Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 08 Юни 2021, 16:01

Той един от коментарите под това видео е казано всичко което има да се казва за маслата
I'll stick to my Pennzoil full synthetic and change it every 5k. It's cheap , it gives me a chance to visually inspect everything under my car and most of all it's cheap insurance. I know this oil will easily go to 7500 to possibly 10000. I sent samples to a independent lab from the the 5k change twice with the same results.....the oil is still in excellent shape. So maybe I am wasting a lil money. But my 02 camry has 448,546 miles on the odemeter....so I'll stick to what I'm doing. Cheers
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 16:08

И аз мисля, че няма никакъв проблем да се сменя по предписание.
1. Маслото от това, че маже не става по-лошо. Губи свойства от контакт с газовете при буталата, а в нов мотор това е минимално.
2. На всички нови коли обема на маслото е завишен. На 1 литров, 3 цилиндров мотор е 4 литра масло примерно, като му стигат и 3. Има 1.2, 1.5 с по 5-6 литра масло. И тва е именно за да се сменя по рядко.
3. Маслата се ще са подобрили от преди 10-15 години. Добавките в тях 100%.
И според мен Лонг лайф спокойно може да се сменя на 20 25 000 или 2 години без никакви вреди.

Не че ако го сменяш на често е лошо. Ма е малко безсмислено)).
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от nxn » 08 Юни 2021, 16:16

Моджо написа:И аз мисля, че няма никакъв проблем да се сменя по предписание.
1. Маслото от това, че маже не става по-лошо. Губи свойства от контакт с газовете при буталата, а в нов мотор това е минимално.
2. На всички нови коли обема на маслото е завишен. На 1 литров, 3 цилиндров мотор е 4 литра масло примерно, като му стигат и 3. Има 1.2, 1.5 с по 5-6 литра масло. И тва е именно за да се сменя по рядко.
3. Маслата се ще са подобрили от преди 10-15 години. Добавките в тях 100%.
И според мен Лонг лайф спокойно може да се сменя на 20 25 000 или 2 години без никакви вреди.

Не че ако го сменяш на често е лошо. Ма е малко безсмислено)).


Точно, със сигурност БМВ не биха слагали 30 000 км интервал или 2 години, ако не бяха сигурни, че работи. Парите, които биха спестили, са в стотици пъти по-малко от тези, които биха загубили, ако колите им се чупеха след 5 години, заради късна смяна на масла.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от TNT » 08 Юни 2021, 16:25

Т.е. казваш последните 20 години двигателите не са чупливи, не късат вериги, няма проблеми с лагерите ? :mhihi:

Освен потенциална печалба от следгаранционният сервиз има и други причини. По-редки посещения на сервиз за смяна на масло, по-ниски разходи за клиента. Т.е. донякъде може да кажем, че разхода се прехвърля от първия на втория собственик :mhihi: И ся Мерцедес примерно, ако пуснат смяна на 30к, БМВ как да си натаковат клиентите със смяна на 15к ? Или да има обслужване на автомата за 1к, а другата марка да няма обслужване ? :wave:

Ако взема нова кола, ще сменям, когато се иска от производителя. Ако ще купувам втора ръка, бих търсил от някой съвестен човек, сменял маслото по-често. Или просто по-малко карана и да е сменял, защото става на 1 година, а не заради километри.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 16:28

Ми то дефакто и не спестяват щото си го плащаш. Могат само да губят ако не е работещо. А ся че тука си купуваме коли 6-та употреба, на цената на нова Дачия е друга работа. Така или иначе на около 300 000 км колата вече е остаряла. Мотора може да му нема нищо, ама то не е само мотор. Салон, ръжди, периферия, електроника... Почва да се скапва всичко. И не е от маслото))
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 08 Юни 2021, 16:49

Моджо написа:И аз мисля, че няма никакъв проблем да се сменя по предписание.
1. Маслото от това, че маже не става по-лошо. Губи свойства от контакт с газовете при буталата, а в нов мотор това е минимално.
2. На всички нови коли обема на маслото е завишен. На 1 литров, 3 цилиндров мотор е 4 литра масло примерно, като му стигат и 3. Има 1.2, 1.5 с по 5-6 литра масло. И тва е именно за да се сменя по рядко.
3. Маслата се ще са подобрили от преди 10-15 години. Добавките в тях 100%.
И според мен Лонг лайф спокойно може да се сменя на 20 25 000 или 2 години без никакви вреди.

Не че ако го сменяш на често е лошо. Ма е малко безсмислено)).


На теория си много прав. Но не забравяй, че и двигателите много се промениха. Станаха малки, с по-високи обороти и по-голямо налягане. И конструктивно заложен по-малък живот. Не искам да казвам, че вече дори не се предлагат части за ремонт на двигателя. Караш и хвърляш. Великите БМВ (Мини включително) имат 80 000км гаранция. Най-чипото митцубиши, дето е една лагерница за няма и $14000 има 10 години или 150 000км гаранция....

Готов съм да се обзаложа, че ако вкарате хубаво масло в един чисто нов БМВ двигател и го карате само дълго, без юркане и високи обороти, то той ще изкара 80 000км и без смяна на масло. Форд Сиера 1.6ТД сме го докарвали до 40 000км без смяна. Пробвано от първо лице.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 17:01

Поверка, ако маторя е "програмиран" да се скапе след ххх км, ако щеш всеки ден му сменяй маслото пак ша се скапе . Айде нема да е на ххх, а ще е на ххх+20 000.
Колегата с 900 к км, ма 1,5 дци да каже как е сменял маслото. Че знам лично още неколко такива на над 500 000 км, карани душманската и сменяно масло на кой как му скимне.
Иначе съм съгласен, ресурса на маторя може да е намален, ама не е колкото ви се струва. 200-300 к и е за хвърляне. Нищо подобно. Милион може да не изкара, ама поне 500 к, ще.
А дори и да предположим най-лошото, колко е основен ремонт на матор? 3000 лв , 5000 лв ? Толко е някъде и си пак в джаза.
Освен това аз с мойто каране правя 100 000 за 3 години. Слагам ги 4 , че малко карат колкото аз. за да мине 300 000 треа да я карам 12 години...е ако след 12 години нема да я сменя с друга, бах го. по 150 лв на месец да отделям и ще съм събрал за нова. От евтините. И е почти 100% сигурно, че тия 300 к, ще си ги изкара със смяна на 30 000 км. без проблем.
Разбира се , зависи и как се кара. Ако е запали, мини 2 км, спри е едно. Ако е като мен , запали , мини 36 км /повечето извънградско/, спри е друго.

ПП Колегата да ме прощава, ама ситуацията е като с ваксините . Не вярваме на прозиводителя, не вярваме на сервиза, не вярваме на нищо, само на бай Иван, комшията или на групата у Фейсбук - смени си маслото сега!
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от alx » 08 Юни 2021, 17:15

честите смени на маслото са в полза на производителя. бмв/ мерцедес смяната е $400 в сервиза. порше е $750. и това е за най- обикновено 0в40 синтетично мобил 1 ($23 за 5 литра в уолмарт). печалбата е огромна. затова ако зависеше от тях щяха да ти викат колата за обслужване всеки месец :mhihi: но ако бяха направили така такива като мене щяха да направят няколко анализа на маслото и щяха да им спретнат такъв хубав групов съдебен иск, че щяха да се чудят кое откъде. затова и се държат прилично. а и "зелените" са доволни та така.

технически- маслата много дръпнаха последните 10тина години, луфтовете и съответно консумацията/ замърсяването на маслото намаляха а и както казаха по-горе просто обема на картерите порасна и двигателите събират повече масло.

но има и друг момент - в надпреварата за клиенти- производителите разбраха (особено за по- луксозните возила), че всяко гаранционно влизане в сервиза е черна точка и клиента се нерви.

всичките тези неща които написах допринасят за удължения пробег на маслото/ филтъра. което за мене е все тая всъщност щото аз повече бензинови коли нямам намерение да карам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от peshehodetz » 08 Юни 2021, 17:58

Стига бе каква е тази смяна $ 400, при нас най много отива на $ 220, а официалния дилър до нас непрекъснато има дискаунти и не е повече от $120 с таксите. Мерниците са малко по скъпи ма прeди години като съм карал W211 Е550 и там не ми е било повече от $250. Само не ми е ясно как може БМВ в Европа да са на 30к км а в щатите 10к мили или една година което си е наполовина
По едно време и тук бяха на 15к мили, поне при Е60, ма и това не е 30к км.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 18:08

30 000 да речем са много (относително), но 20-25 000 е съвсем нормално. По мое мнение.
Не че не може на 10-12000 - може. И на 5 000 може. Лошо нема. Вечни работи нема, така че....
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Don_Diego » 08 Юни 2021, 18:16

В София има един сервиз за VAG групата, редовно постват снимки във ФБ на какво прилича двигателя отвътре при дълги интервали на смяна на маслото, горещо препоръчвани и предписвани от производителите....
Аз ако си видя двигателя в това състояние, при спазване на всички предписания направо отивам и паля централата :ranting:

Колите вече се смятат от счетоводители, не инжинери дето да мислят как нещо да стане по-здраво. От икономия и заради екология на някои модели маслото е като вода :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от nxn » 08 Юни 2021, 18:19

В автобавария за смяна на масло и филтри на г20 искат 575 лева, но при нас знаем са кожудери, така или иначе. Но като гледам микрофилтърът е 40% от сумата, тоест маслото и филтрите не са чак толкова много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Jordana » 08 Юни 2021, 18:22

Копае се в грешна посока , маслата не са мръднали на милимунда отпреди 20 години дори по лошо - масово се ръгат полусинтетики което си е минералка с добавки и обикновени минерални масла . Просто се съкращава цикъла на възвръщаемост на инвестициите с тези умопомрачителни срокове на пробег до смяна . Автомобила по бързо излиза от употреба , потребителя купува нов а стария става суровина за нови автомобили . Колкото по къс е този процес толкова по голяма печалба се генерира . Към това е насочена цялата автомобилна индустрия в европа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от BMW_POWER » 08 Юни 2021, 18:34

Всеки гледа от собствената си камбанария. Един кара само нови коли и не му пука. Друг кара само скрап "нов внос" ... Нагледал съм се на сервизи и имам основание, да не им вярвам. Вярвам само на един механик и той ми прави колите вече 13 години. alx много добре знае, че от смяна на масло долърите пари не правят. При тях идва от части най-вече, където надценката стига 400%. Продажбите на нови коли не ги броя.

Моджо, служебната кола се кара 100% градско, при средна скорост по компютър 14-16км/ч. За осем часа минавам около 100-120км. Извънградско при местните ограничения 100км/ч за осем часа ще навъртя едни 650-700км. И то на минимални обороти. За какво сравнение можем да говорим???

163 000км без да сменя масло. Гаранцията е 100 000км ... Защо тогава изобщо трябва да се прави???


кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна на масло гаранционна кола извън оторизиран сервиз

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 19:29

Ми ето де, дваж да го смениш и ще от караш 300 000 :)
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ganchev__, Leon

Последни теми
Facebook