Биричка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 21 Сеп 2021, 0:52

kasho написа:Аз бирите на Карлсберг - Пиринско, Шуменско и т.н. спрях да ги пия поради 2 основни причини:

1) Правят ги в Гърция и в Сърбия. Айде нЕма нужда. Ако ще е гръцка бира да е Митос, ако ще е сръбска... по-добре да е сливовица. Българската бира трябва да си се прави тука.

2) Използват царевица като съставка. От това още повече нЕма нужда. Трябва и в България да въведат баварския закон за чистота на бирата - т.е. една напитка може да се казва бира само ако е направена от следните съставки - вода, ечемик и хмел. Айде в днешно време може и да се осъвремени малко с още две съставки - бирена мая и пшеница за Вайсбирата.

Който не ми вярва да вземе едно кенче/пвц Пиринско и да чете съставки и произход.

Колкото до опаковките - тука в Германия като спомена, че в България имаме 2+ литра ПВЦ опаковка и ме гледат ей така :shock: Не им казвам, че съм пил/купувал такава, че ще спрат да ми говорят колегите :mhihi: Иначе и аз съм на принципа наливна > стъкло > кенче > ПВЦ.


++++много по 1
Само ще добавя за Пиринското, че в самото начало според мен нямаше кукуруз и си беше истинско. Помня на една от отпуските пък тъкмо бе излязло Младото ли, как беше. Тъй да ми хареса, викам си край, това е Бирата!! Трънки! Бях останал в България няма и два месеца и на тръгване ВЕЧЕ не бе същата.
Иначе бях замръкнал една вечер някъде в селцата около Априлци при един човек, който твърдеше, че е технолог на Шуменско! Приличаше БРУТАЛНО на самия Тодор Живков, Бог да го прости!:)
Та снвъпросния човек доста си говорихме за бири, естествено и той ме увери, че точно това се случва - днес е една, утре друга на хоризонта и обясни всъщност ЗАЩО се случва така, но упомена все пак:
Ако търсиш някакво що годе постоянство и качество, сравнително постоянно във времето-Шуменско!:)
Всички случйни събития и прилики и т.н и т.н :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 21 Сеп 2021, 1:01

Иначе не знам как е в Германия, ама тук ако и да ме гледат така :shock: като чуят за 2 литрово ПВЦ, то съвсем друго се оказва ако им го поднесеш на аванта. Почват да лочат кат смоци и да благославят. Дока свърши естествено. После пак гледат :shock: Лицемерчета, сър..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Биричка

Мнение от Jordana » 21 Сеп 2021, 8:15

Тя евтината бира в Германия не е много по скъпа от тия пластмаси . Примерно 1 бира кромбахер 0.5л струва около 0.6лв ако купиш каса бира . Тука 1 литър гнусна бира в пластамасово шише е около 2 лв .
Германеца масово пие евтина бира от сорта на хайнекен бекс кромбахер карлсберг и други . Тия скъпите бири по 1 евро бутилката и нагоре не са много често купувани . В дринк шоповете тия бири са на стекчета по 6 или 8 и повечето са разкъсани което означава че дойчо си е купил 1 бира . Само гъзаритие купуват бира от 5 -6 евро сета . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Биричка

Мнение от kasho » 21 Сеп 2021, 14:47

Jordana написа:Тя евтината бира в Германия не е много по скъпа от тия пластмаси . Примерно 1 бира кромбахер 0.5л струва около 0.6лв ако купиш каса бира . Тука 1 литър гнусна бира в пластамасово шише е около 2 лв .
Германеца масово пие евтина бира от сорта на хайнекен бекс кромбахер карлсберг и други . Тия скъпите бири по 1 евро бутилката и нагоре не са много често купувани . В дринк шоповете тия бири са на стекчета по 6 или 8 и повечето са разкъсани което означава че дойчо си е купил 1 бира . Само гъзаритие купуват бира от 5 -6 евро сета . :mhihi:


Пич, не ти е съвсем точна информацията. Евтинджос бирата върви навсякъде, но дори някои от евтините марки са доста прилични - най-вече тези, които са отбелязани като "сварени според баварския закон за чистотоата на бирата".

Иначе за другите части на Германия не знам как е, но в Бавария бирата я боготворят. Призната е за "хранителен продукт" и съответно я облагат с ниския налог за ДДС 7%. Локалните качествени бири се купуват доста, дори и да са в горния ценови сегмент - над 80 цента. Това лято на моменти трудно се "вреждах" за радлер с вайсбира Grüner (локална марка). А зимата беше така с Нюрнбергския Tucher Kellerbier (полутъмна, нефилтрирана, непастьоризирана). Също така миналата зима от Октомври някъде започнаха редовно да пускат на промоция Franziskaner Weissbier (добра маркова, но индустриална бира) - ако вземеш каса ти идва 50 цента бутилката, иначе е някъде между 90 цента и 1 евро. Даже и аз отмъкнах няколко пъти. Ердингер и Пауланер също са скъпи и индустриални, но са баварски и са добри и съответно вървят. А точно гадните бълвочи от сорта на Хайнекен, Бекс и подобни се заседяват по рафтовете. Всичко е по-скоро въпрос на качество, отколкото на цена.

Та така, за всеки влак си има пътници. Скъпите бири, ако са качествени, си вървят доста. :bchug:

P.S. Така ми се припи сега, ще взема да си отворя едно Францисканерче и аз... :D


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 21 Сеп 2021, 19:30

В Дания имаше много богат асортимент масови немски бири, на смешна цена и с изумително високо за парите си качество.. :shock:
А тамошните Карлсберг и Туборг само по името си приличат с тия на нашия пазар..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Биричка

Мнение от Binev_OuT » 21 Сеп 2021, 19:40

То немска ниско качествена бира е трудно да срещнеш.
Има разни шитни в пвц по 0,5 като перленбахър и други такива по 25 цента(без опаковката) , но от там на горе всичко става.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 21 Сеп 2021, 21:53

ivoaudi написа:Иначе не знам как е в Германия, ама тук ако и да ме гледат така :shock: като чуят за 2 литрово ПВЦ, то съвсем друго се оказва ако им го поднесеш на аванта. Почват да лочат кат смоци и да благославят. Дока свърши естествено. После пак гледат :shock: Лицемерчета, сър..

Не бе, те хората само за да не те обидят... Пият я насила, с отвращение. :mhihi: :mhihi:

Сега проверих, всички пишете за "РVC" бутилки, но всъщност става въпрос за PET - съвсем различна полимерна пластмаса. На тая разтворители като ацетон не й действат, само хлороформът й променя цвета. Като чета, излиза, че е подходяща за опаковка на хранителни продукти - не пропуска кислород и не се разтваря от нищо... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 22 Сеп 2021, 1:22

Един приятел беше се занимавал сериозно с бири и разказваше, че проблема при PET(това не пречи да си му викаме PVC) се получавал главно при нагряване, изпускал се някакъв газ и при определени условия влиза в съединения с някои съставки в храните. От там промяната във вкуса и вредите от такива амбалажи. Ся, Колко добре си спомням няма как да проверя, че го бих здраво и ся не се понасяме :oops:
Аз лично, стига да ми е студена и газирана бих си я пил с удоволствие и в тенджерка да ми я сипят, но не оспорвам, че е възможно хора да усещат брутални разлики в различни амбалаж и
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 24 Сеп 2021, 11:12

Ей, покрай тия смени, цяла седмица не успях да пробвам новата бира:

IMG_20210924_115939_copy_1689x2250.jpg

Поне на опаковка го докарва, не е евтина и предполагам, че ще ми хареса. Но не искам да я изгълтам набързо, а да седна с кеф и да я опитам мераклийски... :bchug:

Като я отворя - ще докладвам.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 25 Сеп 2021, 16:45

Дювел е на малко промо в (де)Билла :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Биричка

Мнение от barty » 08 Окт 2021, 17:31

Efes 7.5% @ Tuborg 9.0% от Турция.
Още не съм ги пробвал но изглежда са доста силни бири.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Биричка

Мнение от kiko » 08 Окт 2021, 18:43

9% ебаси скоро-смъртницата:shock:
IMG_20210922_205734.jpg

И да не съм офф,тука малко интернационално съм ги събрал да се видят като за последно :mhihi:
2beer or 3beer? that is the qestion :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 08 Окт 2021, 21:03

Наздраве, колега, Лефф е по 2 лв в Лидл сега :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Биричка

Мнение от kiko » 08 Окт 2021, 21:10

Bogat-Beden написа:Наздраве, колега, Лефф е по 2 лв в Лидл сега :bchug:

cheeers :bchug: а в кауфланд короната е на 1.8 а туборг кенче на 1лв.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 09 Окт 2021, 15:23

Взех си Буд в кутийки, на промо от ЛиТъла, заедно с някаква скъпарска джендър мента- Болс :dunno:
Много обичам мента с бира, не е приятно напиването така, ама :lol:

П.С. Ментока е лудница :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook