Пиете ли енергийни напитки?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Пиете ли енергийни напитки

Много рядко
46
87%
Много често
7
13%
 
Общо гласове : 53
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Апр 2021, 6:10

Ами разните там Хелове, Монстъри и разбира се елитните Ред бул и Шарк. Отделно се напълни с всякакви много долнопробни, чиито имена не знам, но ги виждам да ги пият. На някои хора им изместиха кафето дори.
Явно аз съм старомоден, но едно време за енергия си пиех едно кисело мляко минавайки покрай някой магазин. Ама не от ония плодови шитни, които бяха станали и те модерни по едно време.
Енергийни напитки пия сигурно по една на година или на няколко години и то в някакви ситуации ако ми ги натресат на сила. Скоро вземам един от летището живеещ в Германия и ми купи ред бул като му казах около 40 пъти да не ми купува, че имам шише с вода, но...купи още един на следващо магазинче и накрая на други на което нямаше ми взе Шарк. :shock: Викам човеко, аз кафе не пия грам, това ако го ударя х3 трябва да не спя до утре. Изпих първият да не го обидя, другите два занесох вкъщи, жената изпи единия след седмица, а другия след 2. :mhihi:
Цялото това купуване беше като спирахме клиента да си купува бири. Поне нямаше желание да ги мята през прозореца, в Германия пред магазините имало някакви автомати, които ти връщали някакви центове за всяка кутийка и е свикнал да ги хвърля в коша ако няма машинка.
Та колко често пиете от тия неща и защо най-вече. Някои имат приятен вкус, признавам. Както разбрахте не питам за фитнес добавки за енергия, макар и тях да не одобрявам, но става дума за тия пиещите се вместо "лимонада" или вода. Автомобилен форум сме и повечето често шофират, а това при някои хора понякога е свързано с пиенето на всякакви неща да те държат буден.
Интересно ми е също употребяващите често четат ли какво съдържа тази и онази напитка и знаят ли за какво служи дадена съставка.
П.п: По нощните заведения отдавна е мода по масите да има предварително сложени Ред бул или Шарк(за да не се прекара заведението някой и да си купи кола или вода), а цените им са супер, все едно пиеш елексир на живота. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Моджо » 29 Апр 2021, 6:43

Не. Пия кафе, то същото.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от zAcK » 29 Апр 2021, 7:08

Не :idea:

P.S. Няма 'Не' в анкетата.
Последна промяна zAcK на 29 Апр 2021, 7:09, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от kikko » 29 Апр 2021, 7:08

Не пия такива г***а. Пия по две кафета на ден-къси,силни и без захар. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Апр 2021, 7:14

Под не, разбирайте много рядко, тоест от няколко пъти в годината до веднъж в годината или веднъж на няколко години, то си е направо не. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Borymeckata » 29 Апр 2021, 7:35

Рядко пия Монстр, само в понеделник сутрин, когато пътувам за работа. По принцип в неделя сля следобяд и вечерта заспивам след 1 часа. Телефонът ми звъни за ставане в 5:30 и съм като зомби - обличам се насън, взимам си багажа и тръгвам с колата. Обикновено тогава си взимам един Монстр и го пия по пътя, защото кой ще вари кафета в 5 и половина...

По принцип кафе не пия и тези "енергийните" доста осезателно ми действат. Знам, че не е най-полезното нещо, което може да изпие човек, но... на моите години не виждам за кога да се пазя. Гледам, че и деца ги пият, та едва ли са толкова вредни и опасни... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от acho.rs » 29 Апр 2021, 8:04

Обичам кисело сладкият вкус на Ред Бул и го свързвам с пътуване. Ако ходя на по-далеч от 150км винаги тръгвам призори, понякога още преди изгрев и ред була ми е като на някои хора кафето... Освен това, макс 1 път седмично да си взема.
Много ми е смешно, когато някой лаик започне да обяснява колко вреден бил... ТАУРИН-а - че тва е (почти) единственото полезно нещо :mhihi: Натам Ред Бул не пия всеки ден заради многото захар - както всяка друга захаросана напитка и тва е боклук. Не мисля че е по-вредно от кафе със кола/вафла /подобията на шоколад.

ПС: Монстър=Диабет

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Апр 2021, 8:21

За тауринът е ясно, аз като малък 12-13 годишен когато тренирах колоездене около състезанията пиех isostar, имах го за химия някъде. :mhihi:
Ачо, а каква е реално разликата от Ред бул и Монстър, че не съм чел достатъчно? Ред булът се води най-най, ама масово лапетата пукат тоя Хел и масово по път виждам кутийки на Хел, явно защото е евтин пък на вкус сигурно го докарва да не говорим, че по витрините вече го виждам в 20 варианта. Едно време преди пандемията :mhihi: количките на Ред бул ги срещах(на Шарк също)по пътищата, явно защото заведенията работеха нощем, а сега срещам само тия на Хел, пак явно защото са евтини и се пият навсякъде и от всеки.
П.п: Монстър срещам само по съборите на БМВ, иначе много рядко. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от TNT » 29 Апр 2021, 8:30

Аз някакси трябва да отговоря много рядко много често :mhihi: Т.е. имам дни/периоди, в които пукам и по няколко. Но така като се замислих... в последната година доста по-малко пия. Тази година не помня да съм пил даже. Основно при дълги пътувания, но аз ги измервам в часове. Ако след работа ми се налага да шофирам над 3 часа - почти задължително. По заведения също пия повечко ред були, щото иначе ми се приспива и пропускам купона :mrgreen: :ok: На вкус най-много ми допада Ред Бул, но повече Монстър си купувам, че по-силен. Почти винаги имам в хладилника. А като ми трябва - ми трябва силно :lol: Като гледам вие го пиете сутрин, аз го пия вечер след 3-4 кафета :lalala: :smoke: :ok:

acho.rs написа: Много ми е смешно, когато някой лаик започне да обяснява колко вреден бил...

Обикновено е от хора обядващи дюнер/Макдоналдс и пушещи 2 цигари след това :mhihi:

П.П. Много добре действат при настинка/грип. Първоначално и така са измислени, продавани са по аптеки. Наистина повдигат при отпадналост от вируси :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Jordana » 29 Апр 2021, 8:43

Абсолютно против съм тия енергийни шитни . Ред бул и шарк съм пил общо деситина пъти през живота си , докато един ден пих една такава енергийна помия със гуарана . Криле не ми дадоха - повръщах в кенефа поне 5 пъти , повече от 20 години тая помия нарачена енергийна напитка не съм пил . Имам един познат пиеше години наред ред бул по 5-6 на ден от сутринта . На 43 е със 180 кръвно и лекарите му спряха ред була алкохола цигарите и сега пие само кола в кутийка два пъти на ден . Ако искате енергия пийте АЛА - алфа липоева киселина , не тия боклуци с кофеин и таурин . Това е перфектно средство за дъртаняни като пишещите в извън темата , за хора с нарушени нива на кръвната захар и изобщо такива които искат да повишат метаболизма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от alekangg » 29 Апр 2021, 9:00

Пробвал съм 2-3 пъти ред бул преди 10-15 години и с това се изчерпва опита ми с такива напитки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от kikko » 29 Апр 2021, 9:11

Съставки като таурин,кофеин и т.н. не са проблема в такъв тип напитки. Захарта и овкусителите са проблема.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от hell's angel » 29 Апр 2021, 9:15

Tц. Само ги пробвам по веднъж, като изкарат някоя нова. По азиатско има бая по-силни, на шутерите като им занеса една торба и правят чудеса - 20 км. марш на скок за нищо ги нямат :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от grkv » 29 Апр 2021, 9:49

Пил съм колкото да ги пробвам на вкус като ми привлече вниманието нещо цветно, иначе ефект не усещам никакъв... ама то и от кафето не усещам де. Като ученик по дискотеките съм думвал и по 4-5 редбула, лягам и си заспивам като нищо. Към днешна дата трябва да изпия 4 силни кафета до обяд, че да усетя нещо въобще...
Правя си по едно с мляко сутрин колкото да спазя ритуала и да имам някакво занимание с прегледа на печата, че се будя рано.
Или е до човек, или сума години живея с грешна представа за ползите от сутрешното кафе :dunno:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от c04 » 29 Апр 2021, 9:51

Тц

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook