Моторен трион въпрос

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 30.03.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 535 d
Мечтае да кара: Всички модели с буквата M
Детайли за колата: КОСМОС

Моторен трион въпрос

Мнение от Mihail535d » 30 Мар 2021, 10:40

Здравейте, на скоро си купих резачка shtil 231 от оторизиран магазин . Рязал съм и преди с резачката на съседа , но никога не съм слагал верига. И без да чета инструкции я сложих обаче при малко рязане забелязах не се държеше нормално и я загасих. Вечерта прочетох в инструкциите че зъбите на веригата трябва да сочиат напред .... Та въобще възможно ли е да се обърне наопаки ,аз явно съм я обърнал :D и какви може да са последствията по машинката от тогава не е палена .. Друго всичко си спазих масла бензин разработка .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Моторен трион въпрос

Мнение от pinko_23 » 30 Мар 2021, 12:00

Mihail535d написа:Здравейте, на скоро си купих резачка shtil 231 от оторизиран магазин . Рязал съм и преди с резачката на съседа , но никога не съм слагал верига. И без да чета инструкции я сложих обаче при малко рязане забелязах не се държеше нормално и я загасих. Вечерта прочетох в инструкциите че зъбите на веригата трябва да сочиат напред .... Та въобще възможно ли е да се обърне наопаки ,аз явно съм я обърнал :D и какви може да са последствията по машинката от тогава не е палена .. Друго всичко си спазих масла бензин разработка .


Колега веригата се слага само по един начин който е показан на гърба на бялото капечето което служи за предпазител, ако я сложиш на грешната страна няма да реше и ще отскача от дървото. Правилният начин е острият зъб напред и повдигача на веригата към машината. Като цяло и да си я сложил на обратно не може да развалиш машината само няма да реже дърва. Най-добре отиди от мястото където си я купил и ще ти покажат.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 30.03.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 535 d
Мечтае да кара: Всички модели с буквата M
Детайли за колата: КОСМОС

Re: Моторен трион въпрос

Мнение от Mihail535d » 30 Мар 2021, 12:23

Събота като си ида на вилата , ще си я сложа нормално :D . Мерси за отговора , аз се чудя що отскача ( щото съм тупан) :D .

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Моторен трион въпрос

Мнение от alx » 30 Мар 2021, 14:30

Mihail535d написа:Събота като си ида на вилата , ще си я сложа нормално :D . Мерси за отговора , аз се чудя що отскача ( щото съм тупан) :D .


Нищо й няма на обратно като е- само не реже както си забелязал :lol:

За отскока - винаги може да отскочи- особено ако пипнеш дървото което режеш с горната предна част на предния венец (между 9 и 12 часа ако гледаш венеца отляво) на триона. Затова- избягваш тази зона и винаги лявата ръка опъната в лакътя.

... и гледаш да не докосваш с веригата нищо друго освен дървото (дори пръст) защото ще я изтъпиш за секунди...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Моторен трион въпрос

Мнение от empar » 30 Мар 2021, 15:06

Напълно възможно е да я монтираш наопаки, но си е доста опасно!

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook