Колко ПТП-та имате ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко ПТП-та имате ?

0
19
25%
1
21
28%
2
15
20%
3
8
11%
4
6
8%
5
2
3%
6+
4
5%
 
Общо гласове : 75
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ivoaudi » 13 Май 2021, 18:16

Не знам дали е мястото, но понеже горе се заговорихте за животни:
По-неопитните изобщо да не се подлъгват по “тромавите” и бавно придвижващи се крави!
Иначе....ме е блъскал глиган!!!! :mrgreen: Свръх комично беше и никога няма да го забравя! :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от turieca » 13 Май 2021, 18:26

Глиган мина пред мен докато бях на мотора след един завой. Ако карах малко по бързо бая щях да страдам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Май 2021, 19:17

Ако е покрай твоя район, то си има бая глиганчета. :mhihi: Че и всичко друго диво.
Преди няколко години един познат в тъмното си бичи с около 140 на 500 метра от входа на града(аз съм бил зад него някъде)и излезнал глиган. Колко да е намалил, малко, удря глиги, онзи става и хуква бяга като все едно нищо му няма. Имало малко кръв. Тръгна ловна дружинка след него да го търси, хванаха го за... :mhihi:
А колата отпред леш, броня, фар, радиатор, там някакви боклуци други...

Оф, сетих се за още едно, една кака зимата на супер широк булевард както си карам лежерно, просто се плъзна срещу мен с един гаден Форд и се спря в мен. Застрахователите(тогава Дженерали)не платиха нищо, понеже сме забравили да подпишем двустранния протокол, а беше още през първите години на пускането им и ченгетата нищо не ни казаха.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от m.dimitrov1992 » 13 Май 2021, 23:01

За 11 години шофьорски стаж само 1 катастрофа ама качествена :mhihi: 2 седмици след като взех книжка на 18! Да покажа на един приятел колко върви колата и със 160км/ч по таван 150 метра се търкаляхме. И 2 мата без колани, абсолютно нищо ни нямаше дори и драскотинка!
Колата беше Рено Меган Коач 2.0 16в 150кс определено НЕ БЕШЕ кола за начинаещ и превъзбуден келеш!
От тогава нямам други катастрофи вече 11 години

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от drago_pavlov » 14 Май 2021, 8:13

ivoaudi написа:За поне, ама поне 3,5 млн км

Очаквано най-големия еб@ч на форума се оказа и най-големия карач :mhihi:
Средностатистически тираджия ги прави тия километри за 32 години :mhihi:
Нашия герой със сигурност е и най-големия пияч и бияч :mhihi:
ivoaudi написа: нямам драсната ламарина дори.

ivoaudi написа:Иначе....ме е блъскал глиган!!!! :mrgreen: Свръх комично беше и никога няма да го забравя! :D

Много нежен ще да е бил тоя глиган :mhihi:

Иначе по темата - за поне, ама поне :mhihi: 6-700к км имам 3 птп-та за последните 16 години. По едно на всяка петилетка :lol:
Първото беше като млад шофьор със служебна баничарка :mhihi: Карам по Гешов със 70-80 да не изпусна зеления светофар на кръстовището с Възкресение и точно след завоя патрулка... Загледах се в огледалото дали ще тръгнат след мен и като си обърнах погледа напред на трамвайната спирка на К. Величков спрял трамвай и зад него (пред мен) кола :shock: Скочих на спирачките, но беше късно - ударих го с 30-40 км/ч... Голям късмет, че трамваят вече тръгваше и нямаше хора пред него, че колата излетя 7-8 метра напред...
За това птп ми е гузно и досега... Колата, която ударих беше някакво БМВ, човекът я беше изкарал от автокъщата преди 2 часа...
Второто беше в една октомврийска сутрин с първото ми БМВ, качвах се към Копитото, температурата беше около нулата и на един сенчест завой имаше изненада :mhihi: Завъртях се и се подпрях в отсрещния бордюр само с драскотини по бронята.
Последното беше преди 7-8 години на Хемус, изпреварвайки камион, с около 100-110 км/ч, в адски порой, влизайки в завой пред мен изскочи огромна локва на цялото ляво платно. От там аквапланинг, отнесена мантинела и до вкъщи с пътна помощ :mhihi: Тъпите фуражки казаха "несъобразена скорост" :lol: Във всеки дъжд трябва да си подготвен, че пред теб може да изскочи язовир на магистралата :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от DigitalExile » 14 Май 2021, 8:30

drago_pavlov написа:Последното беше преди 7-8 години на Хемус, изпреварвайки камион, с около 100-110 км/ч, в адски порой, влизайки в завой пред мен изскочи огромна локва на цялото ляво платно. От там аквапланинг, отнесена мантинела и до вкъщи с пътна помощ :mhihi: Тъпите фуражки казаха "несъобразена скорост" :lol: Във всеки дъжд трябва да си подготвен, че пред теб може да изскочи язовир на магистралата :mhihi:


Преди 2 години същото ми се случи, ама със 130 и тира беше малко зад мен в дясна лента,а аз в лява. 3 камшика ама я вкарах в пътя, Тира до мен намали и той доста. Щетите ожулена задна броня на тласъци в мантинелата, Пластмасовата кора под мотора на парчета, късмет беше просто. Добре се разминах, в локалното имаше още 2 коли същата случка им се беше случило ама те май бяха с малко по сериозни щети, не гледах много защото спрях 1км по надолу, но ги видях на аварийки в аварийната лента. Сигурно им е било забавно да ме гледат отстрани :mhihi:

Та магистралите ни в дъжд са трагични. Аз вече карам само в дясно при по сериозен дъжд или по скоро в по високата част на пътя, защото не знам какво да очаквам в ниската. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от santorini » 14 Май 2021, 9:19

От тези локви по магистралите колко хора са си заминали без време никога няма да разберем, малоумна работа е такова оттичане да има.... за тъпите куки винаги е несъобразена скорост

Иначе аз преди 15г за малко да ударя кон! с първата ми лична кола Фиат Браво пердаша към слънчака, в завоите след Баня гледам един кон бяга към пътя да пресича, точно подминах и поглеждам назад, след мене колата го плесна странично, само от врата нагоре го закачи ама се завъртя това животно... страшна работа, ако беше половин секунда по-напред щеше да влезе при него през стъклото. И досега като видя животни около пътя и супер мн внимавам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Don_Diego » 14 Май 2021, 10:04

TNT написа:Мен ме изпращя 02 набор с книжка от 1 юни - за Ден на детето. Каза си, че е гледал навигацията и не чух спирачен път :clap:


Мен веднъж, първокурсник ме изтресе отзад защото се натискаше с гаджето - по-рано през деня се бил върнал от бригада в щатите, зор голям да се види с гаджето...без спирачен път, с около 40км/ч ме натресе (аз бях спрял, съответно подпрях и тоя пред мен, но много леко), слезе от колата с опъната палатка :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Моджо » 14 Май 2021, 10:46

То ПТП-та не са много показателни. Ако днеска си накарал 20 човека да набият кучките, за да не се ударите, разминал си се 10 пъти "на косъм" и си гонил пешеходци по улиците и нямаш ПТП. Нямането на ПТП не те прави по-малък идиот в случая :driving: . И мен сутринта ме изпревари един Мерцедес, в завой, без видимост и наби яко спирачки да се прибере, щото щеше да се блъсне в насрещния автобус. Еми няма ПТП, ама ...идиот си е.
И това е при условие, че след 500 метра има няколко километра права отсечка. Зор да е ПрЪв и не мое да кара с 85.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от krissso » 14 Май 2021, 11:27

Имам 3 започващи от преди 10 години всички със Хюндай купе :mhihi: и все интересни...
1. Ше се бегаме на ОМВ-то на Бояна с приятел с Е36 320и. Първа гонка - ОК, втора по време на която минахме покрай едни куки с около 150км/ч, стреснахме се и свихме надолу по Бъкстон в една тъмна пряка. Изчакахме 5-10 минути и с целия си акъл се върнахме да направим 3та гонка! При 3тата полицая излиза в първата лента с палка, а аз за да не го блъсна отивам рязко в 3та, а моя приятел и той там :kuku: при което го блъскам отзад а той се завърта и за малко да падне от детелината... :help: Писаха му акт щото беше пред мен, а аз купувах фар от корея че купето беше американка и фаровете различни...
2. На кръговото при суходол (посока бояна) черен лед, а аз отгоре на всичко с летни гуми на задния мост - въртележка. (Пак същия фар го отнесе от горното ПТП :mhihi: )
3. На същото кръгово същия завой! :mhihi: Този път научил си урока и със зимни гуми на заден мост! 4 градуса, но асфалта мазен на олио.. пак въртележка при която минах през бордюра на острова странично. Отвори ми се еърбега в седалката и поражания по окачването. Докато чаках КАТ (по съвет на брокера ми) се завъртяха/поднесоха 6-7 коли и за малко един да ме отнесе със все мен в колата... Оправих купето за 400лв а армеец ми платиха 800лв за щетите! :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Borymeckata » 14 Май 2021, 11:57

Малко ми е странно да смятаме ПТП-тата на бройка. И обръщане на таван със 160, и подпиране на бронята на предната кола - все се брои за едно. А като опасност и щети нямат нищо общо... :dunno: :dunno:
Също има значение за колко време и километри е това. Някой прави произшествие на първото си каране, друг - пак има едно, но за 20 години по пътищата. Едно е да направиш ПТП преди 40 години с Жигулата, когато е имало 5 коли пред блока. Друго е сега, когато няма къде да паркираш и всяко семейство има по две западни.

Може би въпросът трябва да бъде поставен по дрг начин? Например: Колко пари сте дали за отстраняване на щети и колко дни сте прекарали в болница заради ПТП-а през последните 10 години? :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от BMW_POWER » 14 Май 2021, 14:57

Малко отклонение, но пак си е по темата. Пазете се от идиотите, дето карат назад "забили поглед в екрана". Вчера една оФса ето тук, примерно на мястото за синьото CRV в ляво

https://www.google.ca/maps/@45.3937761, ... 384!8i8192

Тръгна назад без да се огледа. Забола поглед в екрана и гледа какво има зад нея. Казах и, да си използва и прозорците и огледалата. Беше безкрайно изненадана, че съм се появил отнякъде :shock:

Включва задна и тръгва :shock: :shock: :shock:

Пазете се!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Jordana » 14 Май 2021, 17:09

Три удара минимум - удар в кон или едър глиган , удар с тотализиране на каруцатата с обръщане по тавана и челен удар в камион . Това е минимума за да получите златна джигитска значка . За нагоре , златна джигитска значка с чемшир и кръстосани скоростни лостове трябва да се напънете повече . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от sub_eleven » 15 Май 2021, 12:02

1. Като млад шофьор, с жигула ме блъсна едно рено, големичко беше. Бях дясно стоящ и правех ляв завой пълзейки, с ограничена видимост заради кофти паркирали коли. Излетя и направо сгъна жигулата на две, а той с минимални щети. Него писаха виновен.
2. Един ме блъсна и успя да избяга(за момента :mhihi: ) преди няколко години. После го намерих за мое голямо удоволствие.
3. Една ме засече брутално преди няколко години, без да мога да реагирам особено, но поне имах време да стисна волана здраво и да се стегна. Не успях да спра.

Имам и две леки птп дето разни спираха в мен в града. И един път аз лекичко спрях в един(заради тъпия телефон), но беше абсолютно без следи.

Имам и няколко ПТП-та като пътник, но не тежки.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от steeN » 15 Май 2021, 12:33

sub_eleven написа:имах време да стисна волана здраво и да се стегна


Така се чупят ръце. Волана се пуска преди удар.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: KoolyO

Последни теми
Facebook