Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от streetracing12 » 06 Юни 2021, 17:47

Здравейте имам едно питане само става въпрос за гаранционна кола на 22000км.

Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.

Нямам вяра на оторизираните сервизи мога ли да си купя масло и филтири и да си ги сменя(без естествено диагностики и тн да закачам колата).

Разбира се като стане зимата(демекври 1год от смяната в оторизиран сервиз)ще отида в оторизиран сервиз да ги сменят понеже трябва да занулят маслото и тн.

Ако си ги сменя сам(всички филтри ще са оригинални и маслото разбира се закупени от оторизиран сервиз) могат ли да ме хванат някак...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от choio » 06 Юни 2021, 18:11

streetracing12 написа:Здравейте имам едно питане само става въпрос за гаранционна кола на 22000км.

Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.

Нямам вяра на оторизираните сервизи мога ли да си купя масло и филтири и да си ги сменя(без естествено диагностики и тн да закачам колата).

Разбира се като стане зимата(демекври 1год от смяната в оторизиран сервиз)ще отида в оторизиран сервиз да ги сменят понеже трябва да занулят маслото и тн.

Ако си ги сменя сам(всички филтри ще са оригинални и маслото разбира се закупени от оторизиран сервиз) могат ли да ме хванат някак...


Ако сервизния интервал заложен за смяна е 12 хил км,по това,на колко ти е заложен сервизния интервал ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от streetracing12 » 06 Юни 2021, 18:18

На 30 000км е заложен сервизния интервал,но аз го сменям на 12 000км.


Не искам да прецаквам колата за някакви 500лв отгоре.


В оторизирания сервиз като отидох на 12 000км да сменям масло и филтири ми казаха едва ли не "луд ли си карай поне до 25000".

И ако отида сега пак след 12000км може да не ги сменят а да кажат сменени са и да вземат парите.
Последна промяна streetracing12 на 06 Юни 2021, 18:22, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от georgi_1986 » 06 Юни 2021, 18:22

streetracing12 написа:

Колега, добро решение си взел. Според мен няма начин да те "хванат". :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2019

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Unlim » 06 Юни 2021, 18:44

Хората карат по 50-60 хил. км., сменят масло и филтри редовно, връщат километража на 30 и ходят да сменят масло при официалния дилър, който пък им записва официалния пробег. И това е без вътрешни хора, просто кадърно връщане на километрите.
Ти за филтъра се притесняваш.

Аз ако съм бих се притеснявал дали въобще ти сменят маслото в официалния дилър. Порше Изток и Запад са известни, че наливат 2-3 литра свежо и останалото тънкана на съседи и приятели.

На нова кола бих сменял маслото на 5-7 хил. км. Нито е скъпо, нито нищо. Със сигурност не е 500 лева, ако е по-обикновена колата може масло и филтър да ти е 50-70 лева... Просто слагай свежо масло често, което купи задължително от официалния вносител на това масло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от choio » 06 Юни 2021, 19:56

streetracing12 написа:На 30 000км е заложен сервизния интервал,но аз го сменям на 12 000км.


Не искам да прецаквам колата за някакви 500лв отгоре.


В оторизирания сервиз като отидох на 12 000км да сменям масло и филтири ми казаха едва ли не "луд ли си карай поне до 25000".

И ако отида сега пак след 12000км може да не ги сменят а да кажат сменени са и да вземат парите.


Няма как да те хванат,пък и на никой там не му дреме,дреме им само и единствено ако се наложи гаранционен ремонт или смяна на агрегат,макар че са на далавера да ти сменят агрегат като представители...в общи линии това е,сменяй си го смело.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от streetracing12 » 06 Юни 2021, 20:29

Отгоре на двигателя на повечето болтове и маркучи са маркирани с различни цветове това ме притеснява :D

Ще ги снимам как са били и после така ще ги направя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 06 Юни 2021, 22:08

Има как да те хванат. На Шкодата филтъра за маслото е с различен цвят от тия дет се продават, даже и оригинални. Примерно. Никой няма да те върне ако не си в срок. Ся дали им вярваш, че наистина ще го сменят друга работа. По принцип сервизния интервал може да се уговори да е различен от предписания. Зависи колко нерви имаш да се разправяш.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от streetracing12 » 06 Юни 2021, 22:30

Мен ме интересува следното:

Смених декември маслото и филтрите в оторизиран сервиз.
Искам сега да си ги сменя сам.
Декемрви тази година ще отида пак в оторизиран сервиз да ги сменят (което е задължително понеже в книжката ще е записано,че е сменяно миналата година 21г).



Мисълта ми е,че им нямам вяра,че сменят цялото масло..... и какво слагат вътре.

За мое успокоение искам сега да си го сменя сам.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от c04 » 06 Юни 2021, 23:54

Едва ли ще те хванат, евала за решението ти да не спазваш този малоумен 30000км. интервал. Сменяй ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от sub_eleven » 07 Юни 2021, 5:47

Аз преди няколко месеца минах през това като имах същите съмнения. Бях си белязал филтъра и пробката отдолу. Филтърът беше сменен, а пробката беше развъртана. Маслото със свеж цвят след това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от surr3a1 » 07 Юни 2021, 14:11

sub_eleven написа:Аз преди няколко месеца минах през това като имах същите съмнения. Бях си белязал филтъра и пробката отдолу. Филтърът беше сменен, а пробката беше развъртана. Маслото със свеж цвят след това.


Не съм много в час по тънкостите, но как разбра цвета на маслото след смяната? Отвъртя пробката и източи малко ли?
.:BE LIKE NO OTHER:.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от steeN » 07 Юни 2021, 14:25

Някои коли все още имат щека за маслото и няма нужда да отвърташ нищо :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от alx » 07 Юни 2021, 15:22

streetracing12 написа:Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.


я не се занимавай с глупости...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 07 Юни 2021, 15:56

alx написа:
streetracing12 написа:Колата е купена нова.На 12000км сменихме в оторизиран сервиз масло и филтри.Сега на 22000км искам пак да ги сменя.


я не се занимавай с глупости...


Коя марка в Америка сменя масло на 30 000км? Говорим за двигателно, не скоростна кутия.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SuspiciousBulgarian

Последни теми
Facebook