Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от c04 » 08 Юни 2021, 19:51

TNT написа:Ако взема нова кола, ще сменям, когато се иска от производителя. Ако ще купувам втора ръка, бих търсил от някой съвестен човек, сменял маслото по-често.

Викаш ще търсиш някой дето да не е като теб :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 08 Юни 2021, 19:52

Има едно друго видео рашката сменя масло на някаква корола , налива новото слага нов филтър и пали 10 минути работи на място . Точи маслото хвърля и нов филтър с ново масло , това на всеки 10 000 км . Тойотата беше на 300 000 км и нещо , вероятно я гласят за милионник :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от TNT » 08 Юни 2021, 20:01

c04 написа:
TNT написа:Ако взема нова кола, ще сменям, когато се иска от производителя. Ако ще купувам втора ръка, бих търсил от някой съвестен човек, сменял маслото по-често.

Викаш ще търсиш някой дето да не е като теб :mhihi:

Еми това е като хората, които си слагат калъфче на волана, за да я пазят за следващия :ok: Или не си джасат жената, за да я пазят за следващия :mhihi: На моята сменям на 15к, щото карам 70-80% извънградско, ама тя не е нова от магазина. И не съм убеден колко дълго ще работи, ако го сменям на 30к :lol: Живот и здраве, ако биткойна стане 3 милиона :mhihi: и си взема 911 от магазина - ще го сменям на 5-6к макс тва масло, за да изкара 30 години. Че скоро и там ще станат 3 цилиндъра + ел.моторче :ok:

Много бягаме от темата. Според мен автора няма за какво да се притеснява, ако тази кола няма да я кара след 150к км. Някои хора си купуват нова кола с идеята да я карат 10 години. Ако е така - нека се сменя по-често.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от hell's angel » 08 Юни 2021, 21:20

alx написа:
hell's angel написа:
alx написа: според това което съм пращал за анализ

Я ги сподели тия резултати да погледнем к'во- що.


гледай тука - https://bobistheoilguy.com/forums/ - търси 20k oil analysis - примери много и нито един не се е върнал със лош анализ

Аз знам къде да гледам, друго исках, ама карай. :mhihi:

Иначе дългите интервали за смени на маслата в мотора много приличат на тия лафове "sealed for life" по авт. скорости. Само че за производителя и потребителя термините означават съвсем различни неща. А и няма място за сравнение - щатските бараки на 200к масово са вече в шредера, а европейските у нас тепърва започват нов живот. :ok: Изобщо не говорим за мърлящина, ментаци и далаверки по наще ширини. Един вид теорията и практиката се различават, има изключения, ама те са за да потвърдят правилото - на 10к маслото и филтъра в кофата за боклук :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 09 Юни 2021, 4:38

hell's angel написа:
alx написа:
hell's angel написа:
alx написа: според това което съм пращал за анализ

Я ги сподели тия резултати да погледнем к'во- що.


гледай тука - https://bobistheoilguy.com/forums/ - търси 20k oil analysis - примери много и нито един не се е върнал със лош анализ

Аз знам къде да гледам, друго исках, ама карай. :mhihi:

Иначе дългите интервали за смени на маслата в мотора много приличат на тия лафове "sealed for life" по авт. скорости. Само че за производителя и потребителя термините означават съвсем различни неща. А и няма място за сравнение - щатските бараки на 200к масово са вече в шредера, а европейските у нас тепърва започват нов живот. :ok: Изобщо не говорим за мърлящина, ментаци и далаверки по наще ширини. Един вид теорията и практиката се различават, има изключения, ама те са за да потвърдят правилото - на 10к маслото и филтъра в кофата за боклук :mhihi:


Не знам какво взимаш, ама искам от същото :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Викаш значи, че един голям нискооборотен литраж умира за 200К км, а еднолитровата острилка тъкмо влиза в силата си :mhihi: :mhihi: :mhihi: Малиййй, тебе скоро запас не са те викали :OT:

Авторът на темата. Колега, двигател не се плаши от смяна на консумативи. Плаши се от несмяна на такива. Ще ти дам пример с въздушен филтър Ровър Фрилендър 2.0Д. По каталог му даваха 20 000км за смяна на въздушен филтър. Каран 90% извънградско магистрала. Над 120 е вдигнал 2-3 пъти. На 13 000км филтъра така се запуши, че изгуби мощност и над 90 не искаше да вдига. Чисто нова кола. Карай я с пълна синтетика и сменяй по-на често. По възможност гледай, какво ти сипват в сервиза. И масларите, и приемчиците, и всички са в далаверата. Независимо от марката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от hell's angel » 09 Юни 2021, 6:05

Къде съм го викал т'ва ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Друго имах предвид за американците и отношението им към автомобилите. Ама ти не се броиш към тях и за т'ва не можеш да схванеш, та не се обаждай :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 09 Юни 2021, 8:02

After the warranty period is up, the manufacturer is totally off the hook for your engine, but the thing is, the long term harm of these short intervals probably won’t rear its ugly head till after 100,000 miles – at which point you might need an engine or a very expensive repair service. It’s almost planned obsolescence in action through mechanical failure by deliberate design.

Материала е истински мит бъстър за тия масларски простотии с 30 000 км пробег до смяна :mhihi:
https://blog.modbargains.com/15000-mile ... ange-myth/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 09 Юни 2021, 18:27

hell's angel написа:Къде съм го викал т'ва ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Друго имах предвид за американците и отношението им към автомобилите. Ама ти не се броиш към тях и за т'ва не можеш да схванеш, та не се обаждай :mrgreen:


Ти не викаш, ти пишеш :OT:

hell's angel написа: - щатските бараки на 200к масово са вече в шредера, а европейските у нас тепърва започват нов живот.


Какво отношение? Няколко тона метал. за да те придвижат от т.А до т.В ... Е за някои е и начин да демонстрират неповторимия си стил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от vlad0 » 09 Юни 2021, 20:54

Jordana написа:
After the warranty period is up, the manufacturer is totally off the hook for your engine, but the thing is, the long term harm of these short intervals probably won’t rear its ugly head till after 100,000 miles – at which point you might need an engine or a very expensive repair service. It’s almost planned obsolescence in action through mechanical failure by deliberate design.

Материала е истински мит бъстър за тия масларски простотии с 30 000 км пробег до смяна :mhihi:
https://blog.modbargains.com/15000-mile ... ange-myth/

Probably .... might need ... една жена каза ...

Тези “дълги” интервали да не са от вчера?! Досега щеше да се чуе за разбити двигатели, разбира се, в чужбина ... защото Ганьо няма кой да го излъже :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от steeN » 09 Юни 2021, 21:21

И двете страни сте прави до някъде. Основната разлика е, че "новите" и "старите" двигатели са много различни както се написа.
Като екстремен пример, ако налееш 0w20 на дори Е90 няма да изкара много дълго, но последната Toyota Pruis или BMW G30 правят безброй километри с толкова тънко масло. Ся тва, че има нови коли със "стари" двигатели е друга тема също. За тва, на кола проектирана да работи с толкова тънко масло както са сега е напълно безсмислено да се сменя по-рано от това, което препоръчват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от seimo » 09 Юни 2021, 21:31

Големи бисери в тая тема. И да е за друго ами то за най-евтиното нещо в колата :smoke: . Сигурен съм че за въпросния интервал от 30К дали имаш 200 студени старта или 2000 няма никакво значение :mhihi: Както и дали половината са през зимата :mhihi: Аз мислим да си сменяме на колата на 10к и на мотора на 5к пък ко ще и папата да излезне да ми обяснява как е правилно :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 09 Юни 2021, 21:39

Стина Това е така обаче тука не става въпрос за това , говорим за масло което си отговаря на вискозитет и стандарт предписан от производителя . Двигателите са променени така е , те са по натоварени от преди с повече квт на кг . С други думи по претенциозни към качеството на маслото . Какво правят обаче фабриките ? Слагат някакво лайняно масло наречено long life което е старото синтетично масло с повече добавки и правят картери с 5-6 литра масла вместо 3.5литра както беше преди 20 години . Опсссс забравих , измислили са маслен филтър който може да не се сменя докото скрапираш кочината . Да , някои екзотични синтетични съвременни масла са по добри от преди 20 , да - повече масло в картера означава по бавно съсипване на маслото , да - новите технологии в материалите правят по ефективни маслени филтри ..и какво от това ? Това нещо се представя за някакъв пробив на масларите ..ще падна от коня от смях .
Автомобилните производители и дилърите лъжат като дърт циганин за всичко , нагледен пример е скандала с емисиите . Който не се разправял с такива е изпуснал приключение достойно за книга . Още малко ще повярвам че са загрижени за след гаранционното обслужване на тия каляски . Ако влезеш с 10 годишна талига в някой такъв дилърски сервиз ще те изхвърлят като мръсно коте .
Вместо да държат скъпо платени правячи на нищо в тия сервизи да сменят масла за мижави пари , хоп - айде налей туй масло за 30 000 км и пътувай по пистата . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от bum_bum » 09 Юни 2021, 21:41

alx написа:
BMW_POWER написа:
alx написа:
streetracing12 написа:Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.


я не се занимавай с глупости...


Коя марка в Америка сменя масло на 30 000км? Говорим за двигателно, не скоростна кутия.


Порше примерно :)

… аз лично сменям когато си поиска колата (независимо от марката)- и така вече много години. 7.5, 10, 12, 15, 20к- когато- тогава. не се правя на интересен и до сега не съм имал проблеми породени от лошо масло/ мазане. според това което съм пращал за анализ едно модерно синтетично масло в една турбинирана евридейка си запазва горе долу 2/3 от консумативите в него след 12к мили… което грубо значи, че след 20к мили трябва все още да е добро. Но съм си правил и експеримент със 911 турбо и след 20к мили мобил 1 беше със 20% остатък на основните консумативи в него- съвсем приемливо.

Но всеки си харчи парите за глупости както той си реши така че… само изказвам лично мнение.



.



Ама помня ли като слон дали :mhihi:

alx написа:
иначе ако следваш бордовия комп на новите мерц/бмв/аудита.. ша им сменяш маслото 2 пъти във живота... за тебе не знам ма аз мисля че има по-подходящи източници на дзифт от колкото картера на колата...

аз лично на нормална кола и сменям маслото всеки 5000-7500км със обикновено минерално, докато на една "ненормална" и слагам ново синтетично всеки 5000км...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от steeN » 09 Юни 2021, 22:09

Jordana написа:...


Не мисля, че е пробив за масларите, а е пробив за инженерите дето правят двигатели.
Маслата са си все същите от доста години насам. 0w20 както знаеш дори е много "по-лесно" да се направи
от 0w40 или 5w50.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от sobiss » 09 Юни 2021, 23:55

В днешно време автомобилът няма статута който имаше преди 20 и повече години. Средния европеец сменя колите толкова често, колкото и телефона...та на кой му пука дали сменя масло на 30,40 или 50 к. км., някой даже и не сменят. По случайност комшията ми си има сервиз в къщи и се занимава с ремонти, основно на двигатели...та от него знам. Едно 80% от ремонтите са предизвикани именно от удължените интервали.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook