing12 написа:Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.


я не се занимавай с глупости...


Коя марка в Америка сменя масло на 30 000км? Говорим за двигателно, не скоростна кутия.


Порше примерно :)

… аз лично сменям когато си поиска колата (независимо от марката)- и така вече много години. 7.5, 10, 12, 15, 20к- когато- тогава. не се правя на интересен и до сега не съм имал проблеми породени от лошо масло/ мазане. според това което съм пращал за анализ едно модерно синтетично масло в една турбинирана евридейка си запазва горе долу 2/3 от консумативите в него след 12к мили… което грубо значи, че след 20к мили трябва все още да е добро. Но съм си правил и експеримент със 911 турбо и след 20к мили мобил 1 беше със 20% остатък на основните консумативи в него- съвсем приемливо.

Но всеки си харчи парите за глупости както той си реши така че… само изказвам лично мнение.



.



Ама помня ли като слон дали :mhihi:

alx написа:
иначе ако следваш бордовия комп на новите мерц/бмв/аудита.. ша им сменяш маслото 2 пъти във живота... за тебе не знам ма аз мисля че има по-подходящи източници на дзифт от колкото картера на колата...

аз лично на нормална кола и сменям маслото всеки 5000-7500км със обикновено минерално, докато на една "ненормална" и слагам ново синтетично всеки 5000км...


Въпрос на натрупване на опит и познания си мисля….
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 13 Юни 2021, 1:59

Да не пускам друга тема. Купих синтетичен Пензоил за $20 за 5л и мисля да промия двигателя с него. Колко време да карам (работи двигателя), преди да го сменя? И да сменям ли стария филтър или да промивам с него?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 13 Юни 2021, 7:31

По принцип правилното е с новия филтър , промивка и после най добре да се смени ново масло нов филтър . Това по причина че не е ясно стария в какво състояние е , и колко е задръстен . Промивката може да го задръсти тъй като новото масло е с добри миещи свойства . Това е за турбодизели , там се получава доста кюмюр и от коксуването в турбото и от саждите в дизела . За читав бензинов агрегат няма чак такава нужда двоен филтър , промиваш със стария филтър . Те така или иначе в мотора оставт едно 0.3-0.5литра масло в маслените канали , разни джобови и по стените на двигателя които не могат да се сменят никога .
За времето 30 минути са достатъчни да се раздвижи маслото както трябва с работна температура . Навсякъде обаче препоръчват ако не е правено такова нещо на автомобили с голям пробег и години, да не се прави промивка със промиващи масла щото има опасност от задръстване маслените канали .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook