Изпращане на лаптоп от Америка до София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 11 Мар 2021, 8:57

Здравейте колеги имам едно питане относно изпращане на лаптоп от Лас Вегас до София.

Имам роднина там на който изпратих пари да ми поръча следният лаптоп - https://www.dell.com/en-us/shop/gaming- ... wnm17r410h

Поръчал го е и са му отговорили,че до 12 работни дни ще му го доставят.

Въпроса ми е как да ми го прати до София по най-безопасния и сигурен начин?

Изцяло отпада опцията като се прибира насам да ми го донесе понеже това ще стане Октомври 21г.


Благодаря Ви предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от nikola59 » 11 Мар 2021, 10:17

:shock: И за какво го направи това се чудя.... Нямаш много варианти - или ти го донася човек като лична вещ разопакован без кутия и т.н или ще трябва да се приготвиш да ходиш до митница да го освобождаваш с плащане на ДДС независимо кой под каква форма ще ти го изпрати. За лаптопите мито май не се плащаше.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Kroki » 11 Мар 2021, 10:54

Можеш да използваш куриери от типа на ggbg. Можеш и да се опиташ да си намериш човек, който се прибира и да му дадеш някой лв.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 13:31

Ах доброто старо укриване на данъци. I love it! :mhihi:

Едно време можеше като напишеш че е подарък и ако е изпратено от физическо лице не ми минава през митница ама вероятно тоя номер вече не минава?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от alekangg » 11 Мар 2021, 14:04

Ако е от физическо лице, може да се пише 45 евро и примерно части за лаптоп, но това общо с пътя трябва да е и май е невъзможно понеже не вярвам да е под 1кг пратката.
Отделно, че ако се загуби гориш с парите.
Аз лично съм го правил за лека и скъпа стока, но имаше шанс и да изгоря.
Все едно е дали пише, че е подарък или не, гледат декларацията за стойност или фактура, ако има такава.

Отделно у нас вече всичко се спира и има 12лв такса за бг пощи +20% ддс

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 11 Мар 2021, 14:31

20% ДДС значи трябва да им дам 600 ??? :shock: :shock:

Лаптопа е около 3.500кг.

Въпроса е да не го откраднат или счупат



Няма ли някоя куриерска фирма да го вземе от Вегас и да ми го достави в нас за 200-300лв?Толкова ли е трудно в 21 век да се достави лаптоп от Америка....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TheDriver » 11 Мар 2021, 14:38

Кроки ти е посочил ggbg.

На мен едни части ми трябваха. 230 долара струваха в щатите, при мен дойдоха за около 700лв. с такава фирма без аз да се занимавам с митниците. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от grkv » 11 Мар 2021, 14:49

Баси, хвърлил съм око на нещо малко от щатите за 2.5к лева, ако вЕрно трябва да броим 5 стотака над шипинга то въобще се обезсмисля... ние сме прогресивен народ, въпрос на време е да намерим алтернативен вариант :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 14:54

Доставки и такси се гледат по принцип преди да поръчваш. Ще е интересно, ако колегите споделят начин за заобикаляне, но мисля, че няма. Плащаш си като поп ддс + мито + транспорт + други измислени такси.

Пробвай да откажеш доставката, а човека като се прибира октомври - тогава ще ти донесе лаптоп.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от peshehodetz » 11 Мар 2021, 15:52

Добре де колко е по евтин този компютър в щатите и като го получиш в България има ли гаранция за него, че да си заслужава цялата тази процедура. Иначе опциите ти не са много. Чакаш до октомври твоя роднина да ти го донесе. Втори вариант - имаш някой друг много доверен твой човек независимо къде е из щатите който да пътува в скоро вроме, твоя роднина му го праща чрез UPS или Fedex и ти го донасят. Правил съм ги лично и двата варианта, иначе всякакви други истории особено момента с българските митници обезмислят до голяма степен начинанието.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 11 Мар 2021, 16:07

peshehodetz написа:Добре де колко е по евтин този компютър в щатите и като го получиш в България има ли гаранция за него, че да си заслужава цялата тази процедура. Иначе опциите ти не са много. Чакаш до октомври твоя роднина да ти го донесе. Втори вариант - имаш някой друг много доверен твой човек независимо къде е из щатите който да пътува в скоро вроме, твоя роднина му го праща чрез UPS или Fedex и ти го донасят. Правил съм ги лично и двата варианта, иначе всякакви други истории особено момента с българските митници обезмислят до голяма степен начинанието.



Ами разликата е голяма тука лаптоп модела на Alienware 2017-2018 и със видео 2080... е 5-6000лв....

Този е модел 2021г с 3070 видео ---- 3800лв... от Америка (без мито и ддс) :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 16:10

И като си платиш всички такси и данъци, ще стане 4700 :no: То ако така ставаше, никой нямаше да пазарува от тук.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 16:25

streetracing12 написа:Няма ли някоя куриерска фирма да го вземе от Вегас и да ми го достави в нас за 200-300лв?Толкова ли е трудно в 21 век да се достави лаптоп от Америка....

Ти май не разбираш как работи света :). Не е проблема в куриера и доставките - имаш данъци, които се плащат като внасяш каквото и да е от САЩ в ЕС. За куриера - DHL, ако платиш за Premium service няма никаква опасност а се открадне нещо или пък застраховка на пратката. Правителството на САЩ праща лични документи с такива услуги и те са с голяма сигурност. Проблема е че си купил от САЩ нещо на което не е начислено ДДС, а в европа има ДДС. Съответно ще трябва да го платиш. След цялата разправия ще докараш цената на тази която е в БГ -10% и въпроса е дали си заслужава разправията с митници, риска да ти открадната пратката и т.н.

Както каза TNT ти си мислиш, че си открил схемата за внос на евтини лаптопи ама то ако ставаше така както си мислиш никой няма да купува от тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 11 Мар 2021, 16:46

Добре разбрах нищо не си мисля,че съм открил схеми и т.н просто питах.

Много ми е зор да правя схеми и т.н не знаех,че така стоят нещата ако знаех нямаше да питам.



Ще поразпитам още насам натам и накрая ще си намеря човек в щатите който си пътува насам близките месеци или ще чакам октомври.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 16:51

Гледай го от друга страна. Октомври ще можеш да вземеш и новият Айфон :mhihi: Там са яко на прИмоция спрямо Европа :lol:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Jordana

Последни теми
Facebook