Пиете ли енергийни напитки?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Пиете ли енергийни напитки

Много рядко
46
87%
Много често
7
13%
 
Общо гласове : 53
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от damian2112 » 29 Апр 2021, 10:12

Аз по принцип пия много рядко, даже като се замисля, от както почна пандемията, не съм пил нито един :mrgreen:

Иначе имат много странен ефект при мен (аз по принцип си пия кафе, обикновено 2 до 3 еспресота на ден), та един път тръгнах от Прага към София, където бях пил кафе преди да тръгна. Някъде в Унгария реших да изпия един РедБул, че да издържа цялото каране до София, и имаше доста добър ефект, докато не се стъмни в Сърбия... там много рязко свърши ефекта на РедБул-а, ама буквално за 10 километра се почуствах като че не съм спал от 3 дена, супер изморен, затваряха ми се очите. Та там за пръв и последен път дадох на някой друг да ми кара колата... и малко преди границата ни спря полиция, понеже колежката изпревари ТИР на забранено :mrgreen: Е там рязко се събудих и олекнахме с около 7000 динара, за да ни пуснат ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2021, 10:22

Като младо пиянде се спуквах да ги пия: водка редбул, йегер бомби и тн ми бяха любими. След като веднъж отупах над 10 за една вечер и спах 18 часа след това обаче си казаха стига :mhihi: От тогава я пия един-два пъти в годината, я не. Ако ми е зор да се събудя - кока кола, особено ако я изпия следобяд, вечер съм като тасманийския дявол :shock: : Правил съм си сравнения с какво ли не: кафета, чайове, енергийни - само колата ме държи будна (и веднъж пих йерба мате май се казва...3 дни не спах :mhihi: ).
Ценител съм на хубавото кафе, но не забелязвам да ме събужда или да ме държи буден :dunno:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Kroki » 29 Апр 2021, 10:46

Само като сме с утайките да си пием и всеки път се насираме та да. Обикновенно по 1-2 редбулчета или хелчета. Мен ме кефи вкуса и даже като млад съм си купувал PITBULL 1.5 l да си го пия следобед :D

Иначе кафета не пия, в щатите ми беше по-оферта да си пуса 1-2 експресота с малко сладолед вместо да си купувам 5 hour enerdy shot :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Апр 2021, 14:30

Хахах, това Питбул каква фъшкия беше.. И аз съм пил от него доста, грехота ми беше да плащам х6 за Редбул.
Инак по темата, пия всяка седмица, защото като свърши бирата и за да се донакова, бича бърбън със енерджи или кола.
На път го открих на връщане от Дания, действа ми 3 пъти по-ободряващо от кафето, поне що се касае за шофиране. По-добре да се пие това със захар, отколкото с изкуствения подсладител...
С алкохол е осезаемо по-вредно, за сърцето най-вече.

П.С. Сигурен съм, че е доста по-безвредно от кока(не кола :mhihi: ), това второто се прави с бензин между другото... И двете помагат да пийваш малко повече концентрат, за второто само съм чувал (наистина не съм опитвал)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Jordana » 29 Апр 2021, 15:09

Като иска да се алкохолизира човек два аспирина преди запоя и мое да заносва алкохола колкото си иска без тия енергии . Това са стари колкото света трикове . :mhihi: Това съм го научил от дъртите алкохолоци дето удряха сутрин преди работа по 100 мента да не им треперят ръцете .
Иначе и обикновеното рафинирано слънчогледово олио също се получава при екстракция с бензин или хексан . Всички са го опитвали и никой няма забележки :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от vicho » 29 Апр 2021, 16:03

няма нужда да се пита... във форума никой не пие/пуши/яде вредно/кара бързо или каквито и да било пороци...

"пия редбул и пуша по 2 кутии цигари на ден (от 30 години насам)... кръвното ми е високо от ред була" :mhihi: :kuku: :mhihi:

п.с. И ЕВЕМ НАЙ-МНОГО от всички марки :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от TNT » 29 Апр 2021, 16:09

Jordana написа:Като иска да се алкохолизира човек два аспирина преди запоя

И активен въглен след запоя, преди да си легнеш :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Jordana » 29 Апр 2021, 16:12

TNT написа:
Jordana написа:Като иска да се алкохолизира човек два аспирина преди запоя

И активен въглен след запоя, преди да си легнеш :mhihi:

То ти идва отвътре в него момент когато тавана се върти над теб , рядко има нужда от външна помощ :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2021, 16:26

:OT: Пускаш едното копито от леглото на пода и тавана спира да се върти :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от grkv » 29 Апр 2021, 16:30

Това с крака на пода не съм го пробвал :lol:
Иначе от години си знам - след юнашки запой, чаши вода на екс, колкото може - толкова. Махмурлука на другия ден е поне наполовина по-лек...
Някъде някога бях чел някво научно обяснение, че махмурлука всъщност е обезводняване на мозъка, 'щото черния дроб дърпал всичко да обработи отровата, ама колко е така не знам. Не съм и задълбавал, 'щото номера с водата ми действа положително всеки път. И плацебо да е, нямам против :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Jordana » 29 Апр 2021, 16:34

Има и още един начин , лягаш по корем , сгъваш възглавницата и подпираш челото на нея . :mhihi:
Водата е необходима разбира се но първата вода сутринта има обратен ефект , чак вече към обяд когато имате сили да стигнете до свястна чорбица алкохола напуска тялото :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Апр 2021, 16:40

Don_Diego написа::OT: Пускаш едното копито от леглото на пода и тавана спира да се върти :mhihi:

хахаха, аз също съм го чувал, вече имам тренинг и малко по-добре се нацелвам до състояние "тамЪн",
но като бях по-млад се спасявах с прибиране пеш - дали от Щутгарт или центъра до Дружба. Между 5-8 км, пътят не е много дълъг, но е широк..
За обезводняването е вярно, дори главоболието било вид опъване на мозъка от обезводняването..
Дадохте ми идеи за утре/вдругиден с водата и въглена :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от groznika » 29 Апр 2021, 16:44

Пия редбул всеки ден,някой път по два.От доста време насам.Харесва ми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2021, 16:53

Има интересно предаване за алкохола в Netflix - там е обяснено, че колкото по-малко вода има в човешкото тяло, толкова по-малко алкохол ви трябва за да се напиете, съответно и махмурлука при такива хора е по-тежък.
Но за мен най-голяма роля има възрастта - като малък бачках по барове на морето, убивах се на първия силен ден и цял сезон само поддържам огъня, изтрезнявах напълно към средата на септември :mhihi:
Сега като изляза да си покажа номерата и после 3 дни се боря за живота си :help:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пиете ли енергийни напитки?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Апр 2021, 20:11

Вярно e Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook