.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

.

Мнение от Вуйчо » 09 Май 2021, 23:03

.
Последна промяна Вуйчо на 23 Май 2021, 16:35, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от drifty » 09 Май 2021, 23:20

Тук във форума съм чел мнение за Магуайър, лично не съм пробвал, но и аз искам да взема нещо, защото салонът ми е доста занемарен, въпреки, че е черен и не си личи много.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от TNT » 09 Май 2021, 23:23

Няма толкова значение коя от премиум марките ще вземеш според мен - всички са добри. Задължително 2 препарата в 2 стъпки - първо чистиш, после подхранваш. Вземи си и четка за кожа. На Gyeon даже има и готов комплект с всичко нужно, но са малки разфасовки. С препарат тип APC пак става за почистването, но трябва много да внимаваш с разреждането. Аз от това съм доволен https://detailingbg.com/produkt/q2-leat ... 1b1990fe86 Но както започнах - от топ марките няма много значение коя ще избереш - всички са добри. По-скоро виж четка да имаш за почистването и за подхранващия препарат микрофибърен пад.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от sk8 » 09 Май 2021, 23:28

Това са германските експерти разработили най-препоръчаните продукти за немски автомобили и кожи, по немските форуми ги хвалят много а и аз си поръчах и наистина са супер добри. Имаха намаления при първа поръчка и бонус дезинфектант. Не са скъпи.

https://www.lederzentrum.de/

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от c04 » 09 Май 2021, 23:49

Ако решиш за Мегуайър, виж gold class за почистването и подхранване.
пс: angelwax някой ползвал ли е? Дали е на същото ниво?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от TNT » 10 Май 2021, 7:33

За кожа не, но останалите продукти са топ.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Exclusive89 » 10 Май 2021, 8:29

c04 написа:пс: angelwax някой ползвал ли е? Дали е на същото ниво?

Да, аз съм доволен, но беше за подхранване, а не за почистване. Кожата си остава матова и мьекичка.
Иначе както е споменал TNT, за почистване не пестете от качествена четка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2021, 10:44

Chemical guys са повече маркетинг отколкото наистина качествен продукт. Моят сет е: Gold Class серията на Meguiars (почистване и подхранване), четка за кожа на Gyeon, микрофибър The Rag Company и съм супер доволен.
С по-слабо разреден АРС също се върши добра работа, бих препоръчал Surfex HD на Bilt Hamber :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от In_Memoriam » 10 Май 2021, 11:18

За кожа само продуктите на Leatherique. За останалите части по интериора и другите, които си изброил вършат работа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от dido0o``` » 10 Май 2021, 11:47

За почистване ползвам това: https://detailingbg.com/produkt/leather ... 1b1990fe86 заедно с четка на същата марка. Мога да кажа, че върши много добра работа.
За подхранване използвам това: https://detailingbg.com/produkt/leather ... 1b1990fe86 за сега го ползвах само веднъж и не мога да кажа някакво особено мнение, след него кожата остава матова.

Ако искате по-качествено почистване определено препоръчвам използването на два препарата - един за почистване и един за подхранване. Преди използвах един препарат на БМВ и мога да кажа, че от към почистване не се справяше кой знай колко добре.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Mollov » 10 Май 2021, 11:50

Chemical Guys е повече маркетинг, отколкото продукти :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Leon » 10 Май 2021, 18:07

Засега съм на Meguire's. Обаче реалнопрестараването в поддръжката на кожа няма особенен смисъл се оказа... С изключение на скъпите фини кожи (като Мерино на БМВ), салоните имат изкуствено защитно покритие, най-често от уретан. Проникването на препарати за подхранване и омекотяване през него на практика не се случва и функцията им основно е да слагат втори защитен слой върху този. Знам, че има много спорове по темата, не искам да влизам в такива, но реално всичко с УВ защита е достатъчно за нова кола или салон с неизтрито покритие. При старите салони е ясно - редовна и сериозна поддръжка.
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Mollov » 11 Май 2021, 10:44

Този, така наречен защитен слой, много често след 5-тата година вече го няма... особено, ако колата е на повечко км.... за чисто нови коли съм съгласен с теб, ама аз дори и на такава не бих разчитал :D

По принцип кожените елементи имат дори лаково покритие на боята, но и то се износва, след време... най-лесно се разбира, когато тръгнеш да чистиш седалка (или каквото дойде там) и микрофибърната кърпа започне да се "боядисва" :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от kiko » 11 Май 2021, 12:14

Don_Diego написа:Chemical guys са повече маркетинг отколкото наистина качествен продукт. Моят сет е: Gold Class серията на Meguiars (почистване и подхранване), четка за кожа на Gyeon, микрофибър The Rag Company и съм супер доволен.
С по-слабо разреден АРС също се върши добра работа, бих препоръчал Surfex HD на Bilt Hamber :yes:

С един и същ препарат почистваш първо с четката,подсушаваш и пак със същия препарат нанасяш с микрофибърната кърпа така ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Поддръжка на кожен салон - Meguiars или Chemical Guys?

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2021, 19:39

Не, два продукта от серията ползвам, отделни за почистване и подхранване. Бях взимал и от профи детайлинг серията препарата им за кожа, но взе да ме дразни, че все трябва да бърша допълнително с влажна кърпа за да махна леко лъскавия ефект след нанасяне и не го ползвам вече.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook