Допълнителна защита за гараж

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от zvetiko » 20 Апр 2021, 9:21

Както казаха вече СОТ е задължителен. Има специализирани аларми за магазини, които при събитие реагират със силен звук, стробоскопска светлина и плътно задимяване на помещението чрез генератор на пушек- има ги и в България. Ще ги смути и обърка, докато дойде СОТ. За камерите слагат качулки, всички заключващи устройства и подсилвания се режат лесно с преносим оксижен, а ти да отидеш да се разправяш с крадците- трябва да си убеден, че знаеш как да се справиш с тях, с бухалка и строг поглед може и да не се получи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от bum_bum » 20 Апр 2021, 9:37

Да ходиш при сигнал не е оферта. Аз имах проблеми в Банкя и ходех по нощите в гората да видя какво става. Докато осъзнах, че и да хвана някой там освен да ми теглят една патка и да ми вземат каквото имам в мен друго нищо няма да постигна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от carmanf1 » 20 Апр 2021, 10:21

СОТ

bum_bum написа:Да ходиш при сигнал не е оферта ...


Точно.
Сигурно помните доктора, където се саморазправи с мангала в гаража му и вече не знам колко години го мъкнат по съдилища.
Че и в ареста лежа сумати време.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от Комбина » 20 Апр 2021, 10:27

Аз съм пред подобна дилема за подземен граж в нова кооперация.

Ако сложа СОТ, ще искат стикер, има ли стикер... значи вътре има нещо апетитно. Ако сложа допълнителни ключалки/катинари - също предизвикват внимание. Освен колата вътре бих държал 2 велосипеда, гуми с джанти и други боклуци...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от DigitalExile » 20 Апр 2021, 10:30

Комбина написа:.... има ли стикер... значи вътре има нещо апетитно.



Чак пък... Моя има стикери от 5 години, но СОТ няма, проблеми също не съм имал,а даже е надземен. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от kiko » 20 Апр 2021, 10:54

DigitalExile написа:
kiko написа:Една планка за земята и една за вратата на гаража с един хубав катинар.Всеки крадец ще предпочете да мине на следващия отколкото да се занимава с твоя.Малко и на теб ще е тегаво ама.....пълен кеф няма


Катинар се сваля с намигване.

––


Има катинари от 30-40лв на които бая трябва да понамигаш за да ги отвориш ей така.Ако не си някво про разбира се,но такива рядко тарашат мазета и гаражи.Идеята е както казах като видят твоя,че има няква идея повече защита ще им светне че може да има и още аларми,пречки и тн.Просто ще го прескочат защото докато се чекнат с твоя ще отворят други три за същото време

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от DigitalExile » 20 Апр 2021, 10:58

Тези с катинарите са най обираните от кокошкарите и има защо и тези катинари от 40лв. се отваря елементарно.
Имам приятели които им обраха мазета/гаражи точно с катинари, след като сложиха ключалки не са имали проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от steeN » 20 Апр 2021, 10:58

Ако катинара е много здрав, просто ще строшиш това, на което е закрепен. Все пак става въпрос за гаражна врата не 5 мм железен профил :lol:
Да не говорим колко малко катинари в същност са катинари, въпреки че изглеждат заплашително.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от nxn » 20 Апр 2021, 11:55

Dextuar написа:
nxn написа:Ако ще ти е по-мирна главата слагай, но един колега гаражът му се отваря само отвътре, защото има топла вързка, пред гаража има спряна втора кола. Преместиха колата пред гаража, отвориха го, взеха колата и заминаха, посред бял ден.

Някаква невероятна екзотика ли е държал вътре? Прекалено много усилие ми се струва и то както казваш през деня. Най-вероятно са влезли през топлата връзка и са отворили вратата оттам. Не мога да си представя да сложиш някакви примерно шишове, които да влизат в стената и някой лесно да успее да отвори вратата отвън.


E70 имаше, нищо особено 3ка дизел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от hell's angel » 20 Апр 2021, 12:00

Комбина написа:Аз съм пред подобна дилема за подземен граж в нова кооперация.

Ако сложа СОТ, ще искат стикер, има ли стикер... значи вътре има нещо апетитно. Ако сложа допълнителни ключалки/катинари - също предизвикват внимание. Освен колата вътре бих държал 2 велосипеда, гуми с джанти и други боклуци...

Демек, правиш си "ключалки", който не се виждат и не привличат внимание. Варианти бол, стига фантазията да ти работи. Най- прост пример ти давам - от 10 болта за развиване, 2 са с лява резба. Намираш 4 развити да се търкалят и следващия заебан, зверски дозатегнат :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от toncho83 » 20 Апр 2021, 12:26

Сложихме 5 камери около и във входа. DVR- да записва и от около две години нямаме оплаквания. Преди изчезваха колела (от входа и изби), крадяха се джанти, разбиваха се коли...
Държа гараж в центъра и там има камера. Ако решат да крадат мотора и каквото е вътре ще го вземат, но с камери лесно се проследява и хващат следи. Няколко пъти свалям записи по молба на "куки" и се намират извършителите. Сглобяват "пъзела" , като взимат записи и на др. камери наоколо, някои видял, друг чул и т.н.

П.П.Имам и собственоръчна аларма и заключване на гаража, но ако стане нещо съседите наблизо ще гледат и ще си траят... :mhihi: :mhihi: :mhihi: извесно време няма да има кой да ги тормози със шумен мотор..знам ли, може и да им светят на крадците :lol: :lol: :lol: :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от BMW_POWER » 21 Апр 2021, 0:14

Всичко е "според зависи". Има гаражи и гаражи. Местоположение, достъпност, трафик, няма два еднакви. Аз лично за сирена препоръчвам такава от кран

Изображение

Това събужда и умрелите.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от ildivvy » 21 Апр 2021, 7:37

Тази нощ в квартала цялата нощ свири аларма на кола, и то много силно, и нищо! Никой не и обърна внимание дори! Може само да са псували от вкъщи, че пречи на нормалния сън на гражданите...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от peshehodetz » 21 Апр 2021, 10:17

Ако те нарочат не можеш да опазиш нищо от гаража. На братовчед ми му задигнаха Кайен S 2019 година модел с един куп системи и защити от гараж със СОТ от ж.к. Стрелбище посред бял ден и никой не ги е усетил. Та се замислям дали има смисъл да се кара нещо повече от F10 или най-много G30 като по-остареят още малко така че да не бие на очи.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Допълнителна защита за гараж

Мнение от DigitalExile » 21 Апр 2021, 11:02

ildivvy написа:Тази нощ в квартала цялата нощ свири аларма на кола, и то много силно, и нищо! Никой не и обърна внимание дори! Може само да са псували от вкъщи, че пречи на нормалния сън на гражданите...


А ти какво направи :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook