Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Borymeckata » 12 Фев 2021, 11:09

madafaka_donkele написа:[+1 Прекалено много ги глезите...

Тук ще подкрепя Колегата. Нашият тиквеник също си правеше устата за куче, но му отказахме категорично. Викам му - ти един телефон не можеш да опазиш повече от месец, през две седмици ти купувам обувки, виж си колелото на какво прилича, как ще се грижиш за живо същество? Като го знам какъв шемет е, само след месец - два ние с жената ще трябва да гледаме (И) кучето... Няма да стане!

Само да вметна, "детето иска чихуауа" ми звучи като "жената иска Смарт". Те гледат само да е нещо готинко на външен вид, друго не ги интересува. И ето ти ги проблемите идват... Затова от време на време трябва да се чува "мъжка дума" в къщата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от zAcK » 12 Фев 2021, 11:42

Няма да свърши добре тая история с това подобие на куче. В 99% от случаите ти ще му събираш нервите и ще го гледаш, та поне да е куче като куче, а не нервна мишка :conf:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Petrolhead » 12 Фев 2021, 12:01

имаш шанса да научиш детето си на нещо хубаво.

разходете се до https://arsofia.com/bg/, осиновете животно, това са уроци, които се помнят за цял живот.
другото са кифленски изпълнения

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Комбина » 12 Фев 2021, 12:53

Съветвам който иска да си вземе куче, да си вземе истинско такова и то най-вече от любов към животното като такова.

Всички маломерни породи тип домашен любимец/играчка повечето стопани ги взимат или за детето или за да го носят в чанта или просто да гушкат нещо и да го разхождат навънка облечено с якенца и елечета. Тези 'модели' никога не могат да ти дадат това другарско усещане което може да ти даде едно по-голямо правилно възпитано куче.

Също така доста хора не си дават сметка това каква отговорност е, това е живо същество което иска постоянни грижи. Не може нито да излезе само, нито да се нахрани само, а разчита на човешките грижи. Няма дъжд, сняг, студ, мраз, пек, лошо ми е, болен съм, мързи ме... Трябва да се разходи, да се раздвижи, да му се обърне внимание!

Казвам го като стопанин на Кане Корсо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от toncho83 » 12 Фев 2021, 13:21

Borymeckata написа:
madafaka_donkele написа:[+1 Прекалено много ги глезите...

Тук ще подкрепя Колегата. Нашият тиквеник също си правеше устата за куче, но му отказахме категорично. Викам му - ти един телефон не можеш да опазиш повече от месец, през две седмици ти купувам обувки, виж си колелото на какво прилича, как ще се грижиш за живо същество? Като го знам какъв шемет е, само след месец - два ние с жената ще трябва да гледаме (И) кучето... Няма да стане!

Само да вметна, "детето иска чихуауа" ми звучи като "жената иска Смарт". Те гледат само да е нещо готинко на външен вид, друго не ги интересува. И ето ти ги проблемите идват... Затова от време на време трябва да се чува "мъжка дума" в къщата... :mhihi: :mhihi:


И мен ме врънкат жената и детето за куче, но знам какво ще стане накрая - аз ще трябва да се грижа за него, а те само да го галят и снимат.Не мерси. Казал съм, че всички бездомни кучета и котки навън са техни. Да излизат да им се радват. :nono:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от BMW_POWER » 12 Фев 2021, 16:57

Имал сьм куче само ведньж в живота си. Доберман. Отгледахме го от мрьвка. По човек е лаял само ведньж, защото една ненормална се опита да го удари. Бягаше от децата на улицата, защото му бьркаха в устата. Откраднаха го.

Ветеринарьт ни разказваше, че най-лошо е хапан от малки породи.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Bogat-Beden » 12 Фев 2021, 19:23

BMW_POWER написа:Имал сьм куче само ведньж в живота си. Доберман. Отгледахме го от мрьвка. По човек е лаял само ведньж, защото една ненормална се опита да го удари. Бягаше от децата на улицата, защото му бьркаха в устата. Откраднаха го.

Ветеринарьт ни разказваше, че най-лошо е хапан от малки породи.

Душичка е бил :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от madafaka_donkele » 12 Фев 2021, 20:06

BMW_POWER написа:Имал сьм куче само ведньж в живота си....Отгледахме го от мрьвка. ... Откраднаха го.


И аз така, ма мойто беше улична превъзходна. Комшиите ми го подариха. Но тогава живеех в къща с доволно голям двор. Изпросих си от местните складове употребявани палети и с един приятел му сглобихме една голяма колибка. Понякога се промушваше през оградата при съседите, уж затваряхме, ама явно не толкова добре, един ден пак се промушил и повече не се върна. Търсихме, лепихме обяви, ма тогава 9-10-и клас пишлеме, нямах пари да обявя висока награда. Така и не се намери и много ревах. После студенстски общежития, чужбини и все
по апартаменти и така и все не ми се открива възможност за куче. А всичко по-голямо от мини пинчер в апартамент за мен си е живо наказание за животинката. Затва съм си взел котак...който пък стана 7-8кг. биче :mhihi: ще го пускам на спаринг с някой мопс :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от vicho » 12 Фев 2021, 20:16

madafaka_donkele написа:Затва съм си взел котак...който пък стана 7-8кг. биче :mhihi: ще го пускам на спаринг с някой мопс :mhihi:


плюса на котака е, че може спокойно да живее 3 дни сам... дори няма да му липсваш :mhihi:

а ако оставиш кучето 3 дни само ще си повърне в устата и ще умре... пък после много умни били :dunno:

иначе сериозно - на същото мнение съм

-> двор - КУЧЕ
-> апартамент - котка :idea:

за чихола-холато :mhihi: :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Bogat-Beden » 12 Фев 2021, 20:26

мхм, само дето котката ако пукнеш ти и се вмиришеш, ще започне да те погризва, а кучето може дори и случайно може да ти спаси живота
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 12 Фев 2021, 20:29

Ех младежи, младежиии....
Какво ви питам какво ми казвате....ама сефте де... :mhihi:
Аз имам къща с двор и мога да гледам всякакво по размер куче там.
Ама понеже кучето не е за мен, а за женицата и щерката трябва да е малко и да се гледа вътре.
И от дума на дума се стигна до чихуЙя.
Както споделих аз искам друго ама като искам да си го купя и гледам трябва... както би казал мастър Йода. :mhihi:
Та кученцето трябва да е малко късокосместо и да обича деца.Не много малки, че моята е втори клас все пак.
И незнайно как се стигна до чихУя.
И сега приемам идеи за закупуването, гледането и т.н.
Склонен съм и за съвет за смяна на модела само и единствено с друга МАЛКА КЪСОКОСМЕСТА ПОРОДА.
Мопсове и други сплесканоноси са отпаднали да не ги пишете както и разните йоркита.
И те така, че се изморих през телефона :ok: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от madafaka_donkele » 12 Фев 2021, 20:37

vicho написа:плюса на котака е, че може спокойно да живее 3 дни сам... дори няма да му липсваш :mhihi:


По принцип да, ама дефакто не :mhihi: Първата година го оставих сам за 4 дни. Четох, четох, имаше "ентусиасти", дето ги оставяли по 2 седмици :banghead: :censored: :ranting: Викам айде, ще рискувам 4 дена. Мислех на хотел, но 4 дена затворен в 50 на 50см кубче не ми се видя оферта. Та му сложих на няколко места храна, на няколко места вода, на 2 места тоалетна, всички врати отворени да ходи из целия апартамент. 2 дена след като се върнах ми се сърди, като голям човек :mhihi: Не идва при мен, ако седна до него става и отива в другата стая, абе цял човек :mhihi: Па може и да беше отвикнал, не знам, не разбирам от животинска психология :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Binev_OuT » 12 Фев 2021, 23:05

madafaka_donkele написа:
vicho написа:плюса на котака е, че може спокойно да живее 3 дни сам... дори няма да му липсваш :mhihi:


По принцип да, ама дефакто не :mhihi: Първата година го оставих сам за 4 дни. Четох, четох, имаше "ентусиасти", дето ги оставяли по 2 седмици :banghead: :censored: :ranting: Викам айде, ще рискувам 4 дена. Мислех на хотел, но 4 дена затворен в 50 на 50см кубче не ми се видя оферта. Та му сложих на няколко места храна, на няколко места вода, на 2 места тоалетна, всички врати отворени да ходи из целия апартамент. 2 дена след като се върнах ми се сърди, като голям човек :mhihi: Не идва при мен, ако седна до него става и отива в другата стая, абе цял човек :mhihi: Па може и да беше отвикнал, не знам, не разбирам от животинска психология :mhihi:

Знаеш,ли?
Котката ти се е разсърдила , че си се върнал :mhihi:

slatanic написа:Ех младежи, младежиии....
Какво ви питам какво ми казвате....ама сефте де... :mhihi:
Аз имам къща с двор и мога да гледам всякакво по размер куче там.
Ама понеже кучето не е за мен, а за женицата и щерката трябва да е малко и да се гледа вътре.
И от дума на дума се стигна до чихуЙя.
Както споделих аз искам друго ама като искам да си го купя и гледам трябва... както би казал мастър Йода. :mhihi:
Та кученцето трябва да е малко късокосместо и да обича деца.Не много малки, че моята е втори клас все пак.
И незнайно как се стигна до чихУя.
И сега приемам идеи за закупуването, гледането и т.н.
Склонен съм и за съвет за смяна на модела само и единствено с друга МАЛКА КЪСОКОСМЕСТА ПОРОДА.
Мопсове и други сплесканоноси са отпаднали да не ги пишете както и разните йоркита.
И те така, че се изморих през телефона :ok: .


Развиваш се добре :mhihi: , вече си сменил модела , ся зЕми да смениш и марката :mhihi:

Сега ще излезе че "всеки си хвали неговото" , но .... Смемейство с дете .... къща с двор ... късокосместо ... = питбул!

Няма по-подходяща порода от тия шматки , честно ти казвам!Толкова ще се хилиш с него че няма да вярваш.Детето ти няма и да се сеща за разни шитни като таблети и разни други тъпни.
И знаеш ли ... голямото куче НЕ Е по-голяма грижа от малкия глист.Грижите , вниманието и възпитанието са със 100% съвпадение.
Еднакво цапат , еднакво НЕ слушат и вниманието е същото - само по-големите ядът повече :D , еее да в единия случай дивана ще е за тапицер , в другия за печката :mhihi: , ама нали за възпитание говорим

Много хора са предубедени към питбула , в някои държави са забранени , но това не е заради породата , а заради човека.
Сега не ми се обеснява , всичко го има написано , в БГ има много питбули , 100% имаш поне един познат с такова , разпитай го.
Няма по-голяма шматка от тях , обичат хората и изключително лесно си сменят стопанина (не е случайно).
Ако не си намериш хотел на морето , където да идеш с кучето , го оставяш на комшията.След първото хранене , вече е забравило че си го оставил :mhihi: После си го взимаш и всичко е ток.Това е огромно удобство , ако мога така да се изразя.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Bogat-Beden » 12 Фев 2021, 23:10

Ако обичаш породи, значи си галиш егото, който обича кучета-осиновява
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Binev_OuT » 12 Фев 2021, 23:20

Bogat-Beden написа:Ако обичаш породи, значи си галиш егото, който обича кучета-осиновява

Да осиновиш куче , не всеки го може.Все едно да осиновиш дете в пубертета...ходи се оправяй!
А ще се справиш ли?Или то има олхъ
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook