Нормална цена за гараж според вас?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Borymeckata » 25 Май 2021, 14:58

sub_eleven написа:За мен лично гаражът е задължителен и не е обвързан с цената на колата. ... Въпрос на приоритети и на свикване. В гаражът в повечето случаи можеш да си сложиш и нещо друго, багаж колело и т.н. Ако е по-голям и мотор, дори атв освен колата.

Така е, аз затова си харесвам гаража... Направил съм го да ми е приятно и чисто, имам си мивка, извел съм навън бърза връзка за водоструйката. Сглобил съм стелажи по едната стена и съм наредил много неща по тях. Вътре съм си направил малка работилница, имам и музика, чудя се за хладилник, но... гаражът ми е в същия блок и си нося студена бира от апартамента. Ако ми се отвори късмет да купя и съседния - тогава ще бутна стената между двата и може да стане много готино - да си прибера вътре освен колата, също и двата мотора, велосипеди, да разширя работилницата... Ама за момента не ми се получава.

Цени на гаражите няма смисъл да коментирам в дълбоката провинция... Моят го купих за 5 500 лева, с ремонта и материалите да ми е стъпил на 6 500. Помещение в същия блок е, двайсетина квадрата и с нормална височина, с отделен електромер и водомер.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от Rainbow » 25 Май 2021, 15:39

В провинцията - 10-15к лева (800 лева на квадрат). В София - ~20k евро средно (1000 евро на квадрат). Гаражът е най-яката екстра за една кола ;)

С тези пред блоковете ми е писнало, тези дни пак ме гледаха на кръв в друг район, видиш ли как съм се осмелил да спра на тъпака на "мястото".

Колата може и да не ти е скъпа колкото гаража, но следващата може и да е. Приятел така си взе хубав гараж с кола за 3к лева, и след 5 години си взе кола за 50к ;) А и в доста от случаите или имаш опция да купиш гараж с апартамента или после го духаш - имам и такъв познат. Не взе когато можеше на 8к евро, та го купи после същият за 15к :mhihi: А може и после въобще да нямаш опция с години за гараж в блока си. В сегашният ми само ще вметна, че наема на гараж е 200 лева и излиза един на 2 години ;)

Като съвет бих дал нещо, което ме светна една брокерка и после се замислих колко е права - ако може, по-добре да е подземен гараж. Надземните / партерни ги гледам около нас, как нон-стоп някой спира пред тях "уж за малко". И е нон-стоп разправии, стрес и т.н. и накрая хората си слагат и скоба пред гаража...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2021, 15:45

Rainbow написа:Като съвет бих дал нещо, което ме светна една брокерка и после се замислих колко е права - ако може, по-добре да е подземен гараж. Надземните / партерни ги гледам около нас, как нон-стоп някой спира пред тях "уж за малко". И е нон-стоп разправии, стрес и т.н. и накрая хората си слагат и скоба пред гаража...


Не, най добре е надземен в задблоково пространство. Аз подземни не харесвам, в много от случаите е влажно и няма спасение, също така както вече колегите споменаха има много подземни гаражи които седят празни защото заходите са ужасни. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от steeN » 25 Май 2021, 15:54

DigitalExile написа:
steeN написа:Дъвкано 1000 пъти. Синя/зелена зона ще оправи тая работа. Въпрос на време да е навсякъде.


Да ако зоната стане 24/7 може, иначе е напълно безсмислена, след 19:00 места пак няма. Не ме питай от къде знам ;)


Знам как е от първа ръка. София в същност е много назад с въвеждането като цяло.
Изобщо не е безсмислена, най-малкото драстично намаля трафика на разни кибици през квартала.
Спира се паркирането по градинки. Това с трите коли дето се даде пример е невъзможно и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от nero_ » 25 Май 2021, 16:05

Влажно става ако е гадна сградата. Надземен - лятото топло, зимата студено. Не си на сухо, когато вали, когато разтоварваш корите с яйца и доматите от село трябва да минаваш през входа и после целия блок да те гледа как ги пренасяш. Подземен гараж, в близост до асансьора - идеалният вариант за мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от barty » 25 Май 2021, 16:06

Сметките скъпо / евтино са ясни но най-важното е че като имаш гараж имаш къде да паркираш! Стойността на колата е без значение когато няма място!!!
Дали си с кола са 2000лв или 200 000лв място все няма :dunno:

Гаражите ще стават все по-скъпи. И аз се мръщех на цени от по EUR 9 000 а сега ще се радвам да купя за 10 000... а всъщност вече са по 15 000 евро.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от nxn » 25 Май 2021, 18:19

Аз се чудя, предлагат ми за 25к евро, вярно голям с паркомясто пред него, но бая ми се види.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от top » 25 Май 2021, 19:08

Моя гараж го купих през 2018г. в района на ул. Дунав и бул. Дондуков за 24000евро и се води двоен 12х2.80метра, около 34 квадрата, подземен в 10 годишна кооперация и колите се паркират една зад друга, най често държа само една кола. Като видях офертата хич не се и замислих... За мен е задължително където имам имот да имам гараж или паркомясто, без значение колко струва колата ми.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от sub_eleven » 25 Май 2021, 19:53

nero_ написа:Влажно става ако е гадна сградата. Надземен - лятото топло, зимата студено. Не си на сухо, когато вали, когато разтоварваш корите с яйца и доматите от село трябва да минаваш през входа и после целия блок да те гледа как ги пренасяш. Подземен гараж, в близост до асансьора - идеалният вариант за мен.

Мерил съм в надземния в блока ми, а и на паркирана кола не ми е показвало под 7 градуса зимата. В подземните не е кой знае колко по-топло, но като цяло наистина има по-малки амплитуди на температурата там. За сметка на това обаче влажността си е голяма, всеки влиза с мокра кола, зимата има дебилни хора влизат с по 25 санта сняг вътре..... Влагата седи на ниското и е трудно да излезе без вентилацията да работи. Топлата връзка е бонус пред надземния, но не забравяйте, че има и надземни с топла връзка. Аз ползвам един подземен, който е много просторен - над 30 квадрата. Там съм сложил влагоуловител, който отвреме навреме пускам. Без много зор си пълни казанчето от 6 литра. Ако не го пускам се усеща примерно ако имам някой кашон как става леко влажен след време.
nxn написа:Аз се чудя, предлагат ми за 25к евро, вярно голям с паркомясто пред него, но бая ми се види.

Според мен не се чуди много с това паркомясто - две коли са уредени. Но все пак да ти трябва, не за инвестиция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от blacksapphire » 26 Май 2021, 15:58

Ето и бирниците как ги оценяват външните паркоместа. :mhihi: :mhihi: :mhihi:


https://sales.nra.bg/tenders/41860#item44627

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от sub_eleven » 26 Май 2021, 17:28

Ето един интересен гараж

Вчера видях обявата - бил съм в този гараж, познавам собствениците, днес им звънях не през агенцията, разбира се.... Не клякат с цената и стотинка.

Може да влезе каквато се сетиш кола и да я вдигнеш, дори бус. Рампата е перфектна, локацията е перфектна... Цената е.... Си ебало мамата и то без подемника.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от BMW_POWER » 27 Май 2021, 7:37

sub_eleven написа:Ето един интересен гараж

Вчера видях обявата - бил съм в този гараж, познавам собствениците, днес им звънях не през агенцията, разбира се.... Не клякат с цената и стотинка.

Може да влезе каквато се сетиш кола и да я вдигнеш, дори бус. Рампата е перфектна, локацията е перфектна... Цената е.... Си ебало мамата и то без подемника.


Гаражът си заслужава всеки лев. Ако се изхвърлят боклуците, вътре можеш да паркираш три коли. Две долу и една вдигната. Направо си е Слънце. Чудно ми е, как още не са го лапнали :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от ildivvy » 27 Май 2021, 7:52

Подземния го купих 2012г за 7500Е, а надземния ми 'излезе 10000Е преди 1,5г . И в двата случая ми се виждаше скъпо, но и в двата случая не съжалявам! Най-малкото може да се гледа на тях като на инвестиция и тогава е 'по-добре' :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от немо » 27 Май 2021, 10:15

sub_eleven написа:Ето един интересен гараж
Може да влезе каквато се сетиш кола и да я вдигнеш, дори бус. Рампата е перфектна, локацията е перфектна... Цената е.... Си ебало мамата и то без подемника.

Що за малоумник е монтирал крика така?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Нормална цена за гараж според вас?

Мнение от sub_eleven » 28 Май 2021, 11:14

немо написа:Що за малоумник е монтирал крика така?

Един приятел го ползва са сервиз гаража, той си го е сложил, какво не ти харесва? Е могъл е плътно вляво да го сложи.... Мисля е направил така, защото е по-лесно с преден да влезе, ако беше вляво трябваше със заден да вкарва колите май.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook