Колко ПТП-та имате ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко ПТП-та имате ?

0
19
25%
1
21
28%
2
15
20%
3
8
11%
4
6
8%
5
2
3%
6+
4
5%
 
Общо гласове : 75
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ceco_kd » 15 Май 2021, 18:56

steeN написа:
sub_eleven написа:имах време да стисна волана здраво и да се стегна


Така се чупят ръце. Волана се пуска преди удар.
То ако е самолетна катастрофа може и да заемеш ембрионална поза, ама при авто катастрофа време за мислене много няма човек и обикновено се стяга и се хваща я за дръжката на вратата, я се хваща с две ръце яко за волана (нищо, че секунда преди това е бил тузар с лявата ръка на 12 часа). И за да не съм офф. Две леки подпирания на коли. Първият случай около 1999 година на един заледен 90 градусов завой с няма и 10 км/ч ама предните гуми на москала не разбраха точно каква траектория исках да опиша и спрях в паркирана точно след завоя кола. Щети 0. Вторият път оставах в задръстване малко назад и престроявайки се стил транспортьора не изчислих, желанието на човека зад който щях да се вмъкна, че е спазващ дистанция и всичко както си е и леко го бутнах. При него се разкопча хромирана лайсна на бронята и му я закопчах, на мен ми е хвръкнала капачката около халогена(и леко ми е изчезнала боята по маската). Халогена беше премазан от колите след мен(понеже не видях, че липсва). От тогава вече мина почти година и нищо не съм оправял по колата и измачканата капачка е в джоба на кората във вратата.....за да ми напомня какво става, когато бързаш и се обръщаш заради плачещото ти дете на задната седалка, а караш в задръстване безразсъдно. Така отваряйки гаража всяка сутрин си виждам липсващата капачка, която като стоя по светофарите ме гледа намръщена. Та така ......

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от sub_eleven » 15 Май 2021, 19:28

steeN написа:
sub_eleven написа:имах време да стисна волана здраво и да се стегна


Така се чупят ръце. Волана се пуска преди удар.

Има логика, прав си. За съжаление е инстинкт. Както и човек като пада на земята и се подпира с ръка(а не трябва) и чупи китката.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Май 2021, 19:32

Викаш по-добре черепа. :mhihi: Нищо, така пък еволюцията го е направила доста здрав.
Това с волана хем е така, хем не, много Ф1 гледате. Зависи от много неща, но понякога помага. Воланът е добре да е пуснат ако след самия удар се завърти рязко на някоя посока, във всички останали случаи помага да го хванеш и не един и двама знам, които със сериозни удари и държане на волана им нямаше нищо на ръцете. Лично аз съм го стискал здраво, човека до мен е пукал стъклото с глава, аз не усетих и удара. Та зависи, лошо е, че не знаеш ще се завърти ли волана рязко или не.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от slatanic » 15 Май 2021, 19:57

Подкрепям за волана и това,че е специфично от към удар.
При удара с корсата който съм споменал видях как колата идваше право към мен и дори не барна спирачките с поне 80.
Волана беше някакъв спортен.
Бях го изкривил и от двете страни напред както го държах точно на 180 градуса..Ръцете се оказаха по корави от волана явно. :mhihi:
Ама колата се оказа лабава. :mhihi: Е платиха ми я в брой де ама това друга тема...
Та за волана като за колана.Един път добре друг път не.
Имам комшия дето преди 20 години и горница караха активно в шампионата на България.
По онуй време имаше е30 м3 за лична кола с която тренираха.
Иначе караше с ладата... :mhihi:
Та как и да е.На едно планинско излязоха да тренират отсечката с още един друг комшия.
След изпускане на завой се бяха търкаляли здраво.Пасажера с целият си акъл е бил без колан което го е спасило от отрязване на главата.
Тавана от към неговата страна беше сплескан почти до нивото на седалката,а той беше полегнал да прави дудуци на шофера...
Ама оцеля гадината... :mhihi: Та късмет...можеш ли да го разбереш... :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 20:35

Не знам дали чупи ръце волана , такова нещо няма логика . Ръцете винаги са сгънати като се държи волана , единствено ако рязко се завърти мое ти счупи пръстите но пак доста теоретично и някаква екзотика . Волана трябва да се държи здраво , краката се законтрят за опора в педалите . При пасажера краката под жабата , не да стоиш като гипсирана мумия . Защото при един сериозен удар увисваш на коланите и травмите могат да бъдат в пъти по сериозни от счупена ръка . Волан не се пуска колата излиза от контрол , особено ако не се движи право напред . Преди като не бяха задържителни коланите при удар отпред торса чупи волана ако не се държи както трябва с ръце .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Сондьора » 15 Май 2021, 20:55

С тва натискане на пода с крака, ще имаш и счупени крака, таз също...всичко при удър тряя да е отпуснато...сейфити фърст :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 21:00

Като не се държиш никъде увисваш на коланите , дори си има име това нещо seat belt syndrome . Такъв синдром на счупената ръка няма и не може да има по простата причина че има правилен и неправилен хват на волана с ръце . Нищо повече . Такива теории дето стийна ги пуска че трябва да стоиш като пуйка на заокление не съществуват .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2021, 0:34

Много добре казано!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2021, 1:48

drago_pavlov написа:
ivoaudi написа:За поне, ама поне 3,5 млн км

Очаквано най-големия еб@ч на форума се оказа и най-големия карач :mhihi:
Средностатистически тираджия ги прави тия километри за 32 години :mhihi:
Нашия герой със сигурност е и най-големия пияч и бияч :mhihi:
ivoaudi написа: нямам драсната ламарина дори.

ivoaudi написа:Иначе....ме е блъскал глиган!!!! :mrgreen: Свръх комично беше и никога няма да го забравя! :D

Много нежен ще да е бил тоя глиган :mhihi:

Иначе по темата - за поне, ама поне :mhihi: 6-700к км имам 3 птп-та за последните 16 години. По едно на всяка петилетка :lol:
Първото беше като млад шофьор със служебна баничарка :mhihi: Карам по Гешов със 70-80 да не изпусна зеления светофар на кръстовището с Възкресение и точно след завоя патрулка... Загледах се в огледалото дали ще тръгнат след мен и като си обърнах погледа напред на трамвайната спирка на К. Величков спрял трамвай и зад него (пред мен) кола :shock: Скочих на спирачките, но беше късно - ударих го с 30-40 км/ч... Голям късмет, че трамваят вече тръгваше и нямаше хора пред него, че колата излетя 7-8 метра напред...
За това птп ми е гузно и досега... Колата, която ударих беше някакво БМВ, човекът я беше изкарал от автокъщата преди 2 часа...
Второто беше в една октомврийска сутрин с първото ми БМВ, качвах се към Копитото, температурата беше около нулата и на един сенчест завой имаше изненада :mhihi: Завъртях се и се подпрях в отсрещния бордюр само с драскотини по бронята.
Последното беше преди 7-8 години на Хемус, изпреварвайки камион, с около 100-110 км/ч, в адски порой, влизайки в завой пред мен изскочи огромна локва на цялото ляво платно. От там аквапланинг, отнесена мантинела и до вкъщи с пътна помощ :mhihi: Тъпите фуражки казаха "несъобразена скорост" :lol: Във всеки дъжд трябва да си подготвен, че пред теб може да изскочи язовир на магистралата :mhihi:


Виждам. че имам нова фенка. Хубаво е. Възбуждащо. Ходи момата, мята м-у мненията ми и коментира, няма лошо.
Драго, сещаш ли се, че по принцип нямам нужда от благословията ти да мина въпросните км?
Ако съм ти изял десерта, извинявай човек, никого не целя да комплексирам. Аз съм съвсем добронамерен!
ПС Има хора, каращи сериоюно повече дори от мен! Допусни, че ти е ниска камбанарията, дай да пишем по темата за ПТП?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Колко ПТП-та имате ?

Мнение от steeN » 16 Май 2021, 5:08

ivoaudi написа:Много добре казано!


Жалко, че са пълни глупости. Особено след като точно вие двамата сте на едно "мнение", не трябва никой да се съмнява :mhihi:.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Jordana » 16 Май 2021, 8:42

Бла бла бла - много силен аргумент без съмнение , няма да се съмнявам повече . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от alx » 16 Май 2021, 15:07

… бориш се до края да избегнеш/ намалиш удара, но точно преди удара ръцете кръстосани на циците… ако удара е по- сериозен по този начин се заздравява гръдния кош. Палците и китките че имаш по- малък шанс да строшиш са екстра бонус
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Май 2021, 15:19

Аз мойте съм ги казвал вече, но се сетих една с доста ниска скорост, в която едвам оцелях, ударът беше точно от моята страна (пасажера отпред) Бяхме с Жигулка, на обратен завой, скорост около 50, може би и по-ниска.
Ударихме се в дърво, всички сме били 10на мин. в безсъзнание, аз се събудих пръв и понеже не ми се отваряше вратата, излязох през счупения преден прозорец. Зад мен се возеше момиче, чух я, че диша, лепнах й едно шамарче ( съвсем лекичко ест..) и се посъвзе. Шоферът беше пил цяла нощ, защо се качих, вместо аз да карам (тогава не пиех дори и бира все още..) не знам... 99та беше. Ако сме били във съвременна западна кола, нежели волво, сигурно само тенекии щяха да се посгънат..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от TNT » 17 Май 2021, 11:15

Borymeckata написа:Малко ми е странно да смятаме ПТП-тата на бройка. И обръщане на таван със 160, и подпиране на бронята на предната кола - все се брои за едно. А като опасност и щети нямат нищо общо... :dunno: :dunno:
Също има значение за колко време и километри е това. Някой прави произшествие на първото си каране, друг - пак има едно, но за 20 години по пътищата. Едно е да направиш ПТП преди 40 години с Жигулата, когато е имало 5 коли пред блока. Друго е сега, когато няма къде да паркираш и всяко семейство има по две западни.

Може би въпросът трябва да бъде поставен по дрг начин? Например: Колко пари сте дали за отстраняване на щети и колко дни сте прекарали в болница заради ПТП-а през последните 10 години? :mhihi: :mhihi:

По принцип си прав, но се замислих как да я направя по-проста с по-малко условия. Особено за вината - може да не си бил ти виновен, ама си можел да избегнеш. Имам приятели, които по 5 пъти не са виновни (включително и "блъснах се, щото колата няма шпер", т.е. колата е виновна, не той), ама аз ги знам как карат и се мислят за Стиг. Познавам и със 7 леки катастрофи - там за мен е въпрос на време да има тежка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Borymeckata » 17 Май 2021, 11:37

Да, слушал съм моторджии такива... Днес излязал да поразтъпче мотора и за 30 километра трима го засекли, двама пешеходци малоумно минали пред него, един направил обратен завой без мигач, някакво куче не знам си какво... Абе средно му се пада по една ситуация на всеки 5 километра каране. Аз при такава статистика не бих излизал от дома си, остави да карам нещо, още повече пък - двуколесно... :dunno: :dunno:

Мен пък в темата ме кефи, как всеки си казва, че е бил виновен и сам се е претрепал. Очаквах да има много повече: засякоха ме, заслепиха ме, изскочи ми на пътя, беше хлъзгаво, имаше мъгла, магнитни бури и слънчеви протуберанси, останах неразбран, влажността на въздуха не беше оптимална, тъпият глиган се напъха под бронята, фазата на Луната беше кофти, тоя пред мен не ме предупреди, че ще спира, стадо крави ми отне предимство, скапана кола се завъртя, летните гуми не държали на лед - кой да знае... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook