Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя опция бихте избрали за вас?

Чисто нова, по-ниска серия (БМВ Х1)
5
7%
2-5 годишна, по-висока серия (БМВ Х3/Х5)
41
61%
8-10 годишна, по-евтина, висока серия (БМВ Х5)
21
31%
 
Общо гласове : 67
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от alekangg » 23 Май 2021, 21:21

c04 написа:
acho.rs написа:както отмина времето на телефони, телевизори, перални 2ра ръка

Това пък как го реши? :shock:


И аз се чудя, дори в София има магазини за дрехи втора употреба, а в останалите градове са си масово явление, дори има опашки когато получават стока.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от TNT » 25 Май 2021, 9:53

grkv написа:Въпрос на среда.
И аз нямам познати и приятели, които си купуват фурна за вкъщи втора ръка, ама редовно виждам БГ бусчета натоварени догоре с бяла техника от някъде си, та явно имат пазар.
В нечии среди пък се говори само за ролс ройс, бентли и ферари, БМВ е за плебса, за ползвано такова пък да не говорим... въпрос на среда.

:yes: :yes: :yes:

Влезте само в БМВ групите за части купува-продава във фейсбук, да видите какви балъци сте, ако си купите нова част :mhihi: Това накладки втора ръка, маркучи, гумички - само масло втора ръка няма :lol: И крушки втора ръка се продават.

АйфонЯ и той върви яко втора ръка. А за бялата техника - че то магазини има навсякъде :dunno: И ако трябва някой уред за квартира, в която не се знае колко ще се живее... що пък да не :dunno:

За нови коли сме далече много. Да не говорим, че в България 60% от пазара на нови автомобили е в София. Останалата част от страната направо да я задраскваме. То и без това морето в Гърция, а ските в Алпите :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 10:41

Че какво и е на 2-та ръка ?
За всеки влак си има пътници. Не съм особено фен на втора ръка, но и за дрехи и за техника има хубави неща секънд хенд. Е ся гледан една дрешка на детето и щото е Карл Лагерфелд - люс 150 лв. Ако същата я има 2-ръка за 20 - зимал съм я :))
Ново Ариели, Нео, Беко и подобни и втора ръка Miele кое е по-добре?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от grkv » 25 Май 2021, 11:52

Беко, Миеле, Лагерфелд или Зара... въртим, сучем и накрая пак стигаме до нова шкода или малко ползвано БМВ за тее пари? :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Моджо » 25 Май 2021, 11:56

Еми докъде да стигнем :))
Имаш кешовица - ново БМВ от магазина и не ти дреме.
Немаш много- или ново , ама не БМВ или БМВ, ама ползвано
Немаш хич - Опелче втора ръка и си ти. Здрави и евтини.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Oblivion » 25 Май 2021, 18:34

Като имаш кеш нова ако си майстор си вземи 2-5 годишна това е за мен когато говорим за висок клас автомобили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Rainbow » 16 Авг 2022, 10:43

В крайна сметка се спрях на варианта нова, но стана Х3, заради размера главно, както и малката разлика в цената спрямо Х1 (Х1 е симпатична, но малко ми малее, дори телефона ми не влиза в отделението за телефон, вече предстоящата 100% електричка изглежда много яко). Отделно последната година цените на 2 годишни станаха колкото на такива от магазина, та... :mhihi:

Едни 10 месеца чакане и воала :driving:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от nero_ » 16 Авг 2022, 10:54

Честито, да ви заведе бързо и безопасно на много красиви места!
Може ли да споделиш дали бяха склонни на отстъпка или са се позатегнали нещата сега когато търсенето надвишава предлагането?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Rainbow » 16 Авг 2022, 11:05

Благодаря! Бяха тогава (преди година дадохме капарото), но в момента почти не са, както и тогава точно почваше затягането. Коли няма много, съответно дори от БМВ централата са орязали отстъпките. И не само тук, следя и UK/USA форумите и там е същото...

Отделно колко драми имаше за екстри (и все още има). БМВ 100 пъти си променяха конфигуратора и отпадаха екстри или чакаш, но без срок. Много скоро най-вероятно ще индексират и цените нагоре, та в близко време нещата се промениха определено към зле за клиента (но то кое ли не скочи в цена).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Нова, 2-5 годишна или "стара" кола?

Мнение от Jorixa » 16 Авг 2022, 11:30

Аз моята Х1 я взех чисто нова от конфигуратора за 75к лева с почти всички екстри (без HUD и голяма навигация) с голяма отстъпка от дилъра. Ако беше 120к лева (както е в анкетата) не бих се и замислил дори. Та, реално оферта е да се вземе това което е оферта :lol: За това се дебнат промоциите. Иначе обективно погледнато може би 4-5 годишна кола е най-добре, тъй като тогава най-много се обезценява. И все пак спрямо евтино Х1 и по-скъпо Х3 със сигурност бих взел Х1-то, просто защото са почти еднакви коли (единствено багажника е малко по-голям в Х3-ката, но не мисля че си заслужава разликата в цената).

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook