Изпращане на лаптоп от Америка до София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от peshehodetz » 11 Мар 2021, 16:55

TNT написа:Гледай го от друга страна. Октомври ще можеш да вземеш и новият Айфон :mhihi: Там са яко на прИмоция спрямо Европа :lol:



Каква е разликата ? :confused:
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от empar » 11 Мар 2021, 17:23

streetracing12 написа:20% ДДС значи трябва да им дам 600 ??? :shock: :shock:

Лаптопа е около 3.500кг.

Въпроса е да не го откраднат или счупат



Няма ли някоя куриерска фирма да го вземе от Вегас и да ми го достави в нас за 200-300лв?Толкова ли е трудно в 21 век да се достави лаптоп от Америка....


Трудно НЕ Е със сигурност. Просто е ужасно скъпо, времеемко и в общия случай като теглиш чертата ще си спестил за две билетчета за метрото. А ако нямаш опит с митниците и си с къси нерви просто не ти завиждам! :mhihi:
Международна гаранция има ли тая машина поне?

Вкарал си си вече таралежа в гащите, така че чакаш някой да го донесе лично! Това е... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 11 Мар 2021, 17:38

empar написа:
streetracing12 написа:20% ДДС значи трябва да им дам 600 ??? :shock: :shock:

Лаптопа е около 3.500кг.

Въпроса е да не го откраднат или счупат



Няма ли някоя куриерска фирма да го вземе от Вегас и да ми го достави в нас за 200-300лв?Толкова ли е трудно в 21 век да се достави лаптоп от Америка....


Трудно НЕ Е със сигурност. Просто е ужасно скъпо, времеемко и в общия случай като теглиш чертата ще си спестил за две билетчета за метрото. А ако нямаш опит с митниците и си с къси нерви просто не ти завиждам! :mhihi:
Международна гаранция има ли тая машина поне?

Вкарал си си вече таралежа в гащите, така че чакаш някой да го донесе лично! Това е... :dunno:




Не знам дали има международна гаранция сигурно не.

Но това не ме плаши това ще ми е трети пореден Alienware държат на бой много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 17:46

peshehodetz написа:
TNT написа:Гледай го от друга страна. Октомври ще можеш да вземеш и новият Айфон :mhihi: Там са яко на прИмоция спрямо Европа :lol:



Каква е разликата ? :confused:

За iPhone 12 около 300$ :wave: Това е месечна заплата за голяма част от населението.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 11 Мар 2021, 17:57

Към цената на лаптопа трябва да добавиш първо 8.38% колкото е sales tax в щата Невада. След като стигне при твоя човек, той може да ти го прати с куриер, най-добре DHL, защото FedEx и TNT в България са отвратителни. Куриерът ще ти е около 300 долара ако е експрес. Може повече, не знам колко е обемен. Ако не е експрес, пак е доста скъпо. Сумираш всичко - цената на лаптопа + 8.38% + транспорта и тогава върху цялата сума начисляваш 20% ДДС. Мито няма за електроника, DHL ще го освободят безплатно от митницата, но ще искат нотариално заверено пълномощно. То също ти е разход и разправия. Имаше и някакви забрани за транспортиране на батерии, ама не знам дали важат за лаптопи. За десерт, най-вероятно няма да имаш гаранция в Европа и ако нещо дефектира, ще трябва да го върнеш в САЩ. А, да, стандартната гаранция там е 12 месеца, докато в България е 3 години. Като цяло, голяма далавера е. Ще трябва да си купиш и кабел за захранването, че американския е с друг стандарт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 18:08

За тези които се чудят защо е толкова скъпо в Европа отговора е - не е по-скъпо, просто ДДС-то в САЩ ти го взимат още като си получиш заплатата и тя се свива с допълнителни 20%, а в европа ти го начисляват като купуваш неща с парите от заплата която не е обложена и при всяка покупка ти се свива заплатата. Разбира се малко по-сложно е но опростено е така. Щеше да е голяма далавера да може да пазаруваш с САЩ без допълнитени такси, пък да взимаш заплата в ЕС. Засега единствената известна схема която работи на 100% е ако пътуваш да конрабандираш по 1 лаптоп и телефон :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 11 Мар 2021, 18:11

Няма ДДС, но в повечето щати има данък продажба, който е по-нисък, но не се обявява в цената по сайтовете. За Невада е близо 9%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Rainbow » 11 Мар 2021, 18:13

Такива неща без някой да ти го донесе лично или някаква схема с контейнер и "човек" в митницата няма как. Единствено може да пробваш да мине на по-тънка обявена цена, за да платиш ДДС върху по ниска сума, но както казаха ако примерно го счупят по време на транспорта - си разликата назад ако има застраховка (Спрямо на колко е застрахован). DHL са скъпи, мен ми трябваше за 20-30кг и като ми обявиха между 600 и 1000$ ми стана зле също хаха. Международна гаранция малко неща имат и също е риск или ако имат е 1 година. Както казаха и горе, не случайно тука продават на такива цени, защото част от тези разходи ги дават продавачите ;)

В САЩ нещата са по-евтини точно, защото закона им е такъв, че ако поръчаш нещо от сайт, който няма нищо в твоят щат (магазин или склад), не дължиш ДДС/данък. В тези, които дължиш е между 3 и 9 %, спрямо нашите 20%.

Моят съвет е ако нямаш друга опция вече - да пробваш с DHL, твоят човек да го опакова мнооооого добре и да го обяви на ниска цена като употребяван, подарък към теб или нещо подобно :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 11 Мар 2021, 18:17

Както и да го обяви, длъжен е да пишеш какво праща, а в митниците имат специален отдел, който проверява колко струва това нещо в интернет и го обмитяват на най-ниската цена, намерена онлайн. Пък ако ще да го е писал 1 долар. Естествено, номерът с ниска стойност може да мине, но за неща, които не са особено популярни, предимно разни аксесоари. Няма митничар, който да се върже на обявена цена на лаптоп 100 долара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от peshehodetz » 11 Мар 2021, 18:24

Не е друг кабела, един и същи е от 100 до 240 са просто ще му трябва адаптър за контакта, нещо такова:

https://www.amazon.com/Unidapt-European-Asia-Plug-adapter/dp/B082FPBLXC/ref=sr_1_29?crid=14DSDEUDMKAT3&dchild=1&keywords=european+socket+adapter&qid=1615479192&sprefix=european+socket+%2Caps%2C341&sr=8-29

За гаранцията при Дел не знам как е, при apple ако е закупен от apple store или уеб сайта на apple което е едно и също като цена няма абсолютно никакви проблеми в който и apple store из Западна Европа да се отиде, лично проверено във Франкфурт. За България не знам, в един мол бях виждал някакъв си iCorner нещо се бараха представители, ма ако се стигне до такъв момент дали и какво ще покрият само един господ знае.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 11 Мар 2021, 18:26

Кабелът Е различен. Разликата между кабел и захранване е сериозна. И много по-добре е да си купи кабел за 5-10 лв, отколкото китайски преходник, който не прави хубав контакт. Ама това да му е проблемът.
Епъл са с международна гаранция, но е 12 месеца. Имат няколко сервиза в България. Ако си го купиш от България / ЕС, гаранцията е 24 месеца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 18:30

Отскоро ЕС има търговско споразумение с Канада, някой не е ли измислил някаква схема да се вкарват стоки от САЩ без такси? Знам че доста автомобили почнаха да вкарват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от peshehodetz » 11 Мар 2021, 18:34

ekalchev написа:За тези които се чудят защо е толкова скъпо в Европа отговора е - не е по-скъпо, просто ДДС-то в САЩ ти го взимат още като си получиш заплатата и тя се свива с допълнителни 20%, а в европа ти го начисляват като купуваш неща с парите от заплата която не е обложена и при всяка покупка ти се свива заплатата. Разбира се малко по-сложно е но опростено е така. Щеше да е голяма далавера да може да пазаруваш с САЩ без допълнитени такси, пък да взимаш заплата в ЕС. Засега единствената известна схема която работи на 100% е ако пътуваш да конрабандираш по 1 лаптоп и телефон :)


Това пък от къде го измисли, данъците върху доходите в щатите са много по ниски от европейските, да не говорим че има един куп дедакшъни с които допълнително може да се намалят. А иначе подобно на европейското ДДС което е около 20% е т.нар. sales tax, който е средно 8% да не говорим че основните хранителни продукти и лекарствата са освободени от тази такса.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 18:52

Сложно е защото има преки и косвени данъци. Аз съм си правил сметката, защото преди години работех за американска компания къде и как да си облагам парите. В сащ не ми е изгодно да плащам данъци. В бг имаме супер ниски данъци и това е една от причините още да живея и работя тук

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от alx » 11 Мар 2021, 19:14

ekalchev написа:За тези които се чудят защо е толкова скъпо в Европа отговора е - не е по-скъпо, просто ДДС-то в САЩ ти го взимат още като си получиш заплатата и тя се свива с допълнителни 20%


... това откъде го измисли? :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook