Изпращане на лаптоп от Америка до София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 12 Мар 2021, 18:13

///M_Martin написа:Не знам дали е късно за отговор но ще ти го дам :D
Допълнителните ти разходи са мито,ДДС и транспорт до БГ.
Ставките за техника не знам колко точно са но предполагам междъ 4-6%.
ДДС-то се формира от стойноста на стоката по фактура + транспорт +мито-на тази сума се слага и 20% ДДС.
Отделно зависи коя куриерска фирма ще ти го достави и там има административна такса, ако искат куриерите да те представляват пред митница и ти да не се занимаваш,за UPS примерно е 54лв. с ДДС.
Ако нямаш познат митничар, който да ти удари едно рамо ще платиш всичко, което съм ти написал защото тези дребни далаверки не минават вече с подаръци,наследство и т.н. :mhihi:
Всички сериозни фирми като UPS,TNT,Fedex,DHL работят адекватно и ще дойде с aircargo (по въздух)
П.П.За твое успокоение ще ти кажа че ЛИЧНО на мен ми прави впечатление че техника за американския пазар е доста по-ок като надежност спрямо същата за EU пазара, остави и по-добрата цена.
Аз преди години си купих лаптоп Lenovo Yoga 3 Pro от Щатите и все още работи перфектно (ползвам го всеки ден по 10-12 часа) и не е мръднал,даже сега ти пиша от него :mhihi:
Ако имаш още въпроси,с радост ще помогна :)
Успех!

Мито на електрониката няма. Това за техниката за американския пазар и по-добрите ѝ качества спрямо Европейския е абсолютно невъзможно, поне в ИТ сферата. Не знам на каква база го твърдиш, ако е само защото имаш лаптоп, купен оттам, който няма грижи, е меко казано несериозно. Колко идентични модела си имал от Европа, които са с проблеми? Специално при компютрите всичко е абсолютно идентично, прави се на едно място в Азия и няма как да има разлики за различни пазари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от streetracing12 » 12 Мар 2021, 21:00

Благодаря на всички за съветите и мненията.

Лаптопа е договорен да бъде писана фактура за 850$ ще бъдат платени при доставката в Америка другите са платени днес с карта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 12 Мар 2021, 21:29

Моли се да имаш късмет на митницата, както и да не му се случи нещо при транспорта. Както казах, митничарите проверяват всяка стока за най-ниската ѝ цена онлайн и ако твоята е драстично по-ниска, гориш.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от alx » 14 Мар 2021, 20:29

streetracing12 написа:Благодаря на всички за съветите и мненията.

Лаптопа е договорен да бъде писана фактура за 850$ ще бъдат платени при доставката в Америка другите са платени днес с карта.


ще го погледнат онлайн и ако си един 20% по-надолу от това което намерят гориш и си отнасяш и глоба.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от alekangg » 15 Мар 2021, 16:04

Няма никаква глоба, макс се плаща 20% от това което намерят като минимална цена.
850 долара не е някаква символична цена. Може да мине и на нея, дори бих казал е твърде вероятно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от Anthony_J » 15 Мар 2021, 18:41

Не е символична, но е 3-пъти по-ниска от реалната. Има шанс да мине, но не е голям, защото така или иначе ще се наложи митническо облагане и просто митничаря ще го чукне в нета. Особено при ИТ нещата е тегаво, тъй като проверяващите цените са точно ИТ специалисти, които като видят характеристиките, веднага ще се усъмнят. Ако беше авточасти или подобно, шансът е по-голям. Иначе глоба е малко вероятна, въпреки че законово може дори да се конфискува стоката за митническа измама, ама за такива дреболии абсурд да се занимават.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от TNT » 15 Мар 2021, 18:50

Само не знам как мистър Данък от Канада не е надушил темата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от peshehodetz » 10 Юли 2021, 17:08

Някакво развитие по въпроса, пристигна ли лаптопа и как протече освобождаването от митницата. Не за друго, но един познат се готви да предприеме подобно начинание, та автора ако чете все още ще е добре да даде инфо от първа ръка.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от steeN » 13 Юли 2021, 19:29

alx написа:...


Не съм го видял това. Това дето го описваш става заради така наречения withholding tax, от който social security данъка е част.
Просто се предплаща данъка всеки месец. Затова имаш tax return... изравнява се разликата в края на годината.
social security си е чист разход за работодателя, няма специално данъчно третиране.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Изпращане на лаптоп от Америка до София

Мнение от S7 » 17 Юли 2021, 5:17

Колеги много е просто....вади се от оригиналната кутия и бам в личния багаж в самолета, ако го носи някой до България, и на никой не му пука дали ще го продаваш в БГ или ще е подарък :bchug:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook