Биричка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Биричка

Мнение от Ant0n » 09 Юни 2021, 19:44

И аз имам от джъмбо "халби" и не ми харесва да пия бира от такива чаши... като котешки език са. Иначе Парленбахера от Лидъл, особено за тия пари, ми е фаворит напоследък. Скоро опитах и червена бира Hop Rider и също останах приятно изненадан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Биричка

Мнение от sobiss » 09 Юни 2021, 23:58

Перленбахера като цена-качество няма конкуренция в БГ.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 10 Юни 2021, 14:15

Малко импрувнах проекта за бирената лавичка. Дразнеше ме, че дъските провисват в средата... Не бях сигурен как точно да ги подпра, и натоварването е променливо... Накрая измислих да ги окача с една шпилка към тавана - стори ми се най-просто, а и има възможност за регулиране:

B1.jpg


B2.jpg


Тааа... така го измислих. Изглежда просто и лесно за изпълнение, но падна много мерене, даже отвес пусках през дупките на дъските, за да съм сигурен, че шпилката ще дойде вертикално. Иначе години наред ще гледам нещо криво в кухнята и ще ме бъде яд на себе си... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 13.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525iA

Re: Биричка

Мнение от kravun » 10 Юни 2021, 16:06

Пробвах radeberger,според мен е форда на бирите... :bchug:
по-добре 2л пепси от 1.6л хонда

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Биричка

Мнение от Exclusive89 » 10 Юни 2021, 16:44

И аз напазарувах от 5 литровият Перленбахер и Леф Брюн. Леф съм пил и е хубава бира, ще видя как е Перленбахера.. :bchug:
П.п. Kasteel Rouge, хич не ми хареса... много е сладникава. :no:
Последна промяна Exclusive89 на 10 Юни 2021, 16:48, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Биричка

Мнение от ivanski_2 » 10 Юни 2021, 16:44

Странно, а тогава в какви чаши пиете бира, щом тези не ви допадат. :dunno:
Аз не знам как да го обясня, но в някои чаши ми е в пъти по-приятно да пия бира от други. :mhihi: :kuku:

kravun написа:Пробвах radeberger,според мен е форда на бирите... :bchug:


Ама мустанг или фокус :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Биричка

Мнение от Jordana » 10 Юни 2021, 17:47

https://www.google.com/search?q=%D1%87% ... oTLebLaFtM

Ето в такива най обикновени бирени чаши , джъмбо чашата нямам предствава какво е не ходя в джъмбо .
Странно, а тогава в какви чаши пиете бира, щом тези не ви допадат

Малко импрувнах проекта за бирената лавичка. Дразнеше ме, че дъските провисват в средата

Една от малките халби липсва на тази картинка . Местата на шуменското и стела артоа са разменени .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Биричка

Мнение от apexs » 10 Юни 2021, 22:03

Чашата е много важна, както при повечето алкохоли. Не напразно голяма част от брандовете си имат собствени модели чаши и е добре да се пие от тях.Особено по скъпите. Например Leffe blondе и Grimbergen blonde по вкус са доста близки и чашите им също . Чашата " отключва " определени аромати и вкусове. Ерингер също има определен начин на сервиране, температура и т.н в собствената си чаша .

Така, че не напразно бирата по някога е по- вкусна в определени чаши ... или жега :D :bchug: :bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 11 Юни 2021, 6:36

Jordana написа:Една от малките халби липсва на тази картинка . Местата на шуменското и стела артоа са разменени .. :mhihi:

Наблюдателен си... :yes: :yes:
Не спазвам определен ред на подреждане, това не е изложба, а място за временно, краткотрайно съхранение на бирата, преди да бъде наредена в хладилника отдолу. А за малката халба е ясно - по това време беше пълна и запотена на масата. Нали трябваше да отпразнувам успешното приключване на СМР (строително - монтажните работи)... :mhihi: :mhihi:

Вчера минах през местната бакалия - имаше друг вид руска бира на прИмоция. И аз, естествено, се възползвах... :ok:
B3.jpg


В стъклените бутилки по-бавно се охлажда, та отложих дегустацията за тази вечер. Всъщност съм я пробвал и преди - не беше лоша. А бутилката е с дръжка и широко гърло с капачка на винт - става за вино и други течности да съхраняваш.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Биричка

Мнение от hell's angel » 11 Юни 2021, 6:42

apexs написа:Чашата е много важна, както при повечето алкохоли.


Много ми е интересно тия 2-3 литрови халби какви аромати подчертават ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Бирената химия не се влияе чак толкова от въздуха, та формата на чашата да има кой знае какво значение в разкриването и отключването на аромати. За вкуса определящи са инградиентите, степента на газировка и температурата. Това, което се усеща като аромат в чашата е 90% мирис, който не се долавя толкова като се кърка от бутилката. Останалото, по-скоро е визуален ефект и стимул и създава донякъде усещане за "лукс" и красота, с по-"тарикатската" чаша. Все пак, потната чаша с два-три пръста пяна и изплуващи мехурчета изглежда доста по-добре от бутилката към която си посегнал преди малко с дръжката на вилицата :ok: А и повечето известни чаши са станали икони в тоя занаят и директно се визуализират когато човек си помисли за бира. ВЕрно има разни ейлове, дето ги сервират в дребни лаленца и може временно да се усетят разни нотки на различните им регионални маи, ама то е бая краткотрайно и захласането по тях повече бие на снобария.... Последно - част от газировката се отделя докато си пълним чашата и не се надуваме чак толкова, колкото ако си я сипем директно в корема от бутилката :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 11 Юни 2021, 11:34

Казвам го не за да опонирам когото и да било, но аз например пия единствено и само директно от бутилката. Причината е много проста, че охладена чаша няма кой да ти носи в масата места за пиене на бира по света. А бутилката си е вече охладена и спомага да се позадържи температурата.
Разликата в температурата за последните 100мл е поне около 5 градуса
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Биричка

Мнение от vicho » 11 Юни 2021, 12:29

ivoaudi написа:...


тук много се съгласих :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 11 Юни 2021, 13:45

А аз си помислих, че пак ще ме нахокат :yes:
Всъщност като говорим за бири и като ме попитат каква харесвам, все отговарям - газирана и студена! Тоест, дори и най-евтината, обикновена, ако ще и разредена бира ако е ХУБАВО изстудена ми е несравнимо по-предпочитана от възможно най-екзотичната и специална, обаче топла. Затова и не се обаждам много в темата, щото мога да си пийвам спокойно и евтини бири и пак да им се кефя. Абе, всеки си знае..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 11 Юни 2021, 17:16

Седам на Гримберген, Паулайнер, Лидлско занаятчийско в кутии, Хайнекен бутилка и после ше тапя с черно джони и енерджи, наздраве май френдс :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Биричка

Мнение от Jordana » 11 Юни 2021, 17:49

Вчера последната бира за тест беше столично вайс , не е моята бира със сигурност . Много натрапчив вкус на ванилия , не е гадна по скоро странна за мен бира . Днес съм на старобрно да си оправя малко вкуса че последните 20 литра бира бяха най различни от пълен провал до щастието на жадния бираджия :mhihi:
Не съм пробвал още жигулито и скандинавските , но теста така или иначе беше за бири в кварталния битак .
Във виртуалната ми ранг листа за пазаруване попадат leffe старобрно будвайзер старопрамен перленбахер амстел .... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook