Автомивка/препарат за лепкави петна

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от mrd » 07 Май 2021, 16:23

Здравейте,
Предварително се извинявам ако темата не е за тази секция и моля да бъде преместена ако не попада тук според правилата.

Та по темата... видях че по колата имам някакви петна, предимно по капака и покрива. От далеч изглеждаха като вода но като проверих бяха с лепкава консистенция и миришеха като боя или нещо подобно. Явно някой прекрасен съсед го е направил, нарочно или не, няма значение...
Закарах я на автомивка и очаквано не се бяха отмили. Останали са като петна от смола. Опитах на едно от местата с мокра кърпичка и търкане тръгна да пада, но според мен ще нараня боя/лак ако тръгна така с търкане.

Въпроса ми е в коя автомивка в София предлага по-спрециализирани услуги където бих могъл да закарам колата, или евентуално да препоръчате някой препарат който да ползвам.

Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от TNT » 10 Май 2021, 8:41

Ако не стане с това --> https://detailingbg.com/produkt/nemesis ... 1b1990fe86 , вероятно ще е за полиране :| При теб щом пада с мокра кърпичка, значи с всеки tar remover би трябвало да падне. Баща ми много обича да паркира под дървета, веднъж му бях дал колата за няколко дни и я върна от-до в смола. С никакви препарати не помръдваше, дори с клей блокче. С това горното и много търкане успя да падне. Смола + пловдивска жега е кофти комбинация :help:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от b_u_b_o » 10 Май 2021, 10:17

Смола се чисти много лесно с обикновено олио. Което пък после лесно се измива с веро :lol: В двора на наще има 10-20 бора и често го играя тоя номер, даже кучето редовно е омазано със смола като е у тях :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от Mollov » 10 Май 2021, 11:48

Понякога стандартен Tar Remover не върши работа... защото те имат лека наклонност (като химически съставки) към замърсявания от тип смоли и асфалтови налепи...

По-новите поколения "Tar Remover" препарати имат малко по-широк спектър на действие, като включват и премахване на налепи от гума и подобни... заради по-широкият спектър са способни да се преборят и с повече варианти на "налепи" :)

Аз бих препоръчал това: http://cardetailing.bg/product/231/opti ... 473ml.html

Освен, че чисти доста неща, е и сравнително безвреден (казвам сравнително, защото все пак е химия) - базиран е на соя... няма ги тежките петролни съставки и прочие, които ако изсъхнат на лаковото покритие може да стане беля... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Re: Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от mrd » 12 Май 2021, 21:50

Много благодаря за отговорите. Ще опитам единия от препаратите и ще дам обратна връзка.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Re: Автомивка/препарат за лепкави петна

Мнение от mrd » 03 Юни 2021, 14:42

Малко ъпдейт да дам все пак.

Закупих препарата препоръчан от Mollov и ми свърши работа, след като употребих половината опаковка.
Стъпките които следвах бяха:
- Измиване колата само с вода
- Напръскване на петната
- Изчакване 2-3 минути според указанията
- Измиване пак с вода

За съжаление след първия опит имаше минимален успех, затова повторих но този път преди да изплакна с вода отново, изтърках петната с микрофибърна кърпа, което сякаш помогна и се махнаха.
Може би нещо не съм направил като хората или просто петната бяха много упорити и си трябваше търкане още от първия път.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook