За шофирането и болките в кръста...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

За шофирането и болките в кръста...

Мнение от grkv » 17 Май 2021, 21:24

Привет, момци!
От няколко години ме мъчат болки в кръста при заседяване. Нямам нещо прехапано, не са остри, пронизващи и т.н., просто тежест в долната част на гръбнака като се позаседя седнал час-два-три.
В ежедневието съм си намерил лек - спорт през ден след работа и по-малко заседяване, ама седна ли в колата повече от час и нещо два и веднага ме почва, та искам да слизам да тичам...

Сегашната кошница е с комфортни седалки дето могат на практика всичко, сума статии изчетох в нета кое как да наглася и пак нещо не ми се получава.
Имам чувството, че не мога да седна докрай назад така, че да опра отзад в облегалката и ми се струва, че кръста ми ''виси''... :dunno:
Играх си много и с лумбалната опора, като я сваля долу на кръста и я издуя така, че да ми подпира кръста се чувствам като наказан, все едно съм се облегнал на тръба, та пак не е вариант.
Даже имам и едни мехчета под седалката, дето редуват ляво-дясно и местят таза да не се схващам. Обявявам го за най-безсмислената и дразнеща екстра евър.

Та, помагайте с акъли, моля. Едва ли съм единствения с болки в кръста при шофиране, къде бъркам и на вас кое ви помогна да си решите проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от vicho » 17 Май 2021, 21:29

ще трябва да започваш с щангите... лекичко, но методично ;)

мускулите поддържат скелета и болките в ставите отслабват или изчезват

на колко години си? :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от 3186 » 17 Май 2021, 21:34

Да взема да кажа на баща ми да трупа мускули, че да не го болят ставите...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от немо » 17 Май 2021, 21:57

3186 написа:Да взема да кажа на баща ми да трупа мускули, че да не го болят ставите...

Ха, Ха,Ха,Ха :(
Имах дискомфорт в кръста,след сън не бях ОК,разтриване,раздвижване и т.н.
Малко коремни преси и малко мъртва тяга....и забравих за схващането и болките. 8)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от Jordana » 17 Май 2021, 22:07

grkv написа:Привет, момци!
От няколко години ме мъчат болки в кръста при заседяване. Нямам нещо прехапано, не са остри, пронизващи и т.н., просто тежест в долната част на гръбнака като се позаседя седнал час-два-три.
В ежедневието съм си намерил лек - спорт през ден след работа и по-малко заседяване, ама седна ли в колата повече от час и нещо два и веднага ме почва, та искам да слизам да тичам...

Сегашната кошница е с комфортни седалки дето могат на практика всичко, сума статии изчетох в нета кое как да наглася и пак нещо не ми се получава.
Имам чувството, че не мога да седна докрай назад така, че да опра отзад в облегалката и ми се струва, че кръста ми ''виси''... :dunno:
Играх си много и с лумбалната опора, като я сваля долу на кръста и я издуя така, че да ми подпира кръста се чувствам като наказан, все едно съм се облегнал на тръба, та пак не е вариант.
Даже имам и едни мехчета под седалката, дето редуват ляво-дясно и местят таза да не се схващам. Обявявам го за най-безсмислената и дразнеща екстра евър.

Та, помагайте с акъли, моля. Едва ли съм единствения с болки в кръста при шофиране, къде бъркам и на вас кое ви помогна да си решите проблема?

Имаш увредени и възпалени нерви някъде по прешлените на гръбнака . Препоръчвам ти две опаковки келтикан форте , една опаковка е за 20 дена пие се по 1 капсула дневно . Без рецепта е , след първата седмица ще забравиш за тия болки . Не ги слушай тия пишлемета , със щанги манги няма се оправи работата :mhihi: Не е имало нужда да чакаш години , можеше да попиташ форума по рано :mrgreen:
Последна промяна Jordana на 17 Май 2021, 22:09, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от slatanic » 17 Май 2021, 22:08

немо написа:
3186 написа:Да взема да кажа на баща ми да трупа мускули, че да не го болят ставите...

Ха, Ха,Ха,Ха :(
Имах дискомфорт в кръста,след сън не бях ОК,разтриване,раздвижване и т.н.
Малко коремни преси и малко мъртва тяга....и забравих за схващането и болките. 8)


Със съветите е добре да се внимава,че стават сакатлъци.
Навремето след прекалено много работа,много коремни преси и много мъртва тяга вече близо 18 години имам дискова херния и непрестанна болки в кръста.
Та първо невролог после каквото трябва.
А по темата.Във всяка кола ми е различно нагласянето,но има коли в които нищо не помага.
Затова винаги си нося и дексофен в мен,че не се знае кога ще откаже някой крак докато съм на майната си.
Та и това е вариант. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от theraven_nz » 17 Май 2021, 22:10

С тоя хоум офис и мен почна да ме боли кръста при каране на уж комфортна седалка. Сега, верно, че се отключи като пренесохме 2ма човека една фитнес пътека 140 кила до 3ти етаж, но все пак. Имам надуване на седалките и съм съгласен, че повече дразни, отколкото отпуска. Единственото, което ме облекчава е като карам супер изправен, едва ли не на 90 градуса за част от времето. Като ме среже яко пия диклоневровит и на 2рия ден ме пуска дългосрочно вече. Иначе правя клекове, навеждане до пръстите на краката и кофички. Кофичките много отпускат гръбнака и кръста.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от Jordana » 17 Май 2021, 22:21

Обезболяващите и противовъзпалтилените са с локално действие за минути и часове . Те не лекуват , проблема си остава нерешен.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от drifty » 17 Май 2021, 22:26

Винаги съм съветвал да се виси. На някой лост в квартала. На мен ми помага. Разтягаш се и кръстът се облекчава. Имах период, в който като увисна на лоста не можех да се отпусна и изправя, в кръста усещах все едно има нещо "заключило", което не ми позволява да се разпъна. Много неприятно, но след известно време отмина. Плуването и конната езда са също добро решение на болките в кръста.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от немо » 18 Май 2021, 1:37

slatanic написа:.......

Разликата между лекарството и отровата е в дозата ;)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от Моджо » 18 Май 2021, 5:47

Докато не се разбере от какво е не си прави експерименти. Вариантите са два.
1. "Механичен" проблем.
2. Проблем с нерв, като изобщо не е задължително да се намира в областта на кръста. Може да е във врата например.

Едното се лекува по един начин, другото по друг.

На мен ми помага диклофенак дуо, но при мен си е проблем с нерв, който е стар и си го знам.

И не е до седалка :)
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от grkv » 18 Май 2021, 6:44

Ясно значи...
ще сменя малко спорта, досега гледах разни упражнения за заякване на кръст в тубата, явно си трябва... :dunno:
Не се притеснявам да пробвам, понеже проблемът ми не е сериозен, че да стане беля, нито ще тръгна да вдигам разни непосилни за мен килограми. Така и така спортувам, просто ще включа още нещо в тренировката, все е за хубаво, дори и да не ми помогне с кръста.
За келтикан се колебая, но сигурно ще взема. Други лекарства не пия, че да се застъпи с нещо. Най-много да не стане нищо.
Мерси на включилите се!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от Jordana » 18 Май 2021, 7:43

Заболяванията на перифарните нерви нямат голяма връзка със заякването , това в повечето случаи са дегенеративни или автоимунни заболявания . Гръбначния стълб е така устроен че нервите имат отклонения на всеки прешлен които опасват тялото на нивото където излизат . При възпаления на коренчетата на периферните нерви се получават и тези болки във кръста в гърба във врата и т.н колкото са там наречени радикулити . Какъв е конкретно генезиса на това е отделен въпрос , причините може да са десетки . От най обикновена настинка до увреждане миелиновата обвивка на аксоните .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от nero_ » 18 Май 2021, 8:31

При мен изброените по-долу мерки ми помогнаха да забравя за проблемите с кръста:

- Заздравяване на пояса (корем, долна раст на гърба, седалище) - имам рутина от 4-5 упражнения за корем + мъртва тяга и упражнения за седалище
- Редовни посещения при кинезитерапевт
- Активен живот и свеждане на часовете в седнало положение до минимум
- Носене на пояс при по-продължителни пътувания
- Хранителни добавки подпомагащи нервната система

Подредил съм ги по значимост (според моето усещане).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За шофирането и болките в кръста...

Мнение от TNT » 18 Май 2021, 8:52

vicho написа:ще трябва да започваш с щангите... лекичко, но методично ;)

мускулите поддържат скелета и болките в ставите отслабват или изчезват

Аз бих предложил същото, но малко по-различна насока - Тренировките на затворника. Само упражнения със собствено тегло. Има книги, има клипчета, има филми за упражненията. На проблемен кръст да почнеш да се учиш на правилно изпълнение мъртва тяга... може да стане по-голям проблема.

Ето пример с тези за кръста:
https://www.factorfad.com/convict-conditioning-bridge/

Ако работиш в седнало положение, може да намериш и темата за офис столовете. От малкото смислени теми, в които бързо се намериха най-добрите решения.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook