Нормална цена за гараж според вас?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от alx » 25 Май 2021, 1:34

blacksapphire написа:Цитирай и предното изречение, няма предлагане. :) Може да си спекулираш както искаш с цените. А може да си спираш на улица/паркинг, ако не желаеш да влизаш в мечтите на продавача. Ще дойде реалистът, който е видял, че за 4г има 30% повече регистрации, докато се чудиш. :D Гаражите винаги са били топ дългосрочна инвестиция, в която и да е столица.


Това което си написал е така, но не променя каквото написах- всяка ценова статистика се води по сумите на сделките а не по цените/ мечтите на продавача.

Просто се учудих като написа, че цените се определят от продавача- това просто не е вярно. Продавача е винаги готов да продаде. Кулувача е този които се навива да купи на някаква цена изгодна и за двамата. От там кулувача е решаващия фактор.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от barty » 25 Май 2021, 6:48

Иска ми се да са по 5000 евро и то големи партерни гаражи :mhihi: Обаче около нас са по 15-18 000.
:yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Kroki » 25 Май 2021, 8:33

Аз късмет и двата ми гаража, дето съм под наем са големи и 66-ца влиза спокойно. :mhihi: И захода е топ, равничко, няма бордюрче, не опира ниска кола.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от pinko_23 » 25 Май 2021, 10:08

Като цяло имотите в СФ са много надценени според мен с около 40%. На скоро закупих гараж в кв. Овча Купел застроена площ 18 кв. широк е 3 метра и дълбок 6 метра имам и прилежаща земя + общи части и подход в който може да се паркира още една кола цената която платих е 13 500 евро. Средно в този квартал вървят по 16 000 до към 20 000 евро което честно казано е безумно това са 50 000 лв през 7 години ще си купуваш кола за по 10-12 000 лв. ще можеш да я продадеш и да си възстановиш частично парите. Или да си купиш имот някъде. Всеки сам си решава но цените са неоправдано високи.
Няма начин да няма начин


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Bogat-Beden » 25 Май 2021, 10:29

Ще задам безумно тъп въпрос, ама не трябва ли да има сериозна разлика в цената на колата и гаража, в полза на първото??
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Kroki » 25 Май 2021, 11:01

Спокойствието да има къде да паркираш и да не мислиш, как трябва да излезнеш 15минути на -15 да чистиш сняг и всичко в колата да е сковано на студ е безценно.

Вече съм изплатил 36-цата като пари за гараж.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 11:08

То едни снегове...Сибир :))
Не знам, в офиса външно парко място /с нормални размери/ е 50 лв на месец. Достъпа е с бариера, има видеонаблюдение и т.н. 600 лв на година.....на фона на 30 000 лв примерно.
Я не робувам на железото. Шкодата от чисто нова е уличница нищо че имам гараж. На Баварецо му е оказана честта да е в него, хахаххаха.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от sub_eleven » 25 Май 2021, 11:24

За мен лично гаражът е задължителен и не е обвързан с цената на колата. Задължителен е когато се ползва колата, но трябва и да е наблизо и на удобно място... Ако може и с топла връзка.... :lol: Дори през един блок не е достатъчно близо.

Но гледам около мен хора, вместо да бяха купили гараж, си купиха допълнителна кола и така. Въпрос на приоритети и на свикване. В гаражът в повечето случаи можеш да си сложиш и нещо друго, багаж колело и т.н. Ако е по-голям и мотор, дори атв освен колата.

На тия цени сега, трябва да ти е в блока за да ги дадеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 11:32

Гараж е чудесно да имаш, особено , нали ..как си требва, не кутийка. Ама при такива цени - не! Съжалявам, ама има много по-важни неща, за които тия пари биха отишли от да си купя кутийка с 4 стени и таван. Е нема къ да стане.
20 000 еур ще ги дам за образованието на едното дете примерно и ми е много по-важно от, че ламарината ще ми е на улицата.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от TNT » 25 Май 2021, 11:34

sub_eleven написа:Но гледам около мен хора, вместо да бяха купили гараж, си купиха допълнителна кола и така.

Любимият ми е с 3 коли, едната от които S500 :lalala: :driving: :bchug: И задължително трябва да са паркирани под терасата, цял ден се дебне. Имам чувството, че на обяд се прибира да види дали се е освободило място :lol: 1 кола ок, 2 коли... може да им е по-приоритетно. Ама да имаш 3 коли и да не си вземеш паркомясто или гараж - ей заради такива няма места за паркиране :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от steeN » 25 Май 2021, 11:46

Дъвкано 1000 пъти. Синя/зелена зона ще оправи тая работа. Въпрос на време да е навсякъде.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Leon » 25 Май 2021, 12:34

С колите нямам шанс да настигна цената на гаража си, но определено предпочитам евтина кола в гараж, отколкото скъпа с 20мин обикаляне и паркиране на 10 мин ходене пеша, ако намериш изобщо. Отделно винаги издраната и очукана кола, ако стои на улицата. Често и разбита. Навън в студ, сняг, жега, кал. Не, мерси. Гаражът е удобство и грижа за мен самия, после за колата. Стойостта на гаража ми се е вдигнала 2-2.5 пъти за 7-8г. и мога да го продам за 1-2 дни, ако го пусна, има огромно търсене. Така че цената на гаражите се определя от търсенето, размера и вида им.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от 3186 » 25 Май 2021, 12:49

В Слатина преди 3 години имаше надземни за 15к лв, в новопостроени блокчета. Уви тогава нямах възможност(всъщност акъл) да взема един. Сега са на двойни цени, а с поскъпването на строителните материали в последната година, високите цени ще се опрадвадат, та може да видим и нови върхове. Едва ли може да се назове нормална цена, това е субективно за възможностите на купувача.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2021, 14:22

steeN написа:Дъвкано 1000 пъти. Синя/зелена зона ще оправи тая работа. Въпрос на време да е навсякъде.


Да ако зоната стане 24/7 може, иначе е напълно безсмислена, след 19:00 места пак няма. Не ме питай от къде знам ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от blacksapphire » 25 Май 2021, 14:50

Пресен отпреди час :winky: До седмица ще изчезне.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 4269055259

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook