Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 11 Фев 2021, 19:57

Еми.Това е.Предал съм се и трябва да купувам кученце за рождения ден на малката.
Майка и обеща сега аз ще изпълнявам.
И понеже вече сме избрали марката и модела е време да харесаме конкретен екземпляр. :mhihi:
Та търся хубаво малко женско чихуа.
Това първо де.Та ако има някой или познавате някой който има споделете.
Отделно понеже ми е първо куче ще съм доволен и от съвети за ветеринар,хранене,кое как защо и т.н.
Абе акъли всякакви приемам относно бъдещата придобивка.
Нямам много време,че ми е за средата на другият месец та действайте. :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от alx » 11 Фев 2021, 20:03

slatanic написа:Еми.Това е.Предал съм се и трябва да купувам кученце за рождения ден на малката.
Майка и обеща сега аз ще изпълнявам.
И понеже вече сме избрали марката и модела е време да харесаме конкретен екземпляр. :mhihi:
Та търся хубаво малко женско чихуа.
Това първо де.Та ако има някой или познавате някой който има споделете.
Отделно понеже ми е първо куче ще съм доволен и от съвети за ветеринар,хранене,кое как защо и т.н.
Абе акъли всякакви приемам относно бъдещата придобивка.
Нямам много време,че ми е за средата на другият месец та действайте. :ok:


аз като ганьо няма да ти дам акъл за чиуауа, но ще ти дам акъл да не си взимаш такова. като кучкар ти го казвам съвсем отговорно- недей да си причиняваш малък мексиканец... истерично, комплексирано, невротично кученце е... ако искаш нещо от този размер- гледай за йорки или в краен случай - пом... ако искаш малко по-голямо- (мини) дакел или бостън териър или пъг... но чиуауа просто недей...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от SlackLine` » 11 Фев 2021, 20:13

Голдън/Лабрадор ретривър, най хубавите кучета, умни, предани и обичливи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Anthony_J » 11 Фев 2021, 20:23

Чиуауа не е куче, а недоразумение.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от c04 » 11 Фев 2021, 20:34

Е човека явно иска малко куче, а и ако малката иска това... мачът е свирен. Ако не аз съм за Бигъл.
:OT: Чихуахуа, ако ще е, я гледай да е на малко километри :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Bogat-Beden » 11 Фев 2021, 20:43

c04 написа: :OT: Чихуахуа, ако ще е, я гледай да е на малко километри :mhihi: :mhihi:
:lol: :lol:

Инак по темата, аз имам реплика на такова, с неясен произход. Много добра душичка и безкрайно тихо, супер нетипични черти за малка порода. :dunno: Варира между 4 и 5 кг според това дали аз или майка ми се грижим за храненето й :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 11 Фев 2021, 20:48

Не коментираме избора на модел.Той вече е направен.Ако зависеше от мен щях да имам доберман ама не зависи.
От тук на сетне остава да намеря кученце и да го гледам правилно така, че то и ние да бъдем щастливи заедно.
Ако има собственици на модела с удоволствие очаквам повече информация.
БЛАГОДАРЯ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Binev_OuT » 11 Фев 2021, 22:54

Ще ти нахвърлям малко съвети от личен опит и каквото съм извлякъл като полезна информация от нета.
Тия малките са много доминантни кучета , по човешки казано , качили ти се на главата , няма слизане.Та дръжте се с него все едно е доберман , а не педя куче.Гледайте сериозно на него точно както бихте гледали на добермана.

Бих те посъветвал да пообразоваш и детето си , за да знае как да се държи с него и че това не е играчка а живо същество, на което му трябва възпитание.
Създай му някакъв кът , някъде отделно в къщи където не минавате постоянно , да си е негово място , където да си почива и да си спи , яде и т.н.Някъде на тихо.
От първата вечер го учи да спи само и се пригответе че няма да спите поне 2 3 нощи , но в никакъв случай не го взимай при вас , вземеш ли го .... край :mhihi:
Никакво ядене от масата , никакво катерене по столове и дивани , то трябва да си знае мястото.Аз на моя пит съм му сложил стол , който си е негов и на който му е позволено да седи.Но на моя не сяда по никакъв повод.
Режимът му на ядене е хубаво да е съобразен с вашия , но първо се храните вие , после то.Това са някакви кучешки правила , които ако ги пристъпиш , то си мисли че е началника в къщи , почва да ръмжи да хапе и определено няма да сте щастливи.
И е добре да знае че ти не си "човека който носи храната" - "оо храната ми дойде" :mhihi: , слагаш храната в купичката , без твое позволение не трябва да пипа.Като кажеш "стоп" , значи е стоп , никога не клякай във възпитанието.Преди да получи нещо , първо трябва да изпълнява.
Хубаво е в къщи да има територия , която за него е забранена.Примерно кухнята... трябва да знае че не трябва да ходи там.

Всичко това е с цел , кучето да си знае ролята в семейството.Е тва малкото , злобно нещо ако го отървеш , няма да може да го пипнеш без да те захапе по пръста.Няма да ви оставя да спите , да се храните спокойно , да излизате без него и т.н. и т.н.
Семейство с куче е щастливо , когато може да си води нормалния начин на живот С кучето , трябва ли прекалено нагаждане (от типа да не можеш да спиш ако то не е при теб в леглото) ... забрави.

Що се отнася до самото обучение , награждавай го , зареди се с кучешки бисквитки и така ... готино си е.

Колкото до хгиенните навици , ще свикне само , когато му създадеш режим на разходки , лека полека спира да мърси в къщи.До към 3я-4я месец е нормално да се изпуска на килима.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от skoti79 » 12 Фев 2021, 9:47

В тоя филм влезнах преди 7 г.
Същата история с щерката, но трябваше да е йорки.
Една торба пари, за чистокръвно с родословие.
Уговорката беше да не ме занимават, само да купувам нужното.
След втората година, познай какво стана, започнах на 100% да го гледам аз.
Порасне ли детето, дойдат ли изпитите и пубертета, край с мерака за куче.
От магазин не взимай, масово ги продават с болести.
Намери си развъдник за конкретната порода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от madafaka_donkele » 12 Фев 2021, 9:59

skoti79 написа:След втората година, познай какво стана, започнах на 100% да го гледам аз.
Порасне ли детето, дойдат ли изпитите и пубертета, край с мерака за куче.


+1 Прекалено много ги глезите децата, а домашния любимец не е играчка да я хвърлиш след месец/година. Много отговорно трябва да се подхожда, "да вземем ли домашен любимец...можем ли и кой ще го гледа..." и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от bioz » 12 Фев 2021, 10:02

Не мога да разбера хората. Хвърлят една торба пари за куче. Олкса и приютите са пълни с безплатни кучета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от kikko » 12 Фев 2021, 10:37

Имам Бигъл на 3,5 години,който гледам в апартамент. Колегата Binev_OuT е прав за абсолютно всичко. Като съвет мога да добавя-купувай само много качествена храна. Ако няма да ражда го кастрирай максимално рано. Имай в предвид,че ядовете и грижите са много. Студ,жега,дъжд,болен си,здрав си-разходките са си разходки. Почивките на хотел стават тегави-все по-малко хотели позволяват да водиш куче . Влачене на багаж за кучето е колкото за едно дете. Болести по кучетата-кашлици,гъби,стомашни ядове се случват често. Не те разубеждавам, говоря от личен опит. Успех и здраво възпитание от първия ден, иначе ще се видиш в приключение.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 12 Фев 2021, 10:41

bioz написа:Не мога да разбера хората. Хвърлят една торба пари за куче. Олкса и приютите са пълни с безплатни кучета.

То и телефони има по шкафовете още работещи, запътили се към боклука, ама искаш да си угодиш и си купуваш нов, по-красив, според нуждите ти и т.н.
Тука целта е да се угоди на детето, не да се спасява света...

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от chucky » 12 Фев 2021, 10:47

kikko написа:Имам Бигъл на 3,5 години,който гледам в апартамент. Колегата Binev_OuT е прав за абсолютно всичко. Като съвет мога да добавя-купувай само много качествена храна. Ако няма да ражда го кастрирай максимално рано. Имай в предвид,че ядовете и грижите са много. Студ,жега,дъжд,болен си,здрав си-разходките са си разходки. Почивките на хотел стават тегави-все по-малко хотели позволяват да водиш куче . Влачене на багаж за кучето е колкото за едно дете. Болести по кучетата-кашлици,гъби,стомашни ядове се случват често. Не те разубеждавам, говоря от личен опит. Успех и здраво възпитание от първия ден, иначе ще се видиш в приключение.


Колега не съм много съгласен за хотелите. Аз забелязвам точно обратното , че няма място което да искаш да посетиш и да липсват варианти (поне 3 4). Фейсбук има доста големи групи в които се пускат списъци и само избираш кое ти допада. С моя пит е малко по-трудно, защото хората са предубедени ,но тези с по-дребни породи нямат никакви проблеми в това отношение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от kikko » 12 Фев 2021, 11:08

Не съм съгласен колега. Много пъти пише, че е позволено за кучета, но когато се обадиш казват,че не може. От както имам куче не избирам мястото което искам, а мястото което може. Избора не е голям-повярвай ми.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook