Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 15 Май 2021, 20:36

bioz написа:Тва пари да ми дават няма да го гледам

Не дават,а взима.
Ама това дето дава...никой не може да ти го вземе. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 13 Юни 2021, 18:43

Арчи.Душа на питбул,тяло на нереализиран дакел/шарпей. :mhihi: 100% ненормален.Ама ми е душичка. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Jordana » 13 Юни 2021, 19:42

Може да е обладано от зъл дух това животно . Много мразят да ги оставяш в колата сами , ако се вози почва да буйства 10 минути преди да паркираш :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 13 Юни 2021, 19:58

Знаех си че един ден ще имам куче като на аватара и ей на. Имам. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 05 Авг 2021, 5:43

Момци, вдигам чужда тема, ама то питането е подобно.
Натискат ме вкъщи за шоколадов лабрадор.
Жена ми е имала доста животни, отговорна е и ги гледа с любов, та няма да попадна в ситуация само аз да го храня/чистя/извеждам - тук поне съм спокоен.
Притесняват ме обаче други неща - през седмицата ще живее в апартамента с нас, уикенда в къща с двор, ама вързано да не избяга, та как става транспортирането на тая гад като поотрасне малко? Гледах разни постелки в нета, дето заемат цялата задна седалка, че и отстрани чак, да не яде корите на вратите. Може ли да им се вярва или си прескача в движение и ми идва в скута докато карам? Иначе знам, че за комбитата има кучкарници, ама не ми се сменя кола само заради това...
Другото, дето ми е мисъл е колко дни може да изкара само в апартамента, примерно? Сигурно вече има разни машинки, дето да му пускат Х грама храна и вода на всеки 8 часа, примерно? Ще се побърка ли само за 2-3 дена, примерно? Ако да, то много ни лимитира уикенд почивките май :roll:
Изобщо стават ли тия лабрадори за апартамент и как се справяте с космите? Имаме робот прахосмукачка, ама още не се е научил да се катери по диваните и спалнята, пък те май обичат да се катерят?
И все такива чуденки... Опитвам се да подходя отговорно и да видя от сега не само игрите и забавата, ами и неприятната част. Вземем ли го, ще го гледаме от новородено докато е живо, което си е едно 10-15 години, та се питам струват ли си несгодите на фона на това, което дава и как се справяте с несгодите най-леко?

Сигурно звучат глупаво тия въпроси, ама никога не съм се грижил за животно :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Binev_OuT » 05 Авг 2021, 8:00

Аз за моето куче си направих стоманена клетка за в колата , по размер.Само че моето е средна порода.За лабрадор ще трябва да заема място и половина си мисля.Моята заема точно за един човек на задната седалка.
Но да ти кажа честно не ми е трябвала , от малко си возя кучето и се е научило да спи през цялото време.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 05 Авг 2021, 8:24

Ще е хубаво ако спи през цялото време, да :lol:
Ще съм благодарен и на други включили се и по другите въпроси.
Също така, нещо удрям греда с намирането на развъдник, препоръки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от speeder88 » 05 Авг 2021, 9:17

grkv написа:Другото, дето ми е мисъл е колко дни може да изкара само в апартамента, примерно? Сигурно вече има разни машинки, дето да му пускат Х грама храна и вода на всеки 8 часа, примерно? Ще се побърка ли само за 2-3 дена, примерно? Ако да, то много ни лимитира уикенд почивките май :roll:

Нашето сме го оставяли само за една нощ, като тръгнахме по обяд и се прибрахме по обяд - 24 часа общо. Беше вилняло в банята и като отворихме вратата ни се метна да се радва, ама не такова както обикновено, а някво все едно си му като спасение, все едно си го изоставил и все апк си се смилил над него! Общо взето гадна работа! Имам чувството, че трудно го беше преживял, а и на нас ни стана бая тегаво като го видяхме!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Binev_OuT » 05 Авг 2021, 11:28

Това с оставянето е до свикване.И се прави постепенно.
С времето нали всеки излиза от в къщи я до магазин я на работа , то вижда че винаги се връщате.
Може да оставяте някакъв сигнал , който ще му го показва.Примерно някакво радио да се оставя включено докато няма никого.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Kroki » 05 Авг 2021, 11:57

Или просто го оставете на хотел за животни. Където ще го разходят, нахранят и т.н. когато ви потрябва.

Може да си ушиеш стелка за задната седалка, по размер и както ти искаш. Така че да покрива всичко и да не мислиш колата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от carmanf1 » 05 Авг 2021, 14:06

grkv написа: ... много ни лимитира уикенд почивките май :roll: ...

Страшно много лимитира всички отсъствия от вкъщи.
Жена ми е отраснала и винаги е имала големи кучета още от много малка. Докато се оженихме.

Сега кучетата (нейното и на брат й), ги гледа тъщата. На двор.

Обаче, тъщата не може да мръдне и ден на почивка, без да се уговори с жена ми или брат й, кой ще ходи да гледа кучетата.
И стават разправии, кой имал работа, кой можел, кой не можел. Луда работа.
Страшен ангажимент са!

Отделно, с голямо куче на почивка е ад. В колата също. Заеби.
Трябва да има кой да ти го гледа всеки ден докато ви няма, желателно в двор.

grkv написа: ... Изобщо стават ли тия лабрадори за апартамент и как се справяте с космите?


За мен, твърдо не стават. Трябва си двор. Животинката си иска свобода, вместо стени

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от b_u_b_o » 05 Авг 2021, 14:49

За оставяне повече от ден забрави, ако искаш да му оставиш вода и храна и да те няма една седмица вземи си котка :mhihi: Аз лично по-голямо куче от френчи или мопс в апартамент не бих гледал, ама тва си е до лични разбирания, хората гледат и по-големи от лабрадор. Исках куче от както се помня, но докато живеех в апартамент не си го и помислях, за мен е мъка и за кучето и за хората това. Вече 2 години имам куче и не знам как бих живял без...надавам се няма да ми се наложи да живея в апартамент някога, защото само това би ме спряло да имам друго. А връзването в двора е по-зле и от апартамента, ако нямате подходяща ограда на двора му направете някакво по-малко заградено пространство. Но да е свободно, като видя куче на синджир в двор и лошо ми става :bang:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от alx » 05 Авг 2021, 14:58

Куче само не се оставя. Страшен шок е за него защото е социално животно и ако е сам за него/нея е края на света. Ако смяташ да го оставаш за повече от 8-10 часа сам (и то не редовно дори)- вземи си котка. Котката ти се радва че си се прибрал, но й е през оная раОта всъщност докато за кучето е въпрос на същноста му.

Така както обясняваш какъв е графика и условията- не си за куче.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 05 Авг 2021, 15:55

Уж няма да се оставя за дълго. Питам за да съм подготвен. Жена ми е детска учителка и работния ѝ ден е доста кратък, училището ѝ е на 5 мин. пеша в Пловдив, та за тия 5-6 часа на ден трябва да се справи само без да порине всичко вътре. Въпросът ми беше по-скоро за уикендите, но явно съм доста далеч от истината и ще се мислят варианти някакви с кучешки хотели и хотели, които приемат кучета. В крайна сметка ще се поразредят почивките...

Иначе за в колата гледам нещо такова, би трябвало да свърши работа: https://m.media-amazon.com/images/I/711 ... SS450_.jpg

Относно връзването на двора - ако не бяга и съумее да не убива всичките цветенца по алейките в двора няма да се връзва, ама знам ли го... :dunno:

Става сложна, ама пусти му мерак.
Мерси на включилите се, ще мисля още...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Комбина » 05 Авг 2021, 16:43

Аз съм собственик на голямо куче, Кане Корсо - 60кг на 9г и съм в апартамент.
Преди живеех в къща и това беше причината да го взема, но при това положение не бих повторил. Мъка е и за кучето и за стопанина. Животното иска движение и пространство.

През деня седи сам докато съм на работа, но повече от 7-8 часа абсурд да го оставиш, най-малкото защото има физиологични нужди и не е никак хубаво да стиска. Моят е перфектно обучен и дресиран и освен някоя лига не можеш да разбереш, че има куче в къщата, дори когато е сам.

Основно заради него си купих и комби, за да можем да се возим напред назад спокойно. Разхода също не е за пренебрегване, храна, прегледи, консумативи...

Хубаво си помисли колега!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook