2ри катализатор - премахване или заместител ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

2ри катализатор - премахване или заместител ?

Мнение от don_gori » 04 Юни 2021, 8:13

Здравейте колеги имам нужда от съвет как да подходя с ремонт по изпускателната система на колата.
Преди време се появи едно дрънчене отдолу само при определени обороти, та след оглед на канал локализирах че идва от 2я катализатор, лека полека колата загуби мощност след 2-3000об а при над 4-5000 се чува и свистене отдолу. Така че по мой разсъждения просто 2я катализатор се е разпаднал и запушил и от там идват всички драми.
Хубавото е че няма сонди около него и евентуално ако го премахна няма да светнат лампи, имам само две на 1я катализатор които си работят нормално .

Но предвид новите ГТП и правила ми се иска да се запазя еко нормата, която са дали на колата от завода.
Вариант 1 - махам 2я катализатор и слагам някакъв резонатор
Вариант 2 - махам 2я катализатор и слагам някакъв заместител ( https://store.emk-33.com/category/232/k ... salni.html )

Ясно е че варианта със заместител е по-добрия но малко са ми съмнителни тези катализатори от 1-200лв и дали реално вършат някаква работа и дали не трябва след 2-30000км пак да се сменя :dunno: Колата е бензин няма разход на масло , води се Евро 4 , кара се на газ.
Ако сложа резонаторно гърне пък незнам дали няма да имам пречки впоследствие при ГТП и т.н. макар че това много ме съмнява като ни знам всичката работа :mhihi:

Благодаря за отзовалите се :wave:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook