Биричка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 10 Сеп 2021, 17:07

Изображениенов любимец
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 18 Сеп 2021, 17:00

Жена ми все се кара, че съм купувал тесни чаши - не можела да бръкне вътре да ги измие. Ето, да видите как мисля за нея:

IMG_20210918_175228_copy_1930x1449.jpg

В литровата халба и с две ръце може да бръкне. Дано е щастлива сега! :mhihi: :mhihi: ей
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Биричка

Мнение от Jordana » 18 Сеп 2021, 17:18

Някой има ли идея защо една и съща бира е различна в пластмасова бутилка в стъклена бутилка и в кен ?
Амстела ми е пресен пример , кенчето става може да се каже читава бира обаче пластмасовата бутилка е пълен пикоч .
От Загорка се прави и кена и пластмасовата , Като цяло всички бири в пластмасови бутилки са значително по гадни от същите в стъкло .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Биричка

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2021, 17:29

Снощи ходих в Club 1857...добър избор от немски бири, всички които пробвах бяха много добри.
Хубавата кухня с джолани и различни вурстове е бонус :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 18 Сеп 2021, 19:18

Аз имам теория. Често съм чувал, че тая бира са я развалили, а пък другата са я оправили. Всъщност, ти веднъж си жаден, друг път се наливаш насила. Веднъж бирата е студена, друг път е топла. Веднъж си на кеф, друг път си притеснен за нещо. А бирата си е винаги една и съща... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Биричка

Мнение от mr_petroff » 19 Сеп 2021, 7:00

:yes: :bowdown:
Borymeckata написа:Аз имам теория. Често съм чувал, че тая бира са я развалили, а пък другата са я оправили. Всъщност, ти веднъж си жаден, друг път се наливаш насила. Веднъж бирата е студена, друг път е топла. Веднъж си на кеф, друг път си притеснен за нещо. А бирата си е винаги една и съща...

:dunno: :dunno:
- Това не е теория , това е истината .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Биричка

Мнение от TNT » 19 Сеп 2021, 15:27

Тук подкрепям Джордана. Стъкло > кен > PVC-арка :lol: Да не кажа, че от Бургаско PVC-то и глава ме боли, докато от стъкло нямам проблеми. Наливната нарочно не я споменавам, щото там вече от още повече неща зависи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Биричка

Мнение от ildivvy » 20 Сеп 2021, 6:26

От хора работещи в бранша знам, че бирата си запазвала качествата и вкуса най-добре в кенчето. Другите, особено пластмасата, го променяли с различна бързина...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Биричка

Мнение от TheDriver » 20 Сеп 2021, 8:22

Аз съм убеден че каквото и да се сложи в пластмаса от вода до ракия, то поема от гадната пластмаса. Ракията разбира се по-бързо от водата, като наличието на слънчева светлина и време в пластмасовата опаковка са от значение. Много време и подигравки ми отне, за да приуча хората около мен, че ще ползваме само стъкло.

От кенчето не ми е приятно да пия по няколко причини и за това ги избягвам. :dunno:

Иначе си прав за температурата мечо, има огромно значение за вкуса на бирата. :yes: Аз обаче я преценявам по главата на другия ден - от пиринското ми стига 1 бира, за да я усещам в главата си на другия ден например.

Хубаво е стъклото, но от време оно влачи основния си проблем - измиването и наличие на остъчен материал от него. особено за хора като мен които обичат да пият направо от бутилката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Биричка

Мнение от Borymeckata » 20 Сеп 2021, 8:31

Аз различните опаковки ги разглеждам единствено като фактор за температурата... В металното кенче бирата се охлажда и стопля най-бързо. Съответно в стъклената бутилка се охлажда най-бавно, но после стои най-дълго време студена (температурна инерция, демек). Пластмасата е някъде по средата... :dunno: :dunno:

През лятото в жегата, замразявам халбите във фризера, като естествено предпочитам да са възможно най-дебелостенни. Сега, като захладня, не ми е толкова съществено, даже предпочитам бирата да е само хладна, вместо ледена.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 20 Сеп 2021, 9:05

Пластмасова не пипвам от години, не щото съм богаташ, а просто намалявам количеството и компенсирам с качеството. С кеновете съм ОК, но предпочитам стъкло най-веке..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Биричка

Мнение от Jordana » 20 Сеп 2021, 9:16

Аз пластмаса от години не купувам , обаче покрай теста на масови бири в кварталния битак си харесах няколко които имат пластмасова бутилка 1л и реших да пробвам . Обаче ядец , нещата не са добре с пластмасата и продължавам на кенчета и стъкло . Като качество на бирата за мен няма особено разлика в кен и стъкло . Не става въпрос за тия лафове "развалиха я тая бира " а за една и съща бира купена в три различни опаковки и сложена в един хладилник . Пластмасата е кофти , тя и цената е като за бюджетна и бирата и не е същата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 13.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525iA

Re: Биричка

Мнение от kravun » 20 Сеп 2021, 17:58

Пиринско ПВЦ охладено влиза като два лева в гъдулка особено след 4 рози хахахахах :bchug:
по-добре 2л пепси от 1.6л хонда

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Биричка

Мнение от kasho » 20 Сеп 2021, 19:19

Аз бирите на Карлсберг - Пиринско, Шуменско и т.н. спрях да ги пия поради 2 основни причини:

1) Правят ги в Гърция и в Сърбия. Айде нЕма нужда. Ако ще е гръцка бира да е Митос, ако ще е сръбска... по-добре да е сливовица. Българската бира трябва да си се прави тука.

2) Използват царевица като съставка. От това още повече нЕма нужда. Трябва и в България да въведат баварския закон за чистота на бирата - т.е. една напитка може да се казва бира само ако е направена от следните съставки - вода, ечемик и хмел. Айде в днешно време може и да се осъвремени малко с още две съставки - бирена мая и пшеница за Вайсбирата.

Който не ми вярва да вземе едно кенче/пвц Пиринско и да чете съставки и произход.

Колкото до опаковките - тука в Германия като спомена, че в България имаме 2+ литра ПВЦ опаковка и ме гледат ей така :shock: Не им казвам, че съм пил/купувал такава, че ще спрат да ми говорят колегите :mhihi: Иначе и аз съм на принципа наливна > стъкло > кенче > ПВЦ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Биричка

Мнение от TNT » 20 Сеп 2021, 19:51

Наливна са ми сипвали и вкиснала в заведение, та там е зависи :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], momo-1st, zAcK

Последни теми
Facebook