Инфрачервена сауна-мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от sean-john » 25 Май 2021, 19:52

Здравейте колеги с тази тема малко ставаме като бгмамата,но ми е много важно да получа лични мнения на хора ползвали такъв вид сауна.На 99% съм се навил да вземам,но нямам никаква информация от първо лице ,става въпрос за домашните за по 2-3 човека.

Става въпрос за ето това

https://praktiker.bg/bg/Hidromasazhni%2 ... a/p/491708

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от TNT » 26 Май 2021, 10:32

:OT: Верно ли са по 350w само ? Мислех, че харчат доста повече ток.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от sean-john » 26 Май 2021, 10:49

Това е единият нагревател,в тези има обикновенно между 4 и 6 нагревателя,общата мощност е около 2KW ,това също е една от причините да избера този вид,както и че загрява супер бързо.Но ми липсват личните впечатления...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от gromovich » 26 Май 2021, 16:45

Ходил съм 10 пъти на инфрачервена сауна и като цяло не е лошо. Проблемът за мен е че в този тип сауна трябва да си отделиш поне 40-50 мин за престой. При нея изпотяването става доста по-бавно в сравнение с класическата финладска сауна. Друг плюс е, че тук могат да влизат и хора които имат някои сърдечни проблеми, примерно както аз съм с леко високо кръвно налягане. Друг плюс е че не изсушава кожата и косата както финланската сауна. Ако трябва да ги класирам на първо място бих сложил парната сауна, след това финладката и след това инфрачервената, въпреки че е най щадяща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от sean-john » 26 Май 2021, 17:18

gromovich написа:Ходил съм 10 пъти на инфрачервена сауна и като цяло не е лошо. Проблемът за мен е че в този тип сауна трябва да си отделиш поне 40-50 мин за престой. При нея изпотяването става доста по-бавно в сравнение с класическата финладска сауна. Друг плюс е, че тук могат да влизат и хора които имат някои сърдечни проблеми, примерно както аз съм с леко високо кръвно налягане. Друг плюс е че не изсушава кожата и косата както финланската сауна. Ако трябва да ги класирам на първо място бих сложил парната сауна, след това финладката и след това инфрачервената, въпреки че е най щадяща.


Благодаря колега точно мнения като твоето ми трябват,времето не е проблем все пак ще е удома и ще я ползвам когато ми е кеф и имам време.
Значи не е толкова лошо и върши работата за която е създадена,знам,че няма да е като финландската (само на такава съм ходил).Най важното ми е да ме загрее и да се потя...вече времето или някакви други разлики с класическата не са ми толкова важни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Инфрачервена сауна-мнения

Мнение от TNT » 26 Май 2021, 19:01

Аз бих посъветвал да провериш къде има и да пробваш. В някои СПА центрове има и финландска, и инфрачервена.

:OT: Като цяло за СПА вкъщи освен такъв тип сауна и джакузи - всичко друго ми се струва сложно, прекалено скъпо или трудно за поддръжка.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook