Пукнатина на предно стъкло

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Пукнатина на предно стъкло

Мнение от FaceOff » 23 Май 2021, 20:19

Колеги, бърз и конкретен въпрос - Някой има ли скорошни впечатления от фирмите за възстановяване/лепене на шупли/пукнатини? В нета намерих един, който работи само на негов адрес, намира се в Горубляне, и още една-две фирми, които посещават адреси? Проблема е от днес, малка шупла с около 1см пукнатина от камъче. Ще съм много благодарен, ако имате и споделите впечатления!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2021, 20:56

Залепяй и не я мисли. :yes:
Ако е кадърен майстора, никога повече няма да тръгне. Ама не я карай така ако е с форма на звездичка вече, понеже има опасност на тръгне нацяло, особено ако се стопли от слънце или парно. Залепил съм много предни стъкла, нито едно не е тръгнало след това, стига майстора да е казал, че може да се залепи. Общо взето, на колкото по-малко страни са лъчите на счупеното, толкова по-лесно се прави.
За нещастие не мога да ти дам конкретни впечатление от София, но ако е някой, който от много години лепи, а не просто да поставя стъкла, не би трябвало да имаш проблем при никой.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от ivanski_2 » 23 Май 2021, 22:18

Пловдив - лепил ми е доста стъкла , винаги перфкетно и цените са супер меко казано

089 9202424

София - 1 път съм лепил там , човека се старае много наистина , без забележка а аз съм много капризен клиент …

087 8277763


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от Пилев » 23 Май 2021, 22:34

Ходил съм два пъти при тоз на Горубляне. Записваш точен час, отиваш когато ти е казал и свършваш за 20 минути. Работи доста добре.
п.п. лепни тиксо върху шуплата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от Kurtov » 24 Май 2021, 13:33

FaceOff написа:Колеги, бърз и конкретен въпрос - Някой има ли скорошни впечатления от фирмите за възстановяване/лепене на шупли/пукнатини? В нета намерих един, който работи само на негов адрес, намира се в Горубляне, и още една-две фирми, които посещават адреси? Проблема е от днес, малка шупла с около 1см пукнатина от камъче. Ще съм много благодарен, ако имате и споделите впечатления!


Аз съм ходил при този човек в Горубляне.
Каза ми, че ако пукнатината е стара, няма да може да се скрие.
Обяснението му беше, че там се събирало мръсотия и не може лепилото да влезе добре.
Все пак го залепихме, мисля че взе 35 лв.
Беше прав, моята пукнатина си остана и си се вижда, макар и малко резките да намаляха.
От тогава не съм забелязал да е станала по-голяма.
Преди повече от година е лепено стъклото.
Пукнатината беше във формата на звездичка, получи се от камъче.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от FaceOff » 24 Май 2021, 13:48

ivanski_2 написа:Пловдив - лепил ми е доста стъкла , винаги перфкетно и цените са супер меко казано

089 9202424

София - 1 път съм лепил там , човека се старае много наистина , без забележка а аз съм много капризен клиент …

087 8277763


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обадих се на този човек. Спечели ме с 'капризния клиент'.. и аз съм такъв :mhihi:
Довечера ще мога да споделя впечатления.
Моята пукнатина е от вчера, надявам се да се получи добре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от ivanski_2 » 24 Май 2021, 13:57

FaceOff написа:
ivanski_2 написа:Пловдив - лепил ми е доста стъкла , винаги перфкетно и цените са супер меко казано

089 9202424

София - 1 път съм лепил там , човека се старае много наистина , без забележка а аз съм много капризен клиент …

087 8277763


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обадих се на този човек. Спечели ме с 'капризния клиент'.. и аз съм такъв :mhihi:
Довечера ще мога да споделя впечатления.
Моята пукнатина е от вчера, надявам се да се получи добре.
Изображение



Задължително пиши какво е станало, да аз много претенции имах, ама да стане веднага, ама да не си личи, ама да е перфкетно... :mhihi: ,но нормално аз съм малко :kuku: по тема преден прозорец, даже ако гледам да купувам кола и тя е със сменян преден прозорец автоматично отпада като вариант.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от FaceOff » 24 Май 2021, 19:06

Хъмм.. Направи го човека.. пукнатината не си личи изобщо, но в средата, където беше шуплата си личи едно кръгче.. Снимах, ама утре ще снимам пак и ще кача, че не станаха добре.
Със сигурност ако тръгне цепнатина от същото място, или пак ме удари така камъче, ще сменя стъклото. Ако някога все пак реша да лепя някой джам, със сигурност бих пробвал на друго място.
Много благодаря на всички, които се включиха!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от speedhokk » 24 Май 2021, 20:23

И аз съм много доволен от човека в горубляне, но да уточня, че съм много НЕпретенциозен :mhihi:

Преди 4 години ми лепи стъклото, нямам проблеми досега. Още повече, че аз взех колата с пукнато и некадърно лепено стъкло, та се налага първо да чисти работата на предишния и тогава да лепи наново. Отделно и трябваше да ограничава една тръгнала "звезда" преди да я лепи.. абе бях се решил, че отивам на ново стъкло, но успя да го спаси и още съм си с него до ден днешен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от DigitalExile » 21 Юли 2021, 10:08

FaceOff написа:Хъмм.. Направи го човека.. пукнатината не си личи изобщо, но в средата, където беше шуплата си личи едно кръгче.. Снимах, ама утре ще снимам пак и ще кача, че не станаха добре.
Със сигурност ако тръгне цепнатина от същото място, или пак ме удари така камъче, ще сменя стъклото. Ако някога все пак реша да лепя някой джам, със сигурност бих пробвал на друго място.
Много благодаря на всички, които се включиха!


Още чакаме снимката :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от ekalchev » 07 Яну 2023, 14:26

Колеги имам 3мм пукнатина от камъче на предното стъкло, чудя се дали да ходя на майстор да я лепи или да си го залепя сам с тези DYI китове (https://www.youtube.com/watch?v=pA2N24nBcVg). Има ли голяма разлика от това което ще направи майстора и това което сам ще направя? Не изглежда да се изискват особени умения. Някой правил ли го е сам?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от barty » 07 Яну 2023, 14:42

Наскоро ползвах услугите на едно момче Илия, който ми залепи пукнатини и стана много добре
087-827-7763
За София

От него знам че най-важното е да не влезе влага в пукнатината.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от FaceOff » 07 Яну 2023, 14:44

Предполагам, че цената на комплекта ще е еднозначна с цената на ремонта. Не помня в моя случай колко беше, но е символична. Чудя се, с каското на твоята кола няма ли да поемат нов оригинален джам?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Яну 2023, 14:50

И да поемат, не бих сменил стъкло заради пукнатина, която могат да ми оправят на цена от една пица. Да не говорим, че тая пукнатина 3мм. най-вероятно никога няма да се разшири дори без да я пипа. С такива съм карал с години на такситата, не мърдат когато не са в самия край на стъклото или не са спукани на звездичка с бая лъчи. Залепяй ПРИ МАЙСТОР и не се занимавай. Цяло стъкло с атинсменят, винаги има шанс нещо да прецакат по монтажа и да ти влиза влага, шум, да одерат нещо, не, не, мани. Само ако е наложително.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Пукнатина на предно стъкло

Мнение от ekalchev » 07 Яну 2023, 16:11

Не ми се занимава с каско и да си загубя 1-2 дни за някаква пукнатина. Колегите в Ф10 форума ми препоръчаха този, идва на място и го прави https://remont-avtostakla.bg/.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook