Разликата между активи и пасиви

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Zagy » 21 Май 2021, 6:44

Jordana написа:Ако ти се налага да четеш такива книги за да станеш част от елита , е най сигурния признак че не си за там . :mhihi:
Ако искате да станете богати единственото нещо към което трябва да се стреми човек е да попадне в такава среда където се въртят големите пари . След време сами ще разберете начина как да дойдат при вас или ще разберете че не ставате за чеп за зеле . Никой не е забогатял от четене на такива книжки , забогатяват тези дето ги пишат . Дори моето лично мнение е че подобни четива правят простите нещо по сложни и трудно разбиреами , объркват читателя повече от колкото помагат .

:yes: :yes: :yes:

Всички подобни книги и други такива глупости паразитират върху неуверените и слабите. Мнението ми за тях е крайно негативно, също като за всякакви лайф коучинги и други такива тъпотии.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от mbw_code » 21 Май 2021, 7:15

Ха-ха! Щом започна обсъждането на подобни книги, да очакваме ли някой да започне да предлага акции в един парк разположен до автомагистралата малко преди Варна? 'Сигурна инвестиция по- добра от златото'
От тази организация освен акциЙ предлагат цял набор от книги за бързо забогатяване.
:mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от spacepl » 21 Май 2021, 8:12

"Здравейте, семинарът "Как да не станем жертва на измама" се отменя. Пари за билети няма да се връщат."

Това ми е мнението за тия книжки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от TNT » 21 Май 2021, 8:29

Kurtov написа:Здравейте.

В едната тема криптото е измама, в другата акциите и брокерите, тука книгите са измама и не трябва да се четат :mhihi: Прочети и втората книга "Четирите потока на парите", прочети и някой друг автор - мисля в друга тема ти препоръчах "Най-богатият човек във Вавилон". Кийосаки не знам колко бизнеса е фалирал, ама Ферари кара скъсаняка :mhihi:

sub_eleven написа:И сами по себе си парите са нещастие.

Парите са просто ускорител. Ако си лайнар - ставаш по-голям лайнар. Ако си пич - ставаш по-голям пич. Проблема е, че повечето хора са лайнари. На парите нищо им няма.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Разликата между активи и пасиви

Мнение от steeN » 21 Май 2021, 8:32

TNT написа:Парите са просто ускорител. Ако си лайнар - ставаш по-голям лайнар. Ако си пич - ставаш по-голям пич. Проблема е, че повечето хора са лайнари. На парите нищо им няма.


Факт.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от sub_eleven » 21 Май 2021, 8:54

Обяснете как точно ще станеш по-голям пич с парите?

п.п Странно е при толкова други книги, да чета книга за пари. Ако са философски разсъждения само ок.

Принципно истински съжалявам хората, които мислят само за пари и забогатяване(нямам предвид автора на темата разбира се или който и да е друг тук)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Exclusive89 » 21 Май 2021, 9:17

Zagy написа:Всички подобни книги и други такива глупости паразитират върху неуверените и слабите. Мнението ми за тях е крайно негативно, също като за всякакви лайф коучинги и други такива тъпотии.

Книгите са глупости, а човек да се прави на мега компетентен в темата за крипто, и да драска как биткойн нямало да пада под 40-50к са мега умни приказки :mhihi: Сори, ако не си бил ти. Само не подкачай, че хейтя крипто валутите...не, не хейтя даже имам малка сума вкарани и в крипто :smoke:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Bogat-Beden » 21 Май 2021, 9:19

sub_eleven написа:Принципно истински съжалявам хората, които мислят само за пари и забогатяване(нямам предвид автора на темата разбира се или който и да е друг тук)
Имам няколко такива близки познати (взех да се дистанцирам), които са се изгубили тотално... Жалка и най-вече комплексарска история. На всичкото отгоре са вече на сериозна възраст и никога не са имали много пари... :lol:
Дано да проимат и да разберат, че няма да им донесе това, което очакват.
По темата, книгата я четох преди 20на години и понеже тогава учех финанси в "университета", реших да се доверя на доказаното и "утвърденото", за което много съжалявам... Едно от най-смислените неща в тази книга, които изстрадах като истина - училище те прави перфектен служител. Не ти дава най-важните знания/умения за лично развитие и истински прогрес в живота, а те прави зомбиран папагал. Наливат ти 90+ процента ненужни знания, които в най-добрия случай да ползваш в кариерно развитие като наемен работник. В училище не се учи нищо за креативност, самостоятелност, инвестиране (навремето се възприемаше за нещо като ядрена физика, само за свръхбогати гении едва ли не..), не ти дава дори базова икономическа и правна култура.. Хубаво поне че в уни-то понаучихме нещо за основи на държавата, данъци, управление и т.н.. Ама трябва да се учи в даскало, а не в 9ти клас да четеш за хомозиготност по рецесивния алел :kuku: :help: , което служи евентуално на 0.001% от завършилите даскало. (Изключвам ФБ професорите и многознайковците по всяка тема..)
Може да не е приложимо всичко, което е писал Киосаки за нашата крива балканска действителност, но някои принципи са универсални и човек може да опита. Да станеш милиардер е брутално нереалистично, ама не ти е и нужно.. Стига даже да се научиш как да изкарваш същия доход, който имаш и в момента като служител, но работейки за себе си, с по-малко нерви и усилия и без да трепериш на комплексиран бай .уй началник и да се тровиш с малоумни колеги и тегави клиенти. Все е нещо :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от 3186 » 21 Май 2021, 9:30

Абе не знам колко е шано да се четат подобни книги, но откакто преди 2-3 години я прочетох, заедно с още 1-2 подобни, започнах да "плащам първо на себе си". Няма как да не съм доволен, защото дотогава пари спестявах само в краен случай :mhihi: . sub_eleven много правилно обаче отчете, че трупането на богатства като самоцел няма да те направи нито по-щастлив, нито по-добър човек, затова и лично аз търся някакъв баланс и гледам да не издребнявам за всеки похарчен лев. Другото много полезно започнах от тези книги е да си водя точен отчет на разходите/приходите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от kikko » 21 Май 2021, 9:37

Не е добре да се изпада в крайности. Хубаво е човек да плаща първо на себе си, да се опитва да купува активи и да избягва пасивите, но не това да е начина му на живот. Да пестиш от всичко и да се мъчиш да го инвестираш означава да живееш като идиот. Вземи един апартамент да даваш под наем, но не се отказвай от почивката със семейството, БМВ-то, бутилката качествено уиски или добрата пура. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от TNT » 21 Май 2021, 9:41

Който е прочел книгата, щеше да знае, че вътре пише точно това. Няма смисъл да си богат, ако ще живееш като беден :wave:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Jordana » 21 Май 2021, 9:46

За да си правя разчет на финансите трябва киосаки да ми го напише ? За да не бъда чичо скруч и плюшкин 2 в 1 трябва киосаки да ми го напише .. :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Zagy » 21 Май 2021, 9:55

Exclusive89 написа:
Zagy написа:Всички подобни книги и други такива глупости паразитират върху неуверените и слабите. Мнението ми за тях е крайно негативно, също като за всякакви лайф коучинги и други такива тъпотии.

Книгите са глупости, а човек да се прави на мега компетентен в темата за крипто, и да драска как биткойн нямало да пада под 40-50к са мега умни приказки :mhihi: Сори, ако не си бил ти. Само не подкачай, че хейтя крипто валутите...не, не хейтя даже имам малка сума вкарани и в крипто :smoke:

:D :D :D

Не съм бил аз - мен даже ме определят като крипто хейтър, и честно казано не са много далече от истината :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от Kurtov » 21 Май 2021, 11:52

steeN написа:Колата винаги е пасив, независимо какво правиш с нея (освен ако не е Мустанг '69, който си купил преди 20 години :mhihi: )
Имота ако е за лично ползване е пасив. Ако е за инвестиция е актив :lol:


И аз така ги виждам нещата. защото инструмента, или колата сама по себе си не ми носи приходи.
Или пак бъркам ?
Напълно съм съгласен, че човек не трябва да живее само за парите.
Идеята ми е малко да си променя начина на мислене, защото в момента не съм богат, нито съм от средната класа, а съм беден.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Разликата между активи и пасиви

Мнение от sub_eleven » 21 Май 2021, 12:20

Kurtov написа:Идеята ми е малко да си променя начина на мислене, защото в момента не съм богат, нито съм от средната класа, а съм беден.

A щастлив ли си?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook