Въпрос за кола автоматик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от grkv » 19 Апр 2021, 14:37

Ти пък за къде си се разбързал толкова :lol:
xHP помагало много, разправят...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 19 Апр 2021, 15:19

Top Gun Maverick написа:Ачо, като цяло съм съгласен, но има и жени изключения.
Но не мога да се съглася с автоматика в Е60 и Е90, че е по-бърз от ръчката особено пък ако я кара маниак. Автоматът там си има това досадно буууу, като сменя и се бави. Сега имам и Е92 330д фейс, умишлено го търсих с ръчка, понеже не го понасям тоя автомат в Е9Х и не говоря изобщо за грозния скоростен лост. Като се кача във Ф-ката вече автомата с тия 8 предавки сменя добре, плюс, че ми е и спортния.

Сменя за 600 милилсенудни, драг състезател сменя за 400 милисекунди. Ти в ежедневното шофиране сменяш за близо секунда, защото... Абе какво да говоря, разбра ме :)
Последна промяна acho.rs на 19 Апр 2021, 15:38, променена общо 1 път

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Апр 2021, 15:27

Ежедневно или не, говорим по принцип кое е по-бързо и не бива даде изкривяват нещата.
https://www.auto-data.net/en/bmw-3-seri ... ation-5304
Ето ти всички модели на Е9Х, разгледай без да ги отваряш едно по едно, ускоренията 0-100 се виждат идеално и забележи, че няма НИТО един модел(изключвам ДКГ при М, понеже това вече не е автомат)при който ръчката да не е по-бързо от автоматика. Да не говорим, че това са данни на чисто нови коли, а автомата като остарее и има периоди в които е твърде възможно да е още по-бавен. Това с милисекундите не знам от къде го вземаш, но колегата in_memoriam беше пуснал една много интересна таблица за това колко бързо сменя предавка с ръчна кутия. Би се изненадал ако видиш, пък не кара драгстер. :mhihi
При Ф сериите нещата с ускоренията са по-различни, ама не защото автомата сменя чак толкова по-бързо, ами понеже имаш вече 8 предавки. Даже при някои модели пак дават ръчката по-бързо, но да речем, че тука вече е въпрос само за кеф да избереш ръчка:
https://www.auto-data.net/en/bmw-3-seri ... ation-3842
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 19 Апр 2021, 15:43

Дори да се съглася с тебе за 6HP само за да спреш да пишеш чершафи - вече дори 11 годишни коли са с 8HP. DSG е сигурно от 15 години. Електрическа кола или (с 1 изключение) хибрид с ръчни скорости няма. Няма и смисъл човек, който не е енусисат да се учи да кара кола с ръчни скорости. Те са мъртви и остават само в гробове на по 20 години, супер нисък клас коли като Дачия или съботно - неделни коли за забавление. В Казанлък няма трафик, но в Бургас, Варна, Пловдив и София да риташ съединител по 1-2часа на ден ЗА УДОВОЛСТВИЕ е малко нереално.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от ice_box » 19 Апр 2021, 15:57

Според мен ръчните са отживелица и едва ли в бъдеще изобщо на някой ще му се налага да използва кола с ръчка. До преди да започна да карам автоматик бях тръвдо против, имах кола която беше автоматик карах я 2 години, после се качих на кола с ръчни.. за половин година след което си казах защо изобщо си го причинявам?! В момента и двете ми коли са автоматик, като ръчката за мен не е опция, за нещо временно да стигна от т.А до т.Б - да, не ми е проблем, но не бих дал и 5 пари за кола с ръчни скорости, дори и да е в по добро състояние от колата която търся - тогава или няма да купувам или ще се мисли нещо, но ръчни за мен нямат шанс. Иначе като умение е добре да се има, НО на днешно време спокойно може да се прескочи, въпрос на личностно виждане. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 19 Апр 2021, 16:55

ice_box написа: Иначе като умение е добре да се има, НО на днешно време спокойно може да се прескочи, въпрос на личностно виждане. :wave:

Пак питам, как го прескачаш, ако всички служебни коли са с ръчни скорости ? Търсиш фирма с коли с автоматици ли ? :kuku:

Изобщо не говоря кое е по-добре, кое колко бързо сменяло и т.н. Масово колите в нисък и среден клас са ръчни скоростни кутии. И не само малки въшки, а VW Passat, Peugeout 508, Шкода Супърб и т.н. На мен от предишните ми 4 работи, на 3 ми е трябвало книжка за автомобил с ръчни скорости :dunno: За актуални модели в гаранция.

Ама тука сме в батка-форума и се карат само тупалки, където се гледа смяната на скорости по-добра ли е от на драг състезател :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от pampo » 19 Апр 2021, 17:11

На човека може да не му е приоритет да е шофьор на "служебна кола". То иначе едва ли щеше да се чуди, а просто щеше да си изкара конвенционален курс. Има безброй професии, които са необвързани със служебни коли. Ако па толко се наложи, или ще изкара курс ръчка, или ще му вземат автомат от тая имагинерна фирма и те така...
Мен до сега за 15г трудов стаж не помня да са ме питали на интервю за работа имам ли книжка.
Последна промяна pampo на 19 Апр 2021, 18:07, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 19 Апр 2021, 17:51

acho.rs написа:Дори да се съглася с тебе за 6HP.


Тоя Форд със скъпата емблема, дето си се нашил с него с 6НР ли е, че толкова я хвалиш? :mhihi:

За годините си е била вероятно оле-мале, ама към днешни дни е пълна щета. Здрава, приятна, плавна ама дори и с xhp в никой случай не е бърза кутия.

На дизел бива де, но на бензинова кола не бих си го причинил, освен ако не е жипка или 7-ца.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от grkv » 19 Апр 2021, 18:07

bum_bum написа:
acho.rs написа:Дори да се съглася с тебе за 6HP.


Тоя Форд със скъпата емблема, дето си се нашил с него с 6НР ли е, че толкова я хвалиш? :mhihi:


Полека, ше го удариш на болното място :lol:

Мен 7-цата ми е с тоя автомат.
За возене става, не е съвсем гаден... извънграда забележки не мога да му намеря, сменя си плавно и перфектно, ама то и не се иска от него да сменя кой знае колко, в града обаче всичките преди да им зацепи локъпа имат поведение на скутерче с центробежен съединител и си е гадория...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от drago_pavlov » 19 Апр 2021, 19:06

pampo написа:Ако па толко се наложи, или ще изкара курс ръчка, или ще му вземат автомат от тая имагинерна фирма и те така...

Ще ми дойде някой на интервю и ще каже, че иска автомат :mhihi:
Не знам дали се сещаш колко бързо ще му покажа вратата...
От 20-25 коли имаме само 3 с автоматични скорости.
Не е гот като влезе в бокса автомата и трябва да карам ръчка, но не свършва света за няколко дни...
Тук го изкарвате еб@си голготата да караш ръчка :kuku:

П.П.: Чувал съм, че и с токчета се натиска трудно съединителя - още едно преимущество за автомата :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от ice_box » 19 Апр 2021, 22:03

TNT написа:
ice_box написа: Иначе като умение е добре да се има, НО на днешно време спокойно може да се прескочи, въпрос на личностно виждане. :wave:

Пак питам, как го прескачаш, ако всички служебни коли са с ръчни скорости ? Търсиш фирма с коли с автоматици ли ? :kuku:

Изобщо не говоря кое е по-добре, кое колко бързо сменяло и т.н. Масово колите в нисък и среден клас са ръчни скоростни кутии. И не само малки въшки, а VW Passat, Peugeout 508, Шкода Супърб и т.н. На мен от предишните ми 4 работи, на 3 ми е трябвало книжка за автомобил с ръчни скорости :dunno: За актуални модели в гаранция.

Ама тука сме в батка-форума и се карат само тупалки, където се гледа смяната на скорости по-добра ли е от на драг състезател :driving:


За служебни, така е да, там каквото се падне, макар че в предишната ми работа служебните коли бяха автоматици Шкоди. Но масово са ръчки на повечето места. Ами човек в крайна сметка си сам преценява за себе си какво му трябва. А за тупаки и батки и форуми, не ги следя другите но предполагам че няма да е много по различно при премиум марките. Иначе нищо към теб не съм казвал споделих мнение от мойта гледна точка. Но да, хубаво е да се придобие умението на ръчните скорости, след време колко ще бъде нужно да сме живи и здрави и ще го видим.
БТВ другата ми кола е голф 3ка автомат, та съм далеч от филмите. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 19 Апр 2021, 23:28

Това за батките беше за хората, които обсъждат скоростни кутии на Порше и Ягуар, и за колко време сменя драг състезател, в темата на човек, който го притеснява шофирането в градски условия :lalala: Сигурен съм, че щом го притеснява ръчната скоростна кутия, веднага ще се метне на 300 коня с 8 степенния ЗФ, за да няма проблеми :lol: По-скоро виждам следваща тема "коя е най-малката кола с автоматик и парктроник, за да е по-лесно паркирането в градски условия".

Докато всяка масова марка (извинете за Поршетата и Ягуарите :mhihi: ) предлага ръчни скорости в ценовата листа - няма да изчезнат скоро.

Да не говорим, че никъде в темата не се каза, реално каква кола автоматик ще може да си позволи автора на темата след взимането на книжката. Да не е Мерцедес очиларка от 95-та , където на автомата му трябва подпис от нотариус и 2 работни дни, за да върне скорост при изпреварване :mhihi: За мен всичко под 6 степенния ЗФ за никъв хОй не става и по-добре ръчка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 19 Апр 2021, 23:32

bum_bum написа:
acho.rs написа:Дори да се съглася с тебе за 6HP.


Тоя Форд със скъпата емблема, дето си се нашил с него с 6НР ли е, че толкова я хвалиш? :mhihi:

За годините си е била вероятно оле-мале, ама към днешни дни е пълна щета. Здрава, приятна, плавна ама дори и с xhp в никой случай не е бърза кутия.

На дизел бива де, но на бензинова кола не бих си го причинил, освен ако не е жипка или 7-ца.

Е яд ме е че не си взех Е36ца за тунек проект, но какво да се прави - не сме всички рейсъри като тебе :mhihi: Не знаех, че Джага е Форд, в смисъл мондео или Ф150 е - нещо не ги разбирам. Или само мотора е от Форд :mhihi:

TNT написа:Това за батките беше за хората, които обсъждат скоростни кутии на Порше и Ягуар, и за колко време сменя драг състезател, в темата на човек, който го притеснява шофирането в градски условия :lalala: Сигурен съм, че щом го притеснява ръчната скоростна кутия, веднага ще се метне на 300 коня с 8 степенния ЗФ, за да няма проблеми :lol: По-скоро виждам следваща тема "коя е най-малката кола с автоматик и парктроник, за да е по-лесно паркирането в градски условия".

Докато всяка масова марка (извинете за Поршетата и Ягуарите :mhihi: ) предлага ръчни скорости в ценовата листа - няма да изчезнат скоро.

Да не говорим, че никъде в темата не се каза, реално каква кола автоматик ще може да си позволи автора на темата след взимането на книжката. Да не е Мерцедес очиларка от 95-та , където на автомата му трябва подпис от нотариус и 2 работни дни, за да върне скорост при изпреварване :mhihi: За мен всичко под 6 степенния ЗФ за никъв хОй не става и по-добре ръчка.

Е те преди 6HP колите гонят 20 години-така или иначе остават само за музея или каране в неделя.

ПС: 330ката седи в гараж и се кара 2к км година. 3 месеца търсех хи с ръчка - голем кеф.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от In_Memoriam » 20 Апр 2021, 0:06

acho.rs написа:
Top Gun Maverick написа:Ачо, като цяло съм съгласен, но има и жени изключения.
Но не мога да се съглася с автоматика в Е60 и Е90, че е по-бърз от ръчката особено пък ако я кара маниак. Автоматът там си има това досадно буууу, като сменя и се бави. Сега имам и Е92 330д фейс, умишлено го търсих с ръчка, понеже не го понасям тоя автомат в Е9Х и не говоря изобщо за грозния скоростен лост. Като се кача във Ф-ката вече автомата с тия 8 предавки сменя добре, плюс, че ми е и спортния.

Сменя за 600 милилсенудни, драг състезател сменя за 400 милисекунди. Ти в ежедневното шофиране сменяш за близо секунда, защото... Абе какво да говоря, разбра ме :)


Грешни са ти данните. Тази смяна е една от най-бързите ми - 160 ms (средно се въртят около 200 ms). Не съм драг състезател, даже никакъв състезател не съм :mhihi:
Изображение

DSG и DCT са около или малко под 100 милисекунди, но скоро мисля да ги подобря с един лек жокер.

П.С. Обясни му на тоя пич колко са бавни ръчките и да си сложи 15-годишен автомат :ok:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от BMW_POWER » 20 Апр 2021, 4:11

Защо не прочетете още веднъж първото мнение в темата? Колегата пита за изкарване на курсове. Тука се изредихте всички знайни и незнайни експерти, рейсъри и т.н. Кой ви каза, че ще работи като шофьор? Пак отидохте у рЯката с изказванията.

Та Колега, изкарай автомат. После може да минеш и на ръчка. Това е една крачка нагоре. Бъди безопасен за себе си и околните. Дълги и безаварийни, това е важното.

p.s. авторът може да е и от нежния пол. Не е уточнил. Затова и дадох за пример моята жена. Тя е карала, кара и винаги ще кара автомат. За какво и е да учи ръчка?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook