Телефон с добра камера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Телефон с добра камера

Мнение от ice_box » 23 Апр 2021, 12:38

Здравейте,

От известно време мисля да си взема телефон със сравнително добра камера, от години ползвам iOS устройства и явно ще трябва да се насоча към андройд устройство. Така или иначе ще го ползвам за 2ри телефон, но постоянно ще бъде с мен. Идеята ми е да взема нещо с добра камера, не че съм фотограф, ама тук там някой пейзаж, нещо инцидентно, на маса.. :lol: Апарат не ми трябва, ама да може да прави по-добри снимки особено, на по-тъмни помещения, от колкото сегашният ми iPhone SE 2020, който не бих си го заменил за нищо, само снимките нещо.. Таа загледах се в Xiaomi Mi 10T Pro, обаче приемам и други предложения, без разните флагмани, там е ясно че всичко е топа на топа. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Моджо » 23 Апр 2021, 12:53

One plus, huawei p30... За шаомито да каже някой друг, не са ми любимци. Като за снимка с телефон първите два правят хубави и не са по 2000 лв.
Повтарям като за телефон да няма разочарования после. Иди в технополис примерно и пробвай които си харесаш. На тва осветление ако прави хубави снимки е ок за твоите цели.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Телефон с добра камера

Мнение от SpeedyMan » 23 Апр 2021, 14:15

Xiomi Redmi note 8 pro.
Има и отделна макро камера.

10 Pro е с поне толкова добра камера, дори и по-добра вероятно, защото има оптичен зуум.

SONY имат много добри камери в последните модели, но са по-скъпи.



Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Телефон с добра камера

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2021, 16:03

Що да е явно, че трябва да вземеш андроид. 12 pro max
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Телефон с добра камера

Мнение от alx » 23 Апр 2021, 16:15

най добрата камера в момента е на айфон 12 про макс

айфон 12 про е също много добър, но широко лентовата и телето са по-добри на про макс-а

андроидските камери и особено софтуера им са доста слаби дори в най- хубавите самсунги
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Телефон с добра камера

Мнение от r19 » 23 Апр 2021, 16:17

Аз пък мисля да сменям андроид платформата точно заради по-хубавите снимки при Айфон :shock: :shock: :shock:
Колкото и андроиди да съм имал все трябва да им се молиш да направят хубави снимки докато Iphone с минимални усилия правят фокусирани снимки :dunno: :conf:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Телефон с добра камера

Мнение от alx » 23 Апр 2021, 16:36

r19 написа:Аз пък мисля да сменям андроид платформата точно заради по-хубавите снимки при Айфон :shock: :shock: :shock:
Колкото и андроиди да съм имал все трябва да им се молиш да направят хубави снимки докато Iphone с минимални усилия правят фокусирани снимки :dunno: :conf:


аз не съм някакъв фен на айфоните- но камерите като хардуер и софтуера които ги управлява са страхотни и очевидно по-добри дори за хора като мене които не разбират от фотография
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Телефон с добра камера

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2021, 16:49

Аз съм с xiaomi mi 9t и засега това е телефона с най-добра камера, който съм имал. Преди товя бях с галакси с6, галакси с7 едже, галакси с9.
Предполагам че 10т ще е дори още по-добър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Телефон с добра камера

Мнение от ///eMo » 23 Апр 2021, 17:14

За нощни снимки мога да препоръчам Pixel. Астрофотографията, която рекламират прави извънземни неща и чакането няколко минути за снимка си заслужава. Долната снимка е без никаква допълнителна обработка. При дневни снимки отстъпва на съответните конкуренти oт Apple.Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Апр 2021, 17:58

SpeedyMan написа:Xiomi Redmi note 8 pro.
Има и отделна макро камера.

10 Pro е с поне толкова добра камера, дори и по-добра вероятно, защото има оптичен зуум.

SONY имат много добри камери в последните модели, но са по-скъпи.



Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Плюс едно. Бях фен на Айфон, още си ги харесвам, но откакто взеха да не познават парите, аз също ги припознах. Преди година питах във форума за Ксиоми, Шиоми или там както се произнася, все тая. Споделиха хубав отзив, на малкия бях взел някакъв Хуауей, ама и те взеха да не познават парите, за Самсунг да не говоря.
Та взех си ноут 8 про от Редмито и повече друг телефон като марка няма да си купя, освен ако не почнат и те да не познават парите и се налага да търся такъв. Не ми се изреждат всички плюсове, но не виждам с какво ще ме спечели някоя друга марка ако ще и с 200 лева само да е в повече модела и, а те са в пъти. На малката взех чиста 9-ка, на жената ноут 9 про и т.н.
И не ме е спечелило това, че първи пуснаха 108 пикселовата камера в света на една от 10-ките, просто исках да снима що годе добре.
Е, телефона снима повече от що годе добре, дооооста повече дори, на 8-цата и 9-ката камерите уж за същите(говоря само за про)и правят такъв невероятен зуум, че не виждам какво повече му трябва на човек освен ако не е някакъв професионален фотограф, но самите камери на тия Китайски телефони имат толкова опции, че е учудващо как могат да снимат.
Вземай едно 8 или 9, че са с по-добър дизайн, имат и невероятно красиви цветове в синьо и зелено за което не искат някакви пари отгоре, даже калъф не ти трябва освен силиконовия. Година и отгоре го ползвам, не се е рестартирал сам никога, батерията му държи ПОВЕЧЕ от на всеки друг модерен телефон с цена колкото средностатистическа кола в България. Убивам го от игри, играя игра почти постоянно, която се цъка само през интернет, железен е отвсякъде.
П.п: След една година ползване ВСЕКИ ден повече отколкото се ползва обикновен телефон, разлика в капацитета на батерията поне аз не забелязвам, ако влезна в менюто сигурно ще има намален живот с малко, но на ползване нищо не се случва различно от това като беше чисто нова. Телефонът не забива, не се бави, влиза си светкавично навсякъде, играта ми лети като луда, а пак казвам много товари телефона тая игра, понеже не е като обикновените.
Авторе, тичай и вземай един, след една година пиши пак да ми благодариш и не се занимавай с буржоазните марки освен ако не държиш и не робуваш на марки.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Телефон с добра камера

Мнение от SpeedyMan » 23 Апр 2021, 18:36

Redmi 8 Note Pro има голяма батерия, бързо зарядно, моя е с 6 ГБ рам, 128 вътрешна памет и го ползвам от година и половина.
Имам и MOTOROLA ONE ZOOM, с 4 GB RAM, 128 GB вътрешна памет, купуван по същото време с много добра камера, но камерата на 8 note pro е по-добра.
И двата телефона никога не са забивали.

Редмито беше 480 лв
Моторолата около 700 лв., като давам предимство на Редми

Отделно имам SONY XPERIA 10 MKII, която може би прави почти същите снимки като REDMI, ако не и по-добри, но не я ползвам за сега. Тя е с 4 ГБ рам
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Апр 2021, 18:46

Като каза бързо зарядно, учудвало ме е как може тоя телефон от почти празен да се пълни толкова бързо. :shock: Не съм го виждал у никой друг телефон това, освен ако не е тръгвала да му пада вече бързо батерията и като забелязах това нещо първоначално реших, че Китайското си е явно Китайско и бързо ще започне да му пада батерията. Да, ама не. :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.05.2009

Re: Телефон с добра камера

Мнение от pixar » 23 Апр 2021, 19:30

Още един глас за Google pixel.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Телефон с добра камера

Мнение от SpeedyMan » 23 Апр 2021, 19:59

Моторолата и тя е с бързо зарядно между другото. по 18 вата са.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Телефон с добра камера

Мнение от v_p_m » 23 Апр 2021, 20:11

Сверете си часовниците преди да пишете наизустените баналности за ябълката .От поне 3-4 години Apple е догонваща във всичко (и в камерите) , в момента най-добрия камерафон е "Xiaomi Mi 11 Ultra" а "Apple iPhone 12 Pro Max" дори не е в топ 5 .....
Сензора на основната камера на Xiaomi Mi 10T Pro е Samsung Bright S5KHMX от когото ще останеш ядски доволен , ако пък ползваш телефона като 2-ри и не го тормозиш много батерията ще ти държи по 1 седмица.. или иначе казано в момента Xiaomi нямат конкуренция цена-качество в почти всички ценови диапазони

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook