Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от carmanf1 » 05 Авг 2021, 17:02

grkv написа:
Става сложна, ама пусти му мерак. ...


Много е сложна. И както каза колегата отгоре, хубаво помисли.

Мерака общ ли е (четейки май не е)?
Защото ако е само неин, много скоро след като го вземете и порастне, ще влезете в страшни разправии.

Животинката си иска нейното и си е сериозен ангажимент, особено в апартамент

Да не говорим, като дойдат деца 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 05 Авг 2021, 17:37

Меракът е общ, макар и повече неин. 70/30 да кажем.
И на мен ми е мерак, просто знаейки от самото начало, че в даден момент куче ще има вкъщи отбутвам нещата вече 4 години основно заради ангажимента :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от In_Memoriam » 05 Авг 2021, 18:13

И аз много харесвам кучета, но точно поради ангажимент фактора се ориентирахме към котка и не съжаляваме изобщо :mhihi: Не че и тя не иска своето, но нищо общо.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Kroki » 06 Авг 2021, 15:26

И ние бяхме така. Просто си знаех, как аз ще трябва да излизам сутрин в 6 в снега и дъжда да го разхождам.. И взехме котка.. после още една.. :smoke:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от BMW_POWER » 07 Авг 2021, 17:13

Куче у дома няма да влезе скоро. Поне докато не се пенсионирам, но и не вярвам след това. Жена ми не обича животни. Но поставете се на мястото на вашия любимец. Колко от вас са ОК да ги разхождат на каишка, за да се изкакате пред блока и айде обратно горе? Два пъти на ден и това е. Евентуално събота и неделя разходка за по-дълго навън... Това за мен е измъчване на животните. Гледам дядо и баба тук, имат по някаква животинка. Ама имат възможност да ги разхождат по няколко пъти. Отделно са 99% с малки и кротки породи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Jordana » 07 Авг 2021, 19:26

разхождат на каишка, за да се изкакате пред блока и айде обратно горе? Два пъти на ден и това е

Моля ти се без тия , никой не е длъжен да гази кучешки лайна и пикня в градинките . Като отглеждаш животно ще му събираш изпражненията като си е реда по цял свят , а градинките пред блоковете не са място за разхождане на кучета .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 07 Авг 2021, 19:36

Моето пък не иска на вън да върши работа.Хем двора си е негов... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от grkv » 11 Авг 2021, 14:01

Понеже не обичам незавършени теми, куче няма да има на тоя етап.
Прецених, че към момента още не сме се установили трайно там, където искаме и ако кучето в една нормална къща с двор е ангажимент, то в нашия случай ангажимента е двоен. Ще му дойде времето и на него, просто ще е по-нататък, сега не е разумно.
Благодаря на включилите се. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Jordana » 02 Ное 2021, 19:17

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 06 Ное 2021, 21:24

Моя пък пораства яко. И в момента си плющи любимата възглавница.
Ей как растат децата... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от slatanic » 16 Ное 2022, 21:17

Година по късно седя пак и ровя форума.
Какво нещо е живота.Много неща се промениха от 2008 насам...
Но едно остана и то е проверката на това какво се е случило тук...така да се каже...да се преброим кой,до къде и как....
По темата обаче...
Кучето порастна.
Ей на до преди минута седеше в мен.
Преминахме заедно през два ковида.Успешно и за двама ни за радост.
Прекарах всеки ден от Коледа до Нова година и даже и няколко дни след това миналата година в разходки сутрин и вечер до клиниката за да го потдържам жив на цената на едно прилично ежедневно возило например.Не съжалявам и за лев от тях...
Не успях да отида на погребението на верен другар на 31.12.2021 пак поради тази причина,но успях да спася друг верен такъв които ме чака всяка вечер да се прибера
независимо дали и какво съм му донесъл.
Когато бях болен от ковид тази година и не можах да стана няколко дни не се отдели от мен.
След това той прекара подобна болест и аз не съм го оставил по същият начин.
Та ако се замисляте дали да си вземете домашен любимец независимо дали чибауа или друг хубавец .... действайте....
Но не забравяйте,че тази връзка е двупосочна и колкото очаквате да получите,поне толкова трябва и да дадете...
Поздави на всички. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Petrolhead » 16 Ное 2022, 21:34

Искам само да вметна, на кучетата не им трябва нито двор, нито особено дълги разходки. Гадините искат човек. Най-големият страх на едно куче е да остане само. С времето схващат, че не могат през целият ден да са около вас, спират да драматозират, но страха си е там. Имайте го предвид, когато обмисляте взимане на животно.
И още нещо, не купувайте и не развъждайте домашните си любимци, има предостатъчно по улиците и в приютите.
През дома ми са минали десетки животни, питах жената, само кучетата са 60, та имам някакви наблюдения

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Е.Димитров » 17 Ное 2022, 9:21

Та жената от край време настояваше да вземем едно "чохо".
Така наричаме йоркширските териери заради това, че ги връзват над очичките на "чохо" или "чоко".
И миналата година по това време си взехме един такъв.
От вече 4 години живея в къща и имаме приличен двор само с райграс.
И какво стана, отидоха ми сутрините. Вече не мога да поспя до след 7.30.
Кучето...малко ми е непривично да му казвам "кучето", защото смятам, че е малко общо и не отива на тази "тарантула" живее на долният етаж и всяка вечер ни "изпраща" и после си ляга а на сутринта ни посреща и почва едно галимацкане, чешане ...Абе радост голяма.
После изкарване в двора за вършене на работите си.
Та, ако знаех , какво ме очаква, никога, ама никога не бих си взел подобно същество...или бих си взел :mhihi:
Иначе, имахме "романтична" представа за тази порода кучета, оказа се, поне нашето, че си е чист тазманийски дявол облякъл кожата на йорки.
Кара се на всичко на вън, иска да хапе, нас разбира се съвсем леко, постоянно нещо "Гаргамели", издава някакви гърлени звуци, когато иска да го чешеш, когато иска да излезе, иска си постоянно занимавка с него, постоянно е гладен, което се оказа непривично за тази порода...но иначе е голямо съкровище.
Ааа, казах вече, че ми отиде почивката и безгрижните дни!
20221014_105219.jpg

20220920_085723.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Съвети за чухуахуа,че дойде време да купувам..

Мнение от Spit-Fire » 18 Ное 2022, 0:04

И за мене от 6 години няма сутрин и вечер, дъжд и сняг. И не бих го сменил за нищо това време прекарано с кучето.
Оня мръсен изверг в София наистина не мога да проумея как е наранявал кучета. Аз на моето като му стисна лапата докато го мия и ми се свива сърцето.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Изображение
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook